356 0

Командировки бюджетников за границу: как выплатить суточные, если все расходы берет на себя принимающая сторона?

Мінфін в листі від 27.02.2014 р. № 3502-05/6440-08 надав роз'яснення стосовно виплати сум добових витрат у разі відрядження за кордон за умови, що відповідно із запрошенням на участь у симпозіумі всі витрати бере на себе приймаюча сторона.

Зазначене питання врегульовано пунктами 2 і 11 постанови КМУ від 02.02.2011 р. № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, які направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів», а також пп. «д» п. 16.2 та п. 16.8 р. III Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 р. № 59.

У разі якщо працівник, відряджений за кордон, за умовами запрошення безоплатно забезпечується харчуванням приймаючою стороною, добові витрати відшкодовуються у розмірах, що визначаються у відсотках від сум добових витрат для відповідної держави згідно з додатком 1 до постанови № 98, зокрема 80% при одноразовому, 55% — дворазовому, 35% — триразовому харчуванні.

У разі якщо приймаюча сторона забезпечує працівника, відрядженого за кордон, додатковими коштами в іноземній валюті у вигляді компенсації добових витрат (крім витрат на проїзд в державу відряджання і назад та на наймання житлового приміщення) або добових витрат, сторона, що направляє, виплату добових витрат зазначеним особам зменшує на суму додатково наданих коштів. Якщо сума, надана стороною, яка приймає, перевищує затверджену суму добових витрат або дорівнює такій сумі, сторона, що направляє, виплату добових витрат зазначеним особам не проводить.

Таким чином, при вирішенні питання щодо можливості виплати суми добових витрат (або її частини) на відрядження, яка здійснюватиметься відповідно із запрошенням на участь у симпозіумі за кордоном, в кожному конкретному випадку необхідно з'ясовувати, що включає в себе поняття «всі витрати бере на себе приймаюча сторона».

Одночасно Мінфін нагадав про постанову КМУ від 25.12.2013 р. № 969, якою встановлено обмеження щодо здійснення за рахунок державних коштів службових відряджень за кордон. При цьому встановлені обмеження не стосуються випадків, якщо відшкодування витрат на відрядження за кордон у рамках чинного законодавства здійснюються в повному обсязі за рахунок приймаючої сторони.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)