286 0

Облагается ли НДФЛ единоразовая денежная помощь выпускникам ВУЗОВ?

Міндоходівці в Базі Знань відповіли на питання: чи оподатковується ПДФО одноразова грошова допомога, яка виплачується випускникам вищих навчальних закладів відповідно до Постанови КМУ від 26 вересня 2006 р.?

Контролери зазначили, що відповідно до пп.165.1.1 Податкового кодексу України передбачено випадки, коли адресна грошова допомога, що виплачується фізичним особам за рахунок коштів бюджету не підлягає оподаткуванню. Зокрема, це суми державної та соціальної матеріальної допомоги у вигляді адресних виплат коштів, які отримуються платником податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Пунктом 1 постанови КМУ від 26.09.2006 р. № 1361 «Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів» установлено, що випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю та уклали на строк не менш як три роки договір про роботу у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, визначених органами управління освітою, починаючи з 1 січня 2007 року надається одноразова адресна грошова допомога в п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Отже, адресна грошова допомога, яка видається випускникам вищих навчальних закладів, не є об`єктом оподаткування ПДФО за умови дотримання вимог п.1 постанови № 1361.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)