478 0

Миндоходов: о ставках сбора за специспользование воды с 01.04.2014 г.

Міндоходівці в Базі Знань відповіли на питання: які з 01.04.2014 встановлені ставки по збору за спеціальне використання води та чи проводиться їх індексація?

З 1 квітня 2014 року Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до Податкового кодексу України (далі — ПКУ), зокрема встановлені нові ставки збору за спеціальне використання води, визначені ст. 325 ПКУ.

Змінено ставки збору за спеціальне використання поверхневих вод в залежності від басейну річок, включаючи притоки всіх порядків, передбачені п. 325.1 ПКУ, та ставки збору за спеціальне використання підземних вод в залежності від регіону, передбачені п. 325.2 ПКУ.

Ставка збору за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики становить 6,93 гривні за 10 тис. куб. метрів води, пропущеної через турбіни гідроелектростанцій.

Ставки збору за спеціальне використання поверхневих вод для потреб водного транспорту з усіх річок, крім Дунаю, становлять:

— для вантажного самохідного і несамохідного флоту, що експлуатується, — 0,1188 гривні за 1 тоннаж-добу експлуатації;

— для пасажирського флоту, що експлуатується, — 0,0132 гривні за 1 місце-добу експлуатації.

Ставки збору за спеціальне використання води для потреб рибництва становлять:

— 36,39 гривні за 10 тис. куб. метрів поверхневої води;

— 43,75 гривні за 10 тис. куб. метрів підземної води.

Ставки збору за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв, становлять:

— 33,85 гривні за 1 куб. метр поверхневої води;

— 39,48 гривні за 1 куб. метр підземної води (п. 325.6 ст. 325 ПКУ).

Ставка збору за спеціальне використання шахтної, кар'єрної та дренажної води становить 7,84 гривні за 100 куб. метрів води.

Для теплоелектростанцій з прямоточною системою водопостачання збір за фактичний обсяг води, що пропускається через конденсатори турбін для охолодження конденсату, обчислюється із застосуванням коефіцієнта 0,005.

До ставок збору житлово-комунальні підприємства застосовують коефіцієнт 0,3.

За умови використання води з лиманів платниками збору застосовується ставка збору, встановлена за спеціальне використання поверхневих вод відповідно до показника «Інші водні об'єкти», зазначеного у п. 325.1 ПКУ.

За умови використання води з каналів платниками збору застосовуються ставки збору, встановлені за спеціальне використання води водного об'єкта, з якого забирається вода в канал.

За умови використання води із змішаних джерел водопостачання застосовуються ставки збору, встановлені для джерел, з яких формуються (наповнюються) змішані джерела.

Пунктом 4 р. XIX Прикінцевих положень ПКУ передбачено, що КМУ щорічно до 1 червня вносить до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до ПКУ щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів цін виробників промислової продукції із збору за спеціальне використання води.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)