Нашi сайти:
770 0
Друкувати
Обране

Минюст: о законодательстве, действующем на территории АР Крым

Мінюст в листі від 12.05.2014 р. № 6616-0-33-14/12.2 надав роз'яснення стосовно законодавства, яке діє на території АР Крим.Щодо законодавства, яке діє на території Автономної Республіки Крим

Статус території України, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації, правовий режим на цій території, особливості діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах такого режиму, додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб визначено Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Відповідно до ст. 1 Закону тимчасово окупована територія України є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції і законів України.

Статтею 13 Закону визначено, що особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території визначаються законом.

Щодо розрахунків за договорами, укладеними із контрагентами, які зареєстровані та здійснюють свою діяльність на території Автономної Республіки Крим, Мінюст зазначив, що для вирішення порушеного питання доцільно звернутися до Національного банку України.

Щодо здійснення оподаткування за відповідними договорами, Мінюст повідомив, що за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.

Щодо компетенції судів

У зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя судами АР Крим та міста Севастополя на тимчасово окупованих територіях господарські справи, підсудні Господарському суду АР Крим, розглядаються господарським судом Київської області, господарські справи, підсудні господарському суду міста Севастополя, - господарським судом міста Києва, а господарські справи, підсудні Севастопольському апеляційному господарському суду, - Київським апеляційним господарським судом.

Справи, що перебувають у провадженні судів, розташованих на території АР Крим та міста Севастополя, та розгляд яких не закінчено, передаються судам відповідно до встановленої цим Законом підсудності, протягом десяти робочих днів з дня набрання ним чинності або з дня встановлення такої підсудності.

Також Мінюст зазначив, що відповідно до положень ст. 5 Закону відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок тимчасової окупації державі Україна, юридичним особам, громадським об'єднанням, громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, у повному обсязі покладається на Російську Федерацію як на державу, що здійснює окупацію.Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі