Граждане Украины и в дальнейшем будут безвозмездно получать образование в государственных и коммунальных учебных заведениях

Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України поданий проекту Закону України від 07.04.2014 № 4648 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)».Громадяни України й надалі безоплатно здобуватимуть повну загальну середню освіту у державних і комунальних навчальних закладах.

Перш за все це передбачено Основним Законом держави. Так, статтею 53 Конституції України визначено право кожного на освіту.

Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.

У законопроекті відсутня норма, яка відміняє навчання за бюджетні кошти, включаючи навчання за державним замовленням у вищих навчальних закладах.

Продовжує діяти норма Закону України «Про вищу освіту», яка визначає, що у вищих навчальних закладах державної і комунальної форм власності кількість студентів, прийнятих на перший курс на навчання за державним замовленням, повинна становити не менше ніж 51% від загальної кількості студентів, прийнятих на навчання на перший курс.

Окрім того, проектом закону не передбачено закриття шкіл у сільській місцевості.

Не зменшуються заробітні плати вчителям.

Також у законопроекті відсутні норми про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту».Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі