594 0

Миндоходов: компенсация военнослужащим за наем жилья облагается НДФЛ

Міндоходівці в Базі Знань відповіли на питання: чи підлягає оподаткуванню ПДФО грошова компенсація, що виплачується військовослужбовцям за піднайом (найом) ними жилих приміщень згідно з Порядком виплати грошової компенсації військовослужбовцям Збройних Сил, затвердженого постановою КМУ від 26.06.2013 р. № 450?

Контролери зазначили, що згідно з пп. «ж» пп. 165.1.1 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума грошової компенсації, що виплачується військовослужбовцям за належне їм для отримання жиле приміщення.

При цьому відповідно до п. 9 ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування — у військових комісаріатах і квартирно-експлуатаційних частинах районів, та користуються правом позачергового одержання житла.

Згідно з Інструкцію про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями військовослужбовці (особи, звільнені з військової служби в запас або у відставку, чи члени сім'ї померлої такої особи), які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов, за їх бажанням мають право отримати грошову компенсацію за належне їм для отримання жиле приміщення один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.

Так, Порядком виплати грошової компенсації військовослужбовцям Збройних Сил визначено розмір та механізм виплати грошової компенсації за піднайом (найом) жилих приміщень таким категоріям військовослужбовців Збройних Сил:

— особам офіцерського складу, у разі коли вони не забезпечені жилими приміщеннями за місцем проходження військової служби, не отримали за рахунок держави грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення та перебувають на квартирному обліку, а також якщо військова частина не орендує для них та членів їх сімей житло;

— курсантам вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, які мають сім'ї, у разі ненадання їм жилої площі в сімейних гуртожитках, відсутності таких гуртожитків та жилого приміщення за місцем проходження військової служби (навчання).

Грошова компенсація вказаним вище особам виплачується щомісяця (у поточному місяці за попередній) в розмірі, який не перевищує: у м. Києві — 2 мінімальні заробітні плати; у мм. Сімферополі, Севастополі та обласних центрах — 1,5 мінімальної заробітної плати; в інших населених пунктах — 1 мінімальної заробітної плати.

Виплата грошової компенсації військовослужбовцям здійснюється у межах відповідних бюджетних призначень, передбачених Міноборони на відповідний рік.

Таким чином, податківці зазначають, що грошова компенсація, що виплачується військовослужбовцям за піднайом (найом) відповідно до Порядку, не зазначена у переліку п. 165.1 ПКУ, а отже, оподатковується ПДФО у відповідності до пп. 164.2.19 ПКУ за ставками 15 (17) %.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)