Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
1369 0
Друкувати
Обране

Денежная компенсация, выплачиваемая уволенным военнослужащим вместо обеспечения предметов вещевого имущества, облагается НДФЛ

Міндоходівці в Базі знань відповіли на питання: чи оподатковується ПДФО сума грошової компенсації, що виплачується звільненим військовослужбовцям замість належних їм за нормами забезпечення предметів речового майна?Контролери зазначили, що відповідно до п.1 ст.9 прим.1 Закону України від 20.12.1991 р. № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі – Закон № 2011) продовольче та речове забезпечення військовослужбовців здійснюється за нормами і в терміни, що встановлюються КМУ.

При цьому, згідно з п.2 ст. 9 прим.1 Закону № 2011 військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом або перебувають на кадровій військовій службі, мають право на отримання замість належних їм за нормами забезпечення предметів речового майна грошової компенсації в розмірі вартості зазначених предметів.

Виплата грошових компенсацій військовослужбовцям, звільненим у запас або відставку, замість належного їм речового майна, передбачена п. 27 і п. 28 Положення про порядок речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань у мирний час та п. 24 і п. 26 Положення про порядок речового забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби у мирний час.

В свою чергу Податковим кодексом України не передбачено звільнення від оподаткування ПДФО грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби.

При цьому, згідно з п.168.5 ПКУ суми ПДФО, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд