Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.05.14
1321 0
Друкувати
Обране

МОН: о заказе документов об образовании иностранцам и лицам без гражданства

МОН в листі від від 30.04.2014 р. № 1/9-229 звертає увагу на деякі питання видачі документів про базову або повну загальну середню освіту громадянам України, іноземцям, особам без громадянства. 

Так, в листі зазначається, що Порядком виховання та навчання в державних та комунальних дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах дітей осіб з числа іноземців та осіб без громадянства, яким надано тимчасовий захист в Україні (наказ МОН від 07.05.2013 р. № 488) визначено, що зарахування дітей осіб з числа іноземців та осіб без громадянства, яким надано тимчасовий захист в Україні, до загальноосвітнього навчального закладу проводиться у порядку та на підставі документів, передбачених чинним законодавством для громадян України, та з пред’явленням до навчального закладу батьками або особами, які їх замінюють, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист в Україні, до якого внесено відомості про дітей.

У разі відсутності свідоцтва про народження дитини та/абo особової справи і документів про освіту орган управління освітою, у підпорядкуванні якого перебуває загальноосвітній навчальний заклад, протягом трьох робочих днів організовує проведення індивідуального психолого-медико-педагогічного обстеження для визначення рівня навчальних досягнень учня (вихованця) та надання рекомендацій для зарахування його до певного класу.

Цей механізм доцільно застосовувати також до інших категорій іноземців та осіб без громадянства.

Згідно з Порядком замовлення, видачі та обліку документів про освіту державного зразка (наказ МОН від 10.12.2003 р. № 811) замовлення відповідного документа про освіту містить інформацію про серію, номер паспортного документа.

МОН зазначило, що при замовленні документів про освіту дітям осіб з числа іноземців, які звернулися з відповідною заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та у яких відсутні паспортні документи, у форму замовлення заносяться дані довідки про звернення за захистом в Україні.

У разі відсутності у випускника (громадянина України, іноземця, особи без громадянства) паспортного документа на момент замовлення документа про освіту у форму замовлення заносяться дані довідки про навчання учня в загальноосвітньому навчальному закладі, виданої керівником відповідного закладу.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі