Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.05.14
1083 0
Друкувати
Обране

Минздрав: об организации летнего отдыха в пришкольных лагерях с дневным пребыванием детей

МОЗ в листі від 14.05.2014 р. № 1/9-248 зазначило, що до нього звертаються керівники загальноосвітніх навчальних закладів з наріканнями на те, що місцеві органи управління освітою доводять до них «планові показники» щодо кількості (відсотків) дітей, які в обов’язковому порядку повинні бути залучені до відпочинку в пришкільних таборах з денним перебуванням дітей. 

Так, функціонування таких закладів передбачене Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», згідно якого вони можуть тимчасово утворюватись у навчальних закладах.

Як відомо, пришкільні табори з денним перебуванням дітей, в умовах нестачі стаціонарних позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, дитячих оздоровчих центрів, дитячих санаторіїв тощо, у структурі закладів оздоровлення і відпочинку складають майже 90%. При цьому і працівники системи освіти, і батьки та діти свідомі того, що неможливо в таборі з денним перебуванням в умовах приміщення школи забезпечити дітям повний комплекс спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, як це передбачено Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

МОЗ звертає увагу на те, що перебування дітей у період літніх канікул у пришкільних таборах зовсім не є обов’язковим; рішення про те, де і у який спосіб їх діти проводитимуть літні канікули, приймають винятково батьки учнів.

Також не існує законодавчих підстав для наділення будь-якого органу виконавчої влади та місцевого самоврядування повноваженнями спрямовувати до місцевих органів управління освітою та до керівників навчальних закладів плани чи вимоги щодо тих чи інших «відсотків охоплення» учнів пришкільними таборами з денним перебуванням дітей. Не йдеться про такі «плани» та «відсотки» ні у наказі МОН України від 07.02.2014 р. № 121 «Про забезпечення права дітей на оздоровлення та відпочинок в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, підпорядкованих органам управління освітою», ні у листі від 08.04.2014 р. № 1/9-192 «Про підготовку до оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2014 року».

Таким чином МОЗ просить зосередити ресурси й увагу на якості, а не на формальних статистичних показниках, відпочинку та дозвілля дітей (особливо із числа соціально вразливих категорій) в період літніх канікул.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі