Нашi сайти:

Стипендиальное и материальное обеспечение работающих учеников - детей-сирот

Чи має право учень професійного ліцею, який має статус дитини-сироти, під час роботи поза місцем навчання та перебування у відпустці по вагітності та пологах, а також у відпустці по догляду за дитиною до 3 років отримувати стипендію; чи повинен професійний ліцей виплатити молодій особі разову грошову компенсацію на придбання одягу і взуття та разову матеріальну допомогу після випуску з ліцею; чи мала право учениця під час навчання перебувати на повному державному забезпеченні, як особа з числа дітей-сиріт, якщо вона перебуває у трудових відносинах та у відпустці по догляду за дитиною поза місцем навчання ?



Підпунктом 1 пункту 10 Порядку призначення і виплати стипендій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2004 р. № 882 «Питання стипендіального забезпечення» установлено, що професійно-технічні навчальні заклади у межах коштів, передбачених для виплати стипендії, вирішують питання про першочергове призначення соціальної стипендії учням з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учням, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишились без батьків.

Пунктом 22 Порядку передбачено, що у період тимчасової непрацездатності, підтвердженої відповідним документом, особа отримує академічну та/або соціальну стипендію у призначеному їй розмірі.

Пунктом 9 Порядку передбачено, що стипендіатам, які мають дітей віком до трьох років і продовжують навчання за денною формою, виплачуються щомісячна грошова допомога, передбачена законодавством, і стипендія, призначена згідно з цим Порядком.
Згідно зі статтею 37 Закону України «Про професійно-технічну освіту» учні професійно-технічного навчального закладу мають право на навчання професії за індивідуальною програмою.

Статтею 51 Закону України «Про освіту» передбачено, що учні мають гарантоване державою право на трудову діяльність у встановленому порядку в позаурочний час.

Тому під час навчання учениці професійного ліцею за індивідуальною формою у період її тимчасової непрацездатності, підтвердженої відповідним документом, зокрема листком непрацездатності у в’язку з вагітністю та пологами, вона має отримувати стипендію у призначеному їй розмірі.

У період її навчання, зокрема за індивідуальною формою, до дня відрахування з числа учнів професійного ліцею одночасно з передбаченою законодавствомщомісячною грошовою допомогою, отримуваною поза місцем навчання, має також виплачуватися призначена згідно з цим Порядком стипендія.

Щодо повного матеріального забезпечення учнів з числа дітей-сиріт

Статтею 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» передбачено, що право на повне державне забезпечення в навчальних закладах мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до вісімнадцяти років та особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, при продовженні навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

Згідно зі статтею 43 Закону України «Про професійно-технічну освіту» діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, під час навчання перебувають на повному утриманні держави.

Питання умов та порядку матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування регулюються постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 р. № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування».

Пунктом 12 постанови встановлено, що діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, крім тих, що перебувають під опікою (піклуванням), знаходяться на повному державному утриманні.

Підпунктом 4 п. 13 постанови передбачено, що зазначеним категоріям осіб, які навчалися або виховувалися в навчально-виховних навчальних закладах і перебували на повному державному утриманні, при їх працевлаштуванні видається одяг, взуття, м'який інвентар і обладнання на суму, не менш як 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а такожодноразова грошова допомога в розмірі шести прожиткових мінімумів.

Тому в період навчання учениці, яка мала статус дитини-сироти, в професійному ліцеї, зокрема за індивідуальною формою навчання, вона мала перебувати на повному державному утриманні, незалежно від перебігу трудових відносин поза місцем навчання.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі