Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
547 0
Друкувати
Обране

Граждане Украины и в дальнейшем будут безвозмездно получать образование в государственных и коммунальных учебных заведениях

Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України поданий проекту Закону України від 07.04.2014 № 4648 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)».Громадяни України й надалі безоплатно здобуватимуть повну загальну середню освіту у державних і комунальних навчальних закладах.

Перш за все це передбачено Основним Законом держави. Так, статтею 53 Конституції України визначено право кожного на освіту.

Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.

У законопроекті відсутня норма, яка відміняє навчання за бюджетні кошти, включаючи навчання за державним замовленням у вищих навчальних закладах.

Продовжує діяти норма Закону України «Про вищу освіту», яка визначає, що у вищих навчальних закладах державної і комунальної форм власності кількість студентів, прийнятих на перший курс на навчання за державним замовленням, повинна становити не менше ніж 51% від загальної кількості студентів, прийнятих на навчання на перший курс.

Окрім того, проектом закону не передбачено закриття шкіл у сільській місцевості.

Не зменшуються заробітні плати вчителям.

Також у законопроекті відсутні норми про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту».

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться