Інформація по темі "" | Публікації по тегу
30.12.24
92012 0
Друкувати
Обране

Важливі новини минулого тижня які ви могли не помітити

☀️ Доброго ранку друзі ☀️ Всім вдалого робочого тижня

До вашої уваги головні новини минулого тижня, які зацікавили наших читачів.

Завершення 2024 бюджетного року

2024 рік добігає кінця і до його завершення залишилося зовсім мало часу. Що потрібно зробити наприкінці року? Про що слід не забути? Ба більше, вже варто поміркувати і про початок наступного бюджетного року. Про все це розповімо у цій статті.

Сумісники знов отримуватимуть лікарняні з ПФУ: закон прийнято

18.12.2024 Верховна Рада ухвалила законопроєкт від 06.09.2023 № 10017, яким передбачено внесення змін в деякі норми Закону про соцстрахування. Що це за норми та чого очікувати від таких нововведень, розповімо в нашій статті.

Квартальний об'єднаний звіт за IV квартал подаємо востаннє

З 01.12.2024 року набрав чинності Закон України від 10.10.2024 р. № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану (далі – Закон № 4015).

Увага! Призупинено реєстрацію нових користувачів в системі обліку Національної програми інформатизації

Інформуємо, що у зв’язку зі збоями в роботі бази даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) тимчасово призупинено реєстрацію нових користувачів у Єдиній інформаційній системі обліку Національної програми інформатизації (ЄІСОНПІ)

Фінзвітність-2024

На черзі підсумковий етап — складання річної фінансової звітності. І щоб допомогти вам упоратися з цим завданням, ми підготували підказки та пояснення щодо заповнення форм річної фінансової звітності.

Оновлення ППЗ Фіндокументи від 20.12.2024

Вийшло оновлення ППЗ Фіндокументи від 20.09.2024 року 2024.5 (1.3.8.5) та 2024.6 (1.3.8.6)

Актуальні питання складання річної фінансової звітності за 2024 рік: склад та порядок розкриття інформації розпорядниками бюджетних коштів

На початку 2025 року розпорядники коштів місцевих бюджетів традиційно складатимуть річну фінансову звітність за 2024 рік. Складання річної фінансової звітності є особливо відповідальним процесом для розпорядників бюджетних коштів, оскільки визначається результат діяльності за рік і формується інформація користувачам для прийняття управлінських рішень.

Важливі новини 16 грудня - 20 грудня 2024  

Поточний чи капітальний ремонт: як розрізнити?

Проведення поточних та/або капітальних ремонтів будівель і споруд потребує кожна бюджетна установа. В зв’язку з цим постає питання щодо класифікації ремонтних робіт. Особливо при плануванні видатків на ремонт. І не дарма, оскільки від виду ремонту (поточний чи капітальний) напряму залежить порядок застосування КЕКВ при оплаті ремонтних робіт. У цій статті ви знайдете підказки, які допоможуть вам визначити роботи, що відносяться до поточного ремонту, та ті, що належать до капітального ремонту.

Щодо внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі"

Мінекономіки за результатами зустрічі, проведеної 08.11.2024 спільно з представниками Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, Міністерства цифрової трансформації України та ДП "Прозорро", ураховуючи численні запити з питань застосування змін, внесених Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо забезпечення оприлюднення замовниками в електронній системі закупівель інформації про ціни на матеріальні ресурси під час закупівель послуг з поточного ремонту та робіт з будівництва (прозоре будівництво)" (далі - Закон N 3988), який набув чинності з 23.10.2024, інформує.

Працівник у відрядженні: як індексувати зарплату?

Водій підприємства (оклад — 12000 грн) перебував у відрядженні з 25 по 27 листопада 2024 року. Період відрядження оплачений виходячи з середньої зарплати. «Базовий» місяць для проведення індексації — квітень 2024 року. Як обчислити індексацію зарплати у листопаді?

Мінекономіки затвердило зміни до національного класифікатора професій

Мінекономіки наказом від 13 грудня 2024 року N 27751 затвердило зміни №14 до національного класифікатора ДК 003:2010. Зміни до Класифікатора запрацювали з 13 грудня

Індексація-2025: який місяць базовий цього разу?

Індекс споживчих цін (ІСЦ) у січні 2025 року приймається за 1 або 100 %. Обчислення ІСЦ для проведення індексації починається з лютого 2025 року

Сумісникам повернули право на лікарняні

Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт № 10017 щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування.

ДПС про ставку військового збору для доходів, нарахованих після 1 грудня 2024 року за попередні періоди

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу на таке

Важливі новини 9 грудня - 13 грудня 2024 

Що не так із роз’ясненням податківців?

ВЗ утримується, нараховується та сплачується в порядку, встановленому розд. IV ПКУ, з урахуванням особливостей, визначених підрозд. 1 цього розділу (п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Оплата відпускних у перехідний бюджетний період

Згідно з частиною першою статті 21 Закону України "Про відпустки" заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується до її початку.

З 2025 року переходимо на щомісячне подання об'єднаної звітності

З 1 січня 2025 року Податковий розрахунок щодо сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, а також сум утриманого з них податку і нарахованого єдиного внеску (далі — Податковий розрахунок) подаватиметься щомісячно.

Річна фінзвітність: шпаргалка зі складання

Незабаром бухгалтеру доведеться зануритися з головою у звітні справи. І щоб допомогти йому впоратися з цим завданням, ми підготували підказки та пояснення щодо заповнення форм річної фінансової звітності.

Індексація зарплати бюджетників: коефіцієнти для грудня 2024 року

На грудневу індексацію впливає індекс інфляції за жовтень 2024 року. За даними Держстату, він становить 101,8 %. Якими будуть коефіцієнти та суми поточної індексації зарплати для працівників бюджетної сфери у грудні 2024 року — дізнаєтеся з нашої статті.

Базовий місяць для індексації 2025 визначено

Детальний розбір індексації доходів населення у 2025 році! Розглядаємо статтю 34 Закону про державний бюджет, уточнення Мінсоцполітики та порядок проведення індексації. Який місяць вважати базовим: грудень 2024 чи січень 2025? Дізнайтесь, як правильно обчислювати індекс споживчих цін наростаючим підсумком із лютого 2025 року. Відповіді на найактуальніші запитання у нашому відео!

Норми витрат ПММ: де шукати та як застосовувати?

Бюджетна установа має на балансі службовий автомобіль. Яким чином визначити норми витрат пально-мастильних матеріалів (далі — ПММ) для службового авто? Яким нормативним документом керуватися? Як правильно списувати пальне, використане для роботи автотранспорту?

Важливі новини 2 грудня - 6 грудня 2024

Закон про підвищення податків офіційно опубліковано

Закон України № 4015-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану" (відомий, як законопроєкт № 11416-д) опубліковано у газеті  "Голос України" 30 листопада. Відповідно він набрав чинності з 1 грудня.

Амортизація - 2024

Вже зовсім скоро кожному бухгалтеру доведеться підбивати підсумки діяльності установи. Одним із підготовчих етапів є нарахування амортизації на необоротні активи. У цій статті розповімо, як правильно нараховувати амортизацію та відображати такі операції в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності.

ДКСУ щодо роботи в період завершення бюджетного 2024 року та початку 2025 року

Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) повідомляє, що відповідно до Регламенту роботи органів Державної казначейської служби України у період завершення бюджетного 2024 року та початку 2025 року

ДПС про нову ставку ВЗ: правила нарахування та перехідні моменти

Закон України від 10 жовтня 2024 року № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» (далі – Закон) набрав чинності з 1 грудня 2024 року, крім окремих його пунктів, для яких встановлено інший порядок набрання ними чинності (пункт 1 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону).

Середня для матдопомоги: відповіді на ключові запитання

Вже майже рік минув відтоді, як законодавці «удосконалили» порядок розрахунку середньої зарплати для визначення суми матеріальної допомоги. Утім питання навколо цієї теми і досі не вщухають. Сьогодні розглянемо найактуальніші з них.

Військовий збір з фізосіб та ставка 5 %: відповіді на запитання

Закон № 4015*, яким, серед іншого, збільшується ставка ВЗ з 1,5 до 5 %, таки набрав чинності з 01.12.2024. Залишимо за бортом те, як усе це «дійство» відбувалося. Зосередимося на суті та дамо відповіді на запитання, які вже сьогодні турбують податкових агентів і стосуються ВЗ.

1,5% або 5% - зарплата, відпускні, лікарняні, звітність та донарахування

Відповідаємо на запитання щодо військового збору (1,5% або 5%) із зарплати, відпускних та лікарняних.

Важливі новини 25 листопада - 29 листопада 2024  

Нові суми ЄСВ внесків, трудових штрафів та ПСП

Щороку оновлюються важливі показники, які бухгалтери використовують у своїй роботі: мінімальний та максимальний ЄСВ-внесок, розмір податкової соціальної пільги, трудові штрафи та багато інших. Усі вони залежать від того, що пропишуть у Законі про державний бюджет. Документ на 2025 рік уже готовий. Тож нумо аналізувати що змінилось, а що ні.

Уряд змінив правила бронювання працівників

Кабінет Міністрів зробив чіткішою процедуру бронювання військовозобов’язаних на період воєнного стану.

Мінфін готує зміни до типової форми фінансової звітності № 5-дс «Примітки до річної фінансової звітності»

Міністерство фінансів України оприлюднило проєкту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до типової форми фінансової звітності № 5-дс «Примітки до річної фінансової звітності» (далі – проєкт наказу).

Роботодавців зобов’яжуть запровадити у себе служби охорони психічного здоров’я

Крім того, в Україні створять ще один орган – Нацкомісію з психічного здоров’я, який буде фінансуватися, у тому числі з бюджету

Рух ОЗ та МНМА: складаємо документи правильно

Установа отримала ОЗ або МНМА. І залишились начебто дрібниці — скласти необхідний документ та зарахувати актив на баланс. Але саме на цьому етапі нерідко виникають сумніви: який же документ оформлювати. У цьому матеріалі розглянемо найбільш поширеніші практичні ситуації та запропонуємо варіанти рішень.

Дефектний акт: коли та навіщо складати, що зазначати

Перед ремонтом приміщення, обладнання, устаткування або транспортного засобу їх потрібно оглянути та скласти дефектний акт. Це документ, який підтверджує, що об’єкт потребує ремонту, виправлення дефектів. У цьому матеріалі розглянемо детальніше що це за документ «дефектний акт», для чого він потрібен, як його правильно скласти та за якою формою.

Підвищення військового збору відбудеться з 1 грудня

Вчора весь вечір і всю ніч, депутати писали у своїх телеграм каналах що Закон про підвищення податків опубліковано 28 листопада і що 29 листопада він набуває чинності

Важливі новини 18 листопада - 22 листопада 2024 

Реформа МСЕК: Уряд прийняв постанову про заміну МСЕК новою системою оцінювання

15 листопада, Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», яка визначає новий порядок проведення оцінювання і замінює процес медико-соціальної експертизи (МСЕК).

Президента закликають відмовити від виплати громадянам по 1 тис.грн

Допоки чекаємо на появу постанови уряду щодо «тисячі всім» на сайті Президента з’явилася петиція № 22/237068-еп про перегляд цієї програми. Її ініціатори виступають проти роздавання грошей всім підряд.

Верховна Рада схвалила в цілому проєкт держбюджету на 2025 рік

19 листопада, Верховна Рада України прийняла проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» у другому читанні та в цілому. Він спрямований на забезпечення комплексного підходу до підтримки пріоритетних сфер, розвитку критично важливих галузей та відновлення економіки в умовах війни.

Індексація зарплати бюджетників: коефіцієнти для грудня 2024 року

На грудневу індексацію впливає індекс інфляції за жовтень 2024 року. За даними Держстату, він становить 101,8 %. Якими будуть коефіцієнти та суми поточної індексації зарплати для працівників бюджетної сфери у грудні 2024 року — дізнаєтеся з нашої статті.

Карткові перекази, доступ до рахунків, що баче податкова?

Більшість громадян не замислюються який слід залишають карткові перекази. У цьому відео з’ясуємо чи мають податківці доступ до наших банківських рахунків, чи захищає нас банківська таємниця та чи можна й надалі отримувати доходи і не платити податки.

Коли працівник може не повертати гроші за невідпрацьовані дні відпустки?

Відповідно до статті 127 КЗпП, відрахування з заробітної плати для покриття заборгованості працівників підприємству, де вони працюють, можуть провадитись за наказом чи роботодавця, якщо працівник звільняється до закінчення того робочого року, в рахунок якого він уже одержав відпустку, за невідпрацьовані дні цієї відпустки.

Робота у вихідні дні: залучення, компенсація, оформлення

Коли та як залучати працівників на роботу у вихідний день? Як це оформити? Як компенсувати? Ці та інші питання щодо роботи у вихідні дні розглянемо у статті.

Важливі новини 11 листопада - 15 листопада 2024

Індекс інфляції за жовтень 2024 року - 101,8 %

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024р. порівняно з вереснем 2024р. становила 1,8%, з початку року – 8,4%.

З наступного року вчителі отримуватимуть щомісячну доплату до заробітної плати

З наступного року українські вчителі щомісяця отримуватимуть доплату до зарплати. Натомість у вересні 2025 року сума доплати зросте вдвічі. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль

Середня за 2 місяці: правила розрахунку

Розрахунок середньої зарплати за 2 місяці — для багатьох не новина. Але з тими сюрпризами, які нам підкинув 2022 рік, ми зіткнулися вперше. Тому сьогодні давайте ще раз пробіжимося по правилах розрахунку «іншої» середньої зарплати та пригадаємо всі нюанси її обчислення. Поїхали.

Затверджено табель (перелік) форм статзвітності на 2025 рік

Держстат наказом від 08.11.2024 р. № 265 затвердив Загальний табель (перелік) форм державних статистичних спостережень на 2025 рік.

ПФУ про коригування та виправлення помилок в об'єднаному звіті, допущених у попередніх звітних періодах

Порядок заповнення додатків до Розрахунку, що містять інформацію щодо сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, з розбивкою по місяцях звітного кварталу передбачено в розділі IV Порядку.

Плануємо дрібний ремонт: чи потрібен дефектний акт?

Установа планує провести невеликий поточний ремонт у приміщенні. Чи обов’язково для цього складати дефектний акт? Чи необхідно такий документ оприлюднювати в системі Prozorro?

До 1 грудня треба звернутися до Держпраці щодо медичного огляду працівників

З метою профілактики та запобігання професійним захворюванням та виробничому травматизму, який може бути викликаний погіршенням стану здоров’я працівників, роботодавець має забезпечити проведення для них медичних оглядів (ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII).

Важливі новини 4 листопада - 8 листопада 2024  

Індексація зарплати бюджетників: коефіцієнти для листопада 2024 року

Для більшості категорій працівників бюджетної сфери посадові оклади востаннє підвищувались у січні 2024 року. Яка ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати у листопаді 2024 року? Відповідь на це запитання — у нашій статті.

Видача довідки про роботу та розмір заробітної плати

Роботодавець зобов’язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.

Вогнегасники: обліковуємо, обслуговуємо, списуємо

З метою забезпечення пожежної безпеки кожна установа повинна бути обладнана вогнегасниками. Яка кількість вогнегасників та якого типу повинна знаходитися в установі? Хто в установі уповноважений зай­матися вирішенням протипожежних питань? Як часто необхідно проводити періодичний огляд та технічне обслуговування вогнегасників? Як правильно обліковувати та списувати вогнегасники? Про все це піде мова у цій статті.

Чи є надія, що Президент не підпише податкові зміни?

Відбуваються дивні речі. Верховна Рада дуже поспішала з прийняттям Закону, яким, зокрема, підвищується ставка ВЗ та запроваджується його сплата для платників єдиного податку. Проте, вже більше двох тижнів цей Закон очікує на підпис Президента. Чи є надія, що Закон так і не буде підписано?

Додаткова відпустка на дітей: всі правила надання

Якщо у працівника є діти, він має право на додаткову оплачувану відпустку, яка належить до категорії соціальних, а не щорічних відпусток. Порядок надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей регулюється нормами cтатті 19 Закону України «Про відпустки»

Лікарняні: все, що потрібно знати для розрахунку

Щоб правильно розрахувати суму лікарняних, треба врахувати багато нюансів. Зокрема, правильно визначити розрахунковий період, суму виплат, що візьмуть участь у розрахунку, та страховий стаж працівника (як загальний, так і за останні 12 місяців). Ну а після цього ще й застосувати обмеження. Як це зробити та не заплутатися й не помилитися при розрахунках, ви дізнаєтеся із сьогоднішньої статті.

Чи може ТЦК зупиняти авто та перевіряти документи? А пакувати? Як себе вести з ними?

ТЦК дуже активно взялося за мобілізацію військовозобов’язаних, особливо почастішали випадки зупинки авто та перевірки військово-облікових документів. Одразу скажу, це відео не про те варто це робити чи ні, і не про те, як ухилитися від мобілізації. Це відео про те, як правильно вам себе вести в такій ситуації. Адже, якщо від вас вимагають виконання обов’язків із захисту держави, то ви маєте право вимагати від них дотримання чинного законодавства України. Тож якщо за законом, так за законом

Важливі новини 28 жовтня - 1 листопада 2024  

єПідтримка: в Мінекономіки пояснили, як можна буде одержати тисячу гривень

Тисячу гривень у рамках програми допомоги, анонсованої Володимиром Зеленським, українцям будуть нараховувати на картку “Національного кешбеку”, яку можна відкрити в “Дії”.

Про субвенцію на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти у 2024 році

З 1 жовтня 2024 року всі учні початкових класів закладів освіти України мають бути забезпечені безоплатним гарячим харчуванням – відповідне рішення ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 4 жовтня 2024 року.

Проєкт накопичувального пенсійного страхування: скільки сплачуватимуть працівники та роботодавці

На сайті ФПУ оприлюднено проєкт Закону "Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення". Документом передбачається встановити обов’язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працюючих осіб.

Зміна механізму сплати ПДФО: дискусії тривають

Удосконалення механізму зарахування податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) в Україні зменшить дисбаланс у фінансовому забезпеченні територіальних громад і дасть їм змогу підвищувати рівень надання державних послуг.

Підвищення військового збору в жовтні вже не буде

На даний час Президент так і не підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» від 10.10.2024 № 4015-ІХ (колишній законопроєкт від 30.08.2024 № 11416-д)

Президента закликають повернути законопроєкт №11416д для опрацювання альтернативних підходів

Члени Української Ради Бізнесу (УРБ), до складу якої входить 120 бізнес-асоціацій різних галузей економіки, звертаються до Володимира Зеленського з таким:

Верховна Рада підтримала у першому читанні проект Держбюджету на 2025 рік

Верховна Рада підтримала проект Державного бюджету на 2025 рік у першому читанні. За відповідне рішення проголосували 247 народних депутатів.

Важливі новини 21 жовтня - 25 жовтня 2024 

Заява-розрахунок: увага на дрібні деталі

Заява-розрахунок містить інформацію про нараховані застрахованим особам кошти. Форма заяви-розрахунку залишилась незмінною.

Військовий збір - 1.5% -> 5%. Відповіді, приклади, розрахунки

У цьому відео - нові правила справляння військового збору для роботодавця, відповіді на ваші запитання. Багато прикладів щодо зарплати, відпускних, дивідендів, остаточного розрахунку при звільненні і багато іншої корисної інформації для бухгалтера.

Відпускний стаж для щорічної відпустки: рахуємо за новими правилами після 24.12.2023

24.12.2023 набули чинності зміни в законодавстві щодо відпусток, передбачені Законом України від 22.11.2023 № 3494-ІХ (далі — Закон № 3494). У зв’язку з цим розширено перелік періодів, які не формують відпускний стаж працівника. Тож давайте розбиратися, які періоди тепер будуть зараховуватися у відпускний стаж для щорічної відпустки.

Держпраці проводитиме перевірки за новим Порядком

На сайті СПО профспілок оприлюднено для обговорення проєкт постанови КМУ. Автор проєкту є Мінекономіки. Документом пропонується:

Кошторис бюджетної установи: складання, затвердження та виконання

Що стосується абсолютно всіх бюджетних установ, так це кошториси. Тому ця тема не залишить байдужими жодного нашого читача. У цій статті розглянемо правила планування, затвердження, виконання кошторисів, а також внесення до них змін протягом бюджетного періоду. Нумо розбиратися разом.

«Чорнобильська» відпустка: алгоритм дій роботодавця

Страшна катастрофа на Чорнобильській АЕС прогриміла більше трьох десятиліть тому. Та пожинати її наслідки людство буде ще не одне століття. Потерпілі від аварії та учасники ліквідації її наслідків мають низку пільг та гарантій. Одна з них — додаткова оплачувана відпустка. Сьогодні розповімо, як діяти, якщо ваш працівник звернувся із проханням її надати.

Реконструкція від благодійника: показуємо в обліку правильно

Бюджетна установа — музей отримав допомогу від благодійника у вигляді реконструкції приміщення (встановлено склопакети з вітражем). Роботи прийняла комісія музею на підставі Акта приймання-передачі виконаних робіт (послуг). Як показати надходження такої допомоги в бухобліку? Чи слід такі вікна зараховувати на баланс як окремі об’єкти обліку?

Важливі новини 14 жовтня - 18 жовтня 2024

Учні 1–4 класів будуть харчуватися безоплатно. Як це працюватиме?

З жовтня 2024 року учні початкових класів будуть забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням. У рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської, на 2024 рік у бюджеті виділено 2 мільярди гривень, які будуть передані місцевим громадам у вигляді субвенцій.

Індексація зарплати у жовтні 2024 року

Індексація зарплати у жовтні 2024 року залежить від інфляційного індексу за серпень 2024 року, який становить 100,6 %.

Донарахували зарплату за попередні місяці: як відобразити у ЄСВ-звітності?

У вересні виявили помилку. За червень, липень та серпень працівнику нарахували зарплату 7500 замість 9000 грн. У цих місяцях нарахували ЄСВ до мінімального страхового внеску. У вересні донарахували працівнику 4500 грн (по 1500 грн за червень, липень та серпень). Як ці суми відобразити у ЄСВ-звітності?

Мінекономіки щодо обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки

Обчислення середньої заробітної плати працівникам проводиться відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 N 100

Індексація зарплати бюджетників: коефіцієнти для листопада 2024 року

Для більшості категорій працівників бюджетної сфери посадові оклади востаннє підвищувались у січні 2024 року. Яка ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати у листопаді 2024 року? Відповідь на це запитання — у нашій статті.

Відпустки держслужбовцям-2024: роз’яснення від Мінекономіки та НАДС

Законодавці зобов’язали держслужбовців використати щорічні відпустки за останній робочий рік до кінця 2024 року. Якщо вони не будуть використані, то доведеться виплатити відпускну компенсацію. Кінець 2024 року наближається, а запитання з цього приводу залишаються. Тож як не крути — без офіційних роз’яснень від компетентних органів тут не обійтись. Нещодавно ми отримали такі роз’яснення і сьогодні поділимось ними з вами.

Військовий збір: учора — по 1,5, завтра — по 5

Якщо ви зайдете в будь-яку бухгалтерську групу, то стовідсотково натрапите на запитання: «військовий збір уже утримувати за ставкою 5 %?». Також шукаєте відповідь на нього? Тоді приєднуйтесь до розмови.

Важливі новини 7 жовтня - 11 жовтня 2024 

Шпаргалка з переоцінки ОЗ: що, коли та як

Практика свідчить, що питання щодо проведення переоцінки ОЗ з кожним роком все більше цікавлять бухгалтерів. Ми знаємо, що частина установ у минулому році так і не наважилась провести переоцінку основних засобів, хоча й мала певні фінансові можливості. Чому? Напевне тому, що такий захід, як переоцінка активів, – це завдання, до якого необхідно підготуватись заздалегідь та обміркувати кожен крок.

Як заповнити Об’єднаний звіт, якщо…

Пропонуємо вам розглянути запитання, які виникають у бухгалтерів при заповненні додатків до Податкового розрахунку, та допомогти їх вирішити. Можливо, серед запропонованих рішень ви знайдете те, що підкаже, як вам без проблем сформувати зарплатно-трудову звітність за ІІІ квартал 2024 року

Заміна зарплати на лікарняні: рахуємо середню для лікарняних

У бюджетних установах доволі часто проводять сторнування раніше нарахованої зарплати у зв’язку з нарахуванням лікарняних. Як це вплине на розрахунок середньої зарплати для наступних лікарняних, читайте у сьогоднішній статті.

Табель обліку робочого часу: тонкощі заповнення

Насамперед слід нагадати, що ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 № 108/95-ВР зобов’язує всіх роботодавців забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.

Військового збору "заднім числом" імовірно вже не буде

Підвищення військового збору з 1,5% до 5% для найманих працівників відбудеться з дня набрання чинності законом. Про це пише в Ярослав Железняк у своєму телеграм каналі

Змінено Інструкцію про порядок нарахування і сплати ЄСВ

Наказом Мінфіну від 19.09.2024 р. № 454 внесено зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449.

Коефіцієнти та суми індексації заробітної плати у 2024 році

Ми порахували суми індексації залежно від базового місяця для листопада 2024 року

Важливі новини 30 вересня - 4 жовтня 2024

Норма робочого часу для жовтня 2024 року

Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у жовтні 2024 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденка з двома вихідними днями у суботу та неділю.

Зарплата, відпускні та лікарняні: за якою ставкою утримати ВЗ у жовтні?

Дуже ймовірно, що з 01.10.2024 р. ставка військового збору зросте з 1,5 % до 5 %. Як бути при звільненні працівників на початку жовтня?

Фінзвітність: шпаргалка зі складання

На черзі ще один етап підбиття підсумків. Цього разу складаємо фінансову звітність за 9 місяців 2024 року. Аби допомогти вам упоратись із цим завданням, ми підготували спеціальні підказки та пояснення. Ви зможете власноруч перевірити себе, швидко заповнити необхідні показники та визначити фінансовий результат.

Мінцифри розроблено Єдину інформаційну систему обліку Національної програми інформатизації

Мінцифри розроблено Єдину інформаційну систему обліку Національної програми інформатизації

Особова картка працівника НЕ обов'язкова Є лист Мінекономіки!

Мінекономіки, як і їх колеги з Держпраці, вважають, що роботодавець має право сам вирішувати, вести йому форму № П-2 “Особова картка працівника” чи ні. Їх аргументи ви знайдете у відео. Стосується працівників кадрових служб.

Премія за результатами щорічного оцінювання: оподаткування, середня та індексація

Щороку в жовтні починають визначати результати оцінювання службової діяльності державних службовців. Держслужбовцям, які отримали відмінні оцінки за результатами оцінювання, виплачують премію. У цій статті з’ясуємо, як оподатковувати таку премію, чи включати її до середньої зарплати та як індексувати зарплату у місяці виплати премії.

Комітет ВРУ підтримав законопроєкт № 11416-д: наступного тижня буде голосування

Депутат повідомляв як на практиці буде відбуватись підвищення військового збору

Важливі новини 23 вересня - 27 вересня 2024    

Відпустка без збереження заробітної плати: випадки, строк надання, оформлення

Відпустки без збереження заробітної плати. Деякі види надаються в обов’язковому порядку, а деякі можуть надаватися за угодою між працівником та роботодавцем. Давайте розглянемо підстави та особливості надання відпусток без збереження заробітної плати більш детально.

Авансовий звіт щодо відрядження

Після відрядження працівник повинен надати документи до бухгалтерії. У які строки треба відзвітувати про відрядження? Чи завжди треба подавати авансовий звіт і що загрожує за його ненадання? Розберемо в статті.

Якщо військовий збір зросте «заднім числом»: хто доплачуватиме за звільненого працівника

Верховна Рада все ж підтримала у першому читанні законопроєкт № 11416*. Серед іншого, він передбачає зростання військового збору з 1 жовтня. Однак до цієї дати депутати не встигають його прийняти остаточно. Тож він запрацює заднім числом. Які проблеми можуть виникнути і як із ними боротись, ми вам підкажемо.

Індексація зарплати бюджетників: коефіцієнти для жовтня 2024 року

Для більшості категорій працівників бюджетної сфери посадові оклади востаннє підвищувались у січні 2024 року. Яка ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати у жовтні 2024 року? Відповідь на це запитання — у нашій статті.

Як краще звільнитись: за власним бажанням чи за угодою сторін?

У загальному випадку для звільнення за власним бажанням потрібно після подання заяви відпрацювати ще 2 тижні. Хоча якщо у вас є певні поважні причини, то можете звільнитись раніше.

Компенсація за невикористану відпустку: коли це можливе

Життєві обставини – мінлива категорія, яку передбачити чи запрограмувати важко. Залежно від обставин можуть змінюватися наші плани, дії, відносини, зокрема з роботодавцем. У цій статті ми поговоримо про ту частину відносин, яка буде стосуватися невикористаних відпусток, а точніше – їх компенсації.

Лікарняні за вересень-2024: як оподатковувати військовим збором?

У всіх на слуху підвищення ставки військового збору. Причому законопроєктом 11416* заплановано ввести його заднім числом з 01.10.2024. А як бути із лікарняними за страховими випадками, що почались у вересні 2024 року? Давайте розбиратись.

Важливі новини 16 вересня - 20 вересня 2024   

Уряд схвалив Держбюджет - 2025: якою будуть мінзарплата та прожитковий мінімум

Уряд схвалив проект № 12000 Державного бюджету України на 2025 рік, який буде передано на розгляд Верховної Ради України. Проект держбюджету на 2025 рік підготовлено вчасно і він є збалансованим.

Індексація в 2025 році знов "обнулиться"

Це випливає із статті 35 проєкту Закону про Державний бюджет на 2025 рік

Рада підтримала у першому читанні № 11416д про збільшення податків

17 вересня Рада підтримала у першому читанні № 11416д історичне велике збільшення податків на 58 млрд грн в цьому році та 137 млрд в наступному. 

Кабміну доручено в І півріччі 2025 року переглянути розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму

Нагадаємо Уряд прийняв рішення заморозити прожитковий мінімум і мінімальну заплату на рівні 2024 року.

Документальне оформлення відрядження

Не всі питання з контрагентами можна вирішити онлайн. Часто потрібна особиста присутність на підприємстві, що знаходиться в іншому населеному пункті. І тоді суб’єкт господарювання може направити свого працівника у відрядження. Про відрядження і йтиметься сьогодні. А почнемо ми з того, що з’ясуємо, які службові поїздки вважаються відрядженнями та як правильно їх документально оформити.

Бухгалтерам доведеться подавати об'єднаний звіт щомісяця

18 вересня прийнято за основу законопроєкт № 11416-д. Серед іншого, в ньому передбачена зміна податкового періоду з квартального на місячний для подання звітності про виплачені доходи на користь фізичних осіб для економічного бронювання.

Індексація 2024 – 2025: нова ітерація

Проектом Закону про Державний бюджет України на 2025 рік // знову пропонується обнулити індексацію. От не дають нашим законотворцям спати спокійно її «позахмарні» суми! Як і що будемо «множити на нуль» поговоримо трішки згодом. Спочатку ж пару слів про поточну індексацію, з якою маємо справу сьогодні.

Важливі новини 9 вересня - 13 вересня 2024  

Оперативне подання відомостей до ПФУ: відповіді на запитання

Не так давно у критично важливих роботодавців з’явився новий обов’язок — оперативно подавати до ПФУ відомості про трудові відносини з працівниками. Для цього навіть був розроблений спеціальний сервіс на порталі ПФУ. Проте питання щодо виконання такого обов’язку залишаються й досі. Сьогодні дамо відповіді на найпоширеніші з них.

Підвищення податків з 1 жовтня: подальша доля законопроєкту

Народний депутат Ярослав Железняк розповів, коли очікувати набуття чинності фіскального законопроєкту № 11416-д, прийняття якого було провалено парламентом 3 вересня. Нагадаємо, документ був відправлений на повторне перше читання (з скороченням строків).

Мінсоцполітики про індексацію в 2024 році

У разі, якщо підвищення посадових окладів у січні 2024 року не відбулося, то обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з січня 2024 року.

Середня для матдопомоги: відповіді на ключові запитання

Вже майже рік минув відтоді, як законодавці «удосконалили» порядок розрахунку середньої зарплати для визначення суми матеріальної допомоги. Утім питання навколо цієї теми і досі не вщухають. Сьогодні розглянемо найактуальніші з них.

Оновлення ППЗ Фіндокументи від 10.09.2024

Вийшло оновлення ППЗ Фіндокументи від 10.09.2024 року 2024.3 (1.3.8.3)

Надбавка за вислугу років: що змінив Кабмін для педагогів?

На початку вересня 2024 року Кабмін прийняв постанову № 1008*, яка вносить зміни до порядку виплати надбавки за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам. Пропонуємо разом розглянути, що саме змінилось.

НОВИНКА! Альбом бухгалтерських проводок: настільна книга бухгалтера

Шановні колеги! Ми підготували для вас унікальну, суперкорисну книгу – «Альбом бухгалтерських проводок для бюджетних установ». 

Важливі новини 2 вересня - 6 вересня 2024  

Провели переоцінку: як показати в обліку?

У зв’язку з передачею майна (будівлі) в оренду бюджетна установа має намір провести його переоцінку. Згідно з даними звіту про оцінку майна маємо інформацію про справедливу вартість такого об’єкта. Як визначити суму переоцінки та показати цю операцію в бухобліку? Як та коли слід закривати субрахунок 5311?

Не оприбуткували благодійку: яка відповідальність?

Бюджетна установа отримала від благодійника допомогу (мийні засоби та туалетний папір). Допомогу отримано у невеликій кількості, протягом місяця установа використала зазначені цінності на власні потреби. При цьому в бухобліку установа не показала ані отримання такої допомоги, ані її використання. Чи є це порушенням? Чи передбачена чинним законодавством відповідальність за такі дії?

Позбуваємось непотрібного майна: продаж, передача, списання

На складі установи обліковуються запаси (краска, будівельні матеріали, санітарно-технічні матеріали, що залишились після ремонту), а також основні засоби (старий металевий сейф). Ці активи нам не потрібні. Також на обліку є деяке обладнання, в якому вже немає потреби. Використовувати запаси найближчим часом ми не збираємось, вони лише місце займають. Сейф за призначенням не використовується, як і обладнання. Яким чином можна списати такі активи з балансу? Або іх якось передати іншій установі, якій вони більш потрібні? Які взагалі існують варіанти для вирішення такої ситуації?

Щодо змін до особливостей публічних закупівель які набирають чинності з 1 вересня 2024 року

Міністерство економіки України як Уповноважений орган, який здійснює регулювання та реалізує державну політику у сфері закупівель, інформує.

Індексація зарплати у вересні: коефіцієнти та суми для бюджетників

У цьому матеріалі наведемо коефіцієнти індексації для вересня 2024 року та готові суми індексації зарплати працівників бюджетної сфери (для повністю відпрацьованого місяця).

Рада не підтримала підвищення податків з 1 жовтня та впровадження щомісячної об'єднаної звітності

Верховна Рада розглянула законопроєкт N11416-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану.

Копійок не буде! Нацбанк ініціює зміни у грошовому обігу

Для відновлення історичної справедливості, сприяння дерусифікації та відродженню національних традицій у грошовому обігу України Національний банк України ініціює зміну назви розмінних монет з "копійка" на "шаг".

Важливі новини 26 серпня - 30 серпня 2024

Фахівець із супроводу ветеранів: перше знайомство з посадою

Сьогодні йтиметься про фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб (далі — фахівець із супроводу). Що це за посада? Для яких цілей її запроваджено? Як оплачувати працю фахівця із супроводу? Відповідь на ці та інші запитання — у нашій статті.

Забули нарахувати індексацію: чи буде відповідальність?

Що робити роботодавцю, якщо він забув своєчасно нарахувати індексацію зарплати? Звичайно ж, виправити ситуацію. Адже індексація є гарантованою законодавством виплатою і за її ненарахування передбачена відповідальність. Яка? Розповімо у нашій статті.

Оновлено форму повідомлення про прийняття працівника на роботу

Нагадаємо, з 24 серпня 2024 року запрацював Закон України від 25.04.2024 р. № 3680-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників».

Благодійна допомога: оформлення та облік

Отримання благодійної допомоги — справа не нова. Водночас цей процес завжди викликає безліч запитань і у керівників, і у бухгалтерів бюджетних установ. Щоб досконало розібратися з питаннями отримання благодійної допомоги раз і назавжди, ми підготували цю статтю, яка «розкладе усе по полицях»: від засад отримання благодійної допомоги до відображення її в обліку. Тож нумо розбиратися разом.

З 1 жовтня запроваджено обмеження на карткові перекази

Тимчасовий ліміт на суму переказів з «карти на карту» запобігатиме використанню платіжної інфраструктури в протиправних цілях та не вплине на діяльність волонтерів.

Cередня зарплата для оплати відрядження, вихідної допомоги, донорських...

Доволі часто, окрім середньої відпускної зарплати чи середньої непрацездатної зарплати, бухгалтеру потрібно розрахувати «іншу» середню чи, як її ще називають, середню за 2 місяці. Тож поговоримо, коли саме потрібна така середня? Як розрахувати її суму? Ну і, звісно, без прикладів вас не залишимо.

Підвищення податків та щомісячна об'єднана звітність: у Гетманцева погодили законопроєкт

Податковий Комітет ВРУ рекомендував Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований законопроєкт N11416-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Про це повідомив Голова Комітету Данило Гетманцев.

Важливі новини 19 серпня - 23 серпня 2024  

На сайті КМУ створено петицію "Про збільшення посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС"

Звертаємося до Кабінету Міністрів України із нагальним проханням щодо перегляду посадових окладів працівників бюджетної сфери. З 1 квітня 2024 року, згідно із Законом України "Про державний бюджет на 2024 рік", розмір мінімальної заробітної плати було збільшено до 8000 грн.

Кабмін приготував новий Закон «Про публічні закупівлі».

16 серпня Кабмін на своєму засіданні затвердив новий законопроект про закупівлі. Не зміни, а взагалі новий Закон «Про публічні закупівлі».

Облік внесків до статутного капіталу КП

Місцева рада прийняла рішення щодо спрямування коштів місцевого бюджету та комунального майна на поповнення статутного капіталу комунального підприємства (далі — КП). Як показати такі операції в бухобліку ради?

Утримання коштів за невідпрацьовані дні відпустки з працівника, який звільняється

Чи має право роботодавець утримати кошти за невідпрацьовані дні відпустки з працівника, який використав щорічну відпустку «наперед» та звільняється у зв’язку із виходом на пенсію?

Поліпшення орендованого майна: документування та бухоблік

Виконання робіт з поліпшення орендованого майна має певні особливості. Як правильно відобразити такі операції в бухобліку орендаря, розповімо в цьому матеріалі.

Які документи треба зберігати 5 років?

До яких документів застосовуються вимоги щодо 1825-денного мінімального строку зберігання документів, передбачені п. 44.3 ПКУ?

Надання платних послуг бюджетними установами

У зв’язку з обмеженим фінансуванням бюджетні установи, організації та заклади для залучення додаткових грошових коштів надають платні послуги. Як правильно організувати надання платних послуг від А до Я, розглянемо у цій статті.

Важливі новини 12 серпня - 16 серпня 2024 

Індексація в місяці простою: як проводити розрахунок?

Працівники установи (оплата праці за ЄТС) з 10.06.2024 по 04.08.2024 перебували у простої з оплатою 2/3 посадового окладу. З 05.08.2024 вони стали до роботи. Як проводити індексацію їх зарплати в серпні 2024 року?

Надходження в натуральній формі: оформляємо, оцінюємо, обліковуємо

Допомога в натуральній формі завжди була порятунком для бюджетних установ. Під час надходження «натуралки» установи не витрачають власні кошти, але повинні документально оформити такі надходження та відобразити їх в бухобліку.

Майно без документів: чи подавати 20-ОПП?

Установі передано на баланс будівлю для використання у своїй діяльності. Але право власності на таке майно поки що не зареєстроване у зв’язку з відсутністю технічної документації. Чи потрібно подавати ф. № 20-ОПП про таку будівлю?

Сумісництво і суміщення: різниця та спільне

Сумісництво і суміщення це зовсім різні речі. Сумісництво буває внутрішнім (у того ж роботодавця, що й основне місце), а також зовнішнім – у іншого роботодавця.

Індексація стипендій: нюанси для 2024 року

Стипендії учнів та студентів є об’єктом індексації. У сьогоднішній статті розглянемо особливості проведення індексації академічних та соціальних стипендій у 2024 році.

Індекс інфляції за липень 2024 року - 100,0 %

За даними Держстату індекс споживчих цін (індекс інфляції) за липень 2024 року - 100,0 %.

В Україні скасують прожитковий мінімум: глава Мінсоцполітики розкрила деталі

В Україні планують ввести базову соціально допомогу. У майбутньому це має замінити прожитковий мінімум. При тому розмір допомоги буде залежати від домогосподарства (складу родини).

Важливі новини 5 серпня - 9 серпня 2024     

Шпаргалка по лікарняним в 2024 році

Стаття розглядає такі питання, як тривалість лікарняних, розрахунок їх вартості, правила виплати, а також основні вимоги до медичної документації. Вона також надає інформацію про правовий статус працівників під час лікарняних, включаючи їх права та обов'язки. Завдяки шпаргалці, представленій в статті, читачі зможуть отримати корисні поради та рекомендації щодо правильного оформлення та розрахунку лікарняних у 2024 році. Вона містить усю необхідну інформацію, яка допоможе уникнути непорозумінь та проблем з оплатою лікарняних.

Видача МШП працівникам: який документ складати?

Яким документом слід оформляти видачу малоцінних швидкозношуваних предметів (далі — МШП) зі складу в експлуатацію? Чи обов’язково щоразу складати Акт списання запасів?

Непридатні МШП: як списати та продати?

Бюджетна установа обліковує на субрахунку 1812 металеві відра та каструлі, які стали непридатними для подальшого використання. Коли саме слід списувати такий інвентар з балансу: одразу після встановлення факту непридатності чи при переданні металобрухту до приймального пункту?

Табель обліку робочого часу: важливий документ

Чи обов’язково вести табель обліку робочого часу? Чи передбачені штрафи за неведення табеля? Відповіді на ці запитання — у статті.

Компенсація невикористаної відпустки: коли можна відмовити працівнику

Відомо, що отримати компенсацію за невикористану відпустку — це законне право працівника. Але давайте розберемося, коли роботодавець може її не виплачувати, причому цілком законно.

Відпустка на дітей

Запрошуємо вас до розмови про відпустку на дітей. З’ясуємо, хто з працівників має право на таку відпустку та як його документально підтвердити. Визначимося з тривалістю цієї відпустки та правилами її надання.

Кабмін розширив перелік платежів другої черги

Внесено зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану.

Важливі новини 29 липня - 2 серпня 2024    

Електронний кабінет: а ви знаєте всі фішки?

Сьогодні пропонуємо поближче познайомитись із Кабінетом платника податків від податкової служби. А саме, розглянемо цікаві, корисні та безкоштовні його функції, про які можливо ви не знали.

Цивільно-правовий договір: укладання, оплата, оподаткування та облік

Час від часу в бюджетних установах виникає необхідність залучити фізичних осіб для виконання певних робіт чи надання послуг разового або періодичного характеру. У такому випадку зовсім не обов’язково укладати з такою фізособою трудовий договір. Тут доречні відносини в межах цивільно-правових договорів: договору підряду або договору про надання послуг.

Непридатні МШП: як списати та продати?

Бюджетна установа обліковує на субрахунку 1812 металеві відра та каструлі, які стали непридатними для подальшого використання. Коли саме слід списувати такий інвентар з балансу: одразу після встановлення факту непридатності чи при переданні металобрухту до приймального пункту?

Норма робочого часу для серпня 2024 року

Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у серпні 2024 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденка з двома вихідними днями у суботу та неділю.

Табель обліку робочого часу: тонкощі заповнення

Насамперед слід нагадати, що ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 № 108/95-ВР зобов’язує всіх роботодавців забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.

Чергові зміни до Порядку заповнення об’єднанного звіту

Мінфін оприлюднює проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до розділу 1 додатка 2 до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску» (далі – проект акта).

Видалення зелених насаджень: облікові питання

Чи обов’язково оприбутковувати на баланс деревину, отриману у результаті видалення зелених насаджень? Чи можна передати цю деревину іншій установі?

Важливі новини 22 липня - 26 липня 2024   

Сумісництво & суміщення: просто про складне

Сумісництво і суміщення. Такі схожі, але такі різні способи оформлення роботи. Доволі часто їх плутають. Тому наша стаття допоможе раз і назавжди розібратися. Завжди тримайте її під рукою.

Влада хоче встановити мінімальний ПДФО

Забравши минулого року з місцевих бюджетів "військовий ПДФО", влада вигадала новий спосіб наповнення місцевих бюджетів — запровадження "мінімального ПДФО" найманих працівників бізнесу.

Індексація зарплати бюджетників: починаємо з серпня 2024 року

З урахуванням рекордного для цього року індексу інфляції за червень — 102,2% маємо підстави для індексації зарплати. Яка ситуація складається у зв’язку з цим для працівників бюджетної сфери, розповімо в нашій статті.

Договір ЦПХ: чи оприлюднювати в Prozorro?

Установа уклала договір цивільно-правового характеру (далі — ЦПХ) з фізичною особою про надання послуг. Сума договору — 88 тис. грн. Чи обов’язково інформацію про такий договір розміщувати в електронній системі закупівель (далі — ЕСЗ)?

Індексація зарплати — 2024: згадуємо основні правила

Понад півтора року працівники бюджетної сфери були без індексації зарплати. У серпні 2024 року для більшості з них виникне право на індексацію. У цій статті пригадаємо основні «індексаційні» правила та розглянемо, як їх застосовувати в конкретних ситуаціях.

Підвищення мінзарплати: бути чи не бути?

Міністерство фінансів України згідно з дорученням Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля розглянуло Заяву Федерації професійних спілок України від щодо Бюджетної декларації на 2025-2027 роки, де порушено питання недопущення запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів та гарантій на наступні три роки.

Держпраці про тривалість щорічної відпустки

Відповідно до ст. 6 Закону України “Про відпустки” (із змінами від 24.12.2023), щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, які відраховуються з дня укладення трудового договору.

Важливі новини 15 липня - 19 липня 2024  

Сумісник стає основним працівником: про звільнення-прийняття, переведення та «заднє» число

Лист Мінекономіки від 24.06.2024 р. № 4701-05/45070-09, роз’яснення Південного міжрегіонального управління Держпраці від 05.06.2024 р.

Зарплати в прифронтових районах будуть нараховувати держслужбовцям по-новому

Кабінет Міністрів України ухвалив розроблені Мінреінтеграції зміни до постанов від 25 квітня 2023 року № 391 і від 25 серпня 2023 року № 928.

Закупівельні зміни з 9 липня та з 1 вересня

Кабмін укотре підкоригував закупівельне законодавство, а саме постанову № 1178*. Цього разу йдеться про зміни, внесені постановою № 782**. У чому полягає суть цих змін, читайте в нашому матеріалі.

Субвенції: надання, отримання, використання

У формуванні бюджетної політики й організації бюджетного процесу важливу роль відіграє міжбюджетне регулювання. Його метою є перерозподіл фінансових ресурсів між бюджетами для забезпечення відповідності повноважень на здійснення видатків, закріплених законодавчими актами за різними бюджетами. Однією з форм реалізації засад міжбюджетного регулювання є міжбюджетні трансферти. У цій статті докладно розповімо про такий вид міжбюджетних трансфертів, як субвенції.

Індексація зарплати повертається

Ну що, колеги, давно з індексацією зарплати заморочувались? Не знаємо, обрадуємо чи ні, але вже в серпні, після більш як півторарічної перерви, у окремих працівників знову з’являється право на індексацію. У яких саме працівників? Як ту індексацію рахувати? Чи можна щось зробити, щоб не індексувати? Говоримо про це прямо зараз.

Залишок благодійних коштів: на що можна витратити?

Чи можна витрачати залишок від благодійних коштів на будь-які цілі? Благодійні кошти надійшли минулого року на відшкодування витрат на електроенергію.

Уряд зареєстрував законопроект про підвищення податків

Народний депутат Ярослав Железняк оприлюднив у своєму Телеграм-каналі пояснювальну таблицю до проекту урядового законопроєкту, яким розширено базу оподаткування військовим збором та ставку цього збору.

Важливі новини 8 липня - 12 липня 2024 

Індексація зарплати бюджетників: чи виникло право у липні 2024 року?

Для більшості категорій працівників бюджетної сфери з 01.01.2024 були підвищені розміри посадових окладів. Яка ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати у липні 2024 року? Відповідь на це запитання — у нашій статті.

Уряд дозволив проводити певні види публічних закупівель без відкритих торгів

Уряд дозволив проводити певні види публічних закупівель без відкритих торгів. Відповідний проект акта дає змогу проводити публічні закупівлі у певних випадках без застосування відкритих торгів.

Установили блискавкозахист: як показати в обліку?

Заклад освіти планує облаштувати будівлю системою блискавкозахисту. Як класифікувати такі роботи? Як показати такі операції в бухобліку?

Гетманцев пропонує збільшити мінімальну зарплату

Голова податкового Комітету ВРУ Данило Гетманцев подав пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки.

Право на індексацію вперше настане в серпні

Індекс інфляції за червень 2024 р. складає 102,2%

Подаємо відомості про працівників до ПФУ

Розмови про необхідність подання роботодавцями до Пенсійного фонду відомостей про трудові відносини з працівниками (окремо від того, що зазначаємо в Д5 Податкового розрахунку) постійно спливають в інформпросторі. І ось знову є привід звернутися до цієї теми. На цей раз усе серйозно. А для кого серйозно — читайте в нашій статті.

Розрахунок відпускних 2024 - шпаргалка з прикладами

Шпаргалка яка повинна бути під рукою у кожного бухгалтера, ми зібрали багато прикладів в одному місці, все по розрахунку відпускних від а до я, додавайте в обране на сайті і перед сезоном відпусток читайте та згадуйте всі правила розрахунку, ми будемо додавати ще приклади і тримати шпаргалку в актуальному стані

Важливі новини 1 липня - 5 липня 2024

Норма робочого часу для липня 2024 року

Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у липні 2024 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденка з двома вихідними днями у суботу та неділю.

Нові заставки з календарем робочого часу на липень 2024

Ви помітили, що у бухгалтерської роботи є дещо спільне з літом? Не встигнеш змигнути оком, вже левова частка часу кудись сплинула. Так само як з літом. Вже екватор найтеплішої пори року на порозі. І аби встигнути впоратися з робочими та іншими завданнями, до ваших послуг вже свіжі липневі календарі бухгалтерського робочого часу. Завантажуйте та користуйтеся!

Фінзвітність-2024: шпаргалка зі складання. Тримайте у подарунок!

На черзі ще один етап підбиття підсумків. Цього разу складаємо фінансову звітність за перші шість місяців 2024 року.

Оклади за ЄТС з 1 липня не зростуть

28 червня Уряд на засіданні схвалив Бюджетну декларацію на 2025-2027 рік. 

За яким КЕКВ проводити видатки на вмонтоване під час капремонту обладнання?

Перш за все пам’ятайте, що саме розпорядник бюджетних коштів несе відповідальність за правильність віднесення видатків до поточного чи капітального ремонту.

Талони на ПММ від благодійника: як поставити на облік?

Бюджетна установа отримала як благодійну допомогу талони на бензин. Отримання талонів засвідчено Актом приймання-передачі, в якому зазначено лише кількість талонів, їх номінал та загальну кількість літрів пального, без ціни. За якою ціною слід оприбутковувати отримані талони? Чи обов’язково їх обліковувати на балансі чи краще поза балансом?

Рада готує зміни до ПКУ: сплачувати ПДФО будемо за новими правилами

Україна має ухвалити зміни до бюджетного і податкового кодексів, щоб ПДФО зараховувався до місцевих бюджетів відповідно до європейської практики та щоб удосконалити механізм горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів. Це один з 150 індикаторів, без виконання яких 50 млрд євро, що надаються за програмою Ukraine Facility, отримати ми не зможемо.

Важливі новини 24 червня - 28 червня 2024   

Установлено лічильник: як показати в обліку?

Заклад освіти придбав лічильник обліку води. На підставі окремого договору лічильник було встановлено та опломбовано. Чи потрібно його обліковувати на балансі як окремий об’єкт, чи слід списати на витрати?

Мобілізаційні зміни: ціна відстрочки, Резерв+ і кому скасували ВЛК

Сьогодні поговоримо про новини у сфері мобілізації. Про економічне бронювання, зміни у наданні відстрочки, електронний військовий квиток і виправлення помилок у «Резерв+».

Внутрішні сумісники: розставляємо акценти

Внутрішнє сумісництво має певні особливості при його оформленні, встановленні графіка роботи, оплаті праці та лікарняних, наданні відпусток, оподаткуванні доходу тощо. Тож якщо ви у своїй практиці маєте справу з внутрішніми сумісниками, ця стаття буде для вас корисною.

Гетманцев - У нас величезна діра в бюджеті

В Україні не залишилося хороших рішень для фінансування Сил оборони.

МВО йде у відпустку: хто її замінить?

В установі матеріально відповідальна особа (далі — МВО) планує піти у відпустку у липні 2023 року. Яким чином в період тимчасової відсутньої МВО проводити видачу та приймання матеріальних цінностей? Чи може це робити інший працівник установи?

Як не наробити помилок в об’єднаному звіті

Сьогодні маю для вас 3 практичні ситуації: як правильно заповнити додатки Об’єднаного звіту.

Важливі новини 17 червня - 21 червня 2024  

ПКД зарахували на баланс: як виправити помилку?

Заклад освіти замовив виготовлення проєктно-кошторисної документації (далі — ПКД) на будівництво спортивного майданчика. Після отримання документацію було зараховано на баланс як окремий об’єкт обліку. Наразі спортивний майданчик вже збудовано та уведено в експлуатацію. Що робити з такою документацією? Чи можна її списати?

Відпустки держслужбовцям: сталі правила і нюанси-2024

Держслужбовцям надають щорічну основну відпустку збільшеної тривалості. Також вони мають право на додаткову відпустку за держстаж. Порядок використання цих видів відпусток у 2024 році має свої особливості. Розкажемо про усе це детальніше у нашій статті.

Як впливає відпустка за свій рахунок на право на щорічну відпустку

Фахівець Держпраці нагадала роботодавцям, що Закон України № 3494-ІХ від 22.11.2023 р. «Про внесення змін до деяких актів України щодо впорядкування та використання відпусток, а також інших питань», який набув чинності 24.12.2023 р., безпосередньо вплинув на порядок та алгоритми оформлення майже всіх видів відпусток.

Щодо відображення в обліку та звітності інформації про проведені господарські операції, що здійснювались розпорядниками, але не передбачені кошторисом

 

Облік нематеріальних активів: Мінфін підготував зміни до НП(С)БО 122

Мінфін на своєму сайті оприлюднив проект наказу «Про затвердження Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 122 «Нематеріальні активи».

Звільнення від плати за харчування в ЗДО: з якого періоду застосовувати пільгу?

Батьки дитини принесли до закладу дошкільної освіти (далі — ЗДО) довідку про те, що їм надано статус малозабезпеченої сім’ї з квітня 2023 року. При цьому довідка про надання такого статусу видана у липні 2023 року. Чи потрібно перераховувати плату за харчування дитини з квітня?

Переміщуємо ОЗ в інше місце: як показати витрати?

Кондиціонер, який був введений в експлуатацію, перенесено в інше приміщення установи. Як показати в обліку вартість демонтажу та повторного монтажу такого об’єкта?

Важливі новини 10 червня - 14 червня 2024 

Як замінити працівника, який пішов у відпустку

Працівник йде у відпустку. А поки він відпочиватиме, потрібно, щоб його хтось замінив. Знайома ситуація? Звісно, що так! Як правильно оформити таку заміну? Що з оплатою? Про це піде мова у нашій статті.

Трудові книжки видаємо на руки! Зелене світло від Держпраці

Перехід з паперових трудових книжок на електронні триватиме до 10.06.2026. Але багато роботодавців уже впорались із цією задачею. Тож постає питання: чи можна віддавати працівникам паперові трудові книжки, які уже оцифрували і дані з них передали до Пенсійного фонду? Про це ми запитали у фахівців Держпраці. І вже готові поділитися з вами їх відповіддю.

Відпустки працівників ОМС: щорічна основна, додаткова та інші

У сьогоднішній статті поговоримо про особливості надання відпусток працівникам органів місцевого самоврядування (далі — ОМС). З’ясуємо, які види відпусток та якої тривалості можуть надаватись посадовим особам, службовцям та робітникам ОМС.

Грошова компенсація за невикористані відпустки

У працівниці накопичилися невикористані за кілька років дні щорічних відпусток. Чи має право отримати за ці дні грошову компенсацію?

Хто має право на отримання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань? Та чи є вона обов’язковою виплатою?

Право на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, визначене законодавством, є у держслужбовців і посадовців держорганів, органів місцевого самоврядування (ОМС), обслуговуючі робітники держорганів і ОМС, військовослужбовців, працівників сфери культури, педагогічних, наукових і науково-педагогічних працівників, а також медиків.

Чи індексувати зарплату в червні та липні?

Чи потрібно нараховувати індексацію в червні та липні 2024 року? Вам цікава відповідь на це запитання? Тоді приєднуйтесь до розмови.

Чи може головний бухгалтер бюджетної установи працювати за сумісництвом у 2024 році?

Відповідь на це запитання цікавить багатьох головбухів-бюджетників, про що свідчать запитання у чаті на нашому сайті buhgalter.com.ua. Тож, давайте розбиратися.

Важливі новини 3 червня - 7 червня 2024  

Нова форма Повідомлення про прийняття на роботу

На сайті СПО об’єднань профспілок України оприлюднено проект постанови Кабінету міністрів

Норма робочого часу для червня 2024 року

Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у червні 2024 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденка з двома вихідними днями у суботу та неділю.

Нові заставки з календарем робочого часу на червень 2024

Найгарячіша бухгалтерська пора почалася. Червень на порозі. Тому, незважаючи на сонце та тепло, розслаблятися не на часі. Зібратися та дозовано розподілити навантаження та справи допоможуть червневі календарі бухгалтерського робочого часу. Обирайте, завантажуйте та користуйтеся!

Перехідні відпускні: практика оподаткування та звітність

Про правила оподаткування перехідних відпускних ми розказали у статті «Перехідні відпускні: теорія оподаткування». А тепер настав час підкріпити це прикладом.

Середня для «оздоровчих» з окладу: роз’яснення від Мінекономіки

Лист Мінекономіки від 16.05.2024 № 4707-05/36086-09, що коментується, — це відповідь на запит нашої редакції щодо порядку визначення середньомісячної зарплати для допомоги на оздоровлення, коли розрахунок проводиться виходячи з посадового окладу або МЗП.

Індексація зарплати бюджетників: чи виникло право у червні 2024 року?

Для більшості категорій працівників бюджетної сфери з 01.01.2024 були підвищені розміри посадових окладів. Яка ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати у червні 2024 року? Відповідь на це запитання — у нашій статті.

Розрахунок відпускних в екселі нова форма

Нещодавно на вебінарі я демонстрував користувачам як в Фіт-бюджеті зроблено розрахунок відпускних. Перед тим як поставити програмістам завдання я зробив форму в екселі в якій врахував досвід спілкування з користувачами Фіт-бюджет, а також досвід листування з користувачами нашого порталу які використовували форми в екселі які є на сайті. Тепер ділюся своїми напрацюваннями з Вами.

Важливі новини 27 травня - 31 травня 2024 

Розрахунок із працівником, який звільняється

Стаття 47 Кодексу законів про працю України зобов’язує роботодавця в день звільнення видати працівникові копію наказу чи розпорядження про звільнення та письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми.

Оновлення ППЗ Фіндокументи від 22.05.2024

Вийшло оновлення ППЗ Фіндокументи від 22.05.2024 року 2024.1 (1.3.8.2)

Передаємо майно в оренду: переоцінюємо чи ні?

Бюджетна установа планує передати в оренду через аукціон частину будівлі, балансова вартість якої становить 3000 грн. Згідно з даними звіту про оцінку майна її оціночна вартість — 540000 грн. Чи потрібно проводити переоцінку майбутнього об’єкта оренди?

Перехідні відпускні: теоретична шпаргалка

Відпустка не завжди вписується в рамки одного календарного місяця. Якщо вона починається в одному місяці, а закінчується в іншому, такі відпустки називають перехідними. При виплаті та оподаткуванні відпускних є певні особливості. Сьогодні нагадаємо їх.

Мінімальна зарплата - 2025: чого очікувати

За ініціативою профспілкової Сторони розпочато переговори щодо визначення розміру мінімальної заробітної плати у 2025 році.

Процедура передання справ старим головбухом новому

Головний бухгалтер, який вирішив звільнитися, має попіклуватися про передання справ. Та, мабуть, більше зацікавлений у переданні-прийманні справ — його наступник. Позаяк лише тоді він зможе максимально захистити себе від помилок попередника і не розплачуватися у підсумку за огріхи колишнього. Про нюанси, які супроводжують цю процедуру, та послідовності дій у разі зміни головного бухгалтера ми зараз і поговоримо.

Індексація зарплати у травні та червні 2024 року

Загальне правило для всіх: право на поточну індексацію зарплати настане, коли індекс перевищить поріг у 103 %

Важливі новини 20 травня - 24 травня 2024  

Штрафи за порушення правил військового обліку: знизили чи підвищили?

Мережею Інтернет ширяться чутки то про підвищення адмінштрафів за порушення правил військового обліку аж до космічних висот, то про їх пониження, то знову про підвищення. Що ж там із цими штрафами відбувається? Вас також цікавить відповідь на це запитання? Тоді приєднуйтесь до розмови.

Передплата періодики для бібліотек: що в бухобліку?

Бібліотека оформлює передплату на газети та журнали на ІІ півріччя 2023 року. Як правильно показати такі операції в бухобліку: як витрати майбутніх періодів чи як витрати звітного періоду?

Працюємо над помилками в Д1 Податкового розрахунку

Ситуація. Подали Податковий розрахунок з типом «Звітний» за звітний квартал і він прийнятий контролерами. Але згодом… виявили в даних додатка Д1 помилку. Як виправитися?

Плата за навчання: черговість унесення + облік

Заклад вищої освіти (далі — ЗВО) надає платні освітні послуги. З якою періодичність здобувачі освіти повинні вносити плату за такі послуги? Коли нараховувати дохід, пов’язаний з наданням освітніх послуг (щосеместрово чи щомісячно)?

Увага, бухгалтери! Зловмисники атакують! - Держспецзв’язку попереджає

CERT-UA фіксує зростання кількості кібератак на бухгалтерів! Зловмисники з угруповання UAC-0006, що мають на меті викрадення коштів, розсилають листи зі шкідливими файлами на поштові скриньки українських організацій.

Списуємо ОЗ: коли та як нараховувати амортизацію?

Установа списує основний засіб, який має залишкову вартість. Чи потрібно нараховувати амортизацію при списанні такого об’єкта з балансу та яку суму? Якщо списуємо об’єкт на початку місяця, чи нараховувати амортизацію за повний місяць?

Бюджету бракує грошей на оборону: уряд працює над підвищенням податків

Через збільшення фінансування на військові потреби в уряді обговорюють підвищення ставок військового збору та податку на додану вартість

Важливі новини 13 травня - 17 травня 2024    

Щодо введення в дію нового штатного розпису за результатами класифікації посад державного органу

Розділом "Прикінцеві положення" Закону України від 09 листопада 2023 року N 3460-IX "Про Державний бюджет України на 2024 рік" (далі - Закон N 3460), розробником якого є Міністерство фінансів України, установлено, що у 2024 році оплата праці державних службовців здійснюється на основі класифікації посад. Також визначено інші концептуальні підходи оплати праці державних службовців у 2024 році.

Оплата праці держслужбовців: Кабмін вніс зміни до постанов № 787 та 1409

Внесено зміни до постанови КМУ від 09.11.2016 № 787 «Про видатки на оплату праці працівників місцевих державних адміністрацій» у частині визначення, що передбачене абз. 6 цієї постанови.

Помилки у паперовій трудовій книжці: виправляємо

Перед тим як відправляти дані про трудову діяльність працівників до ПФУ, на підприємстві був проведений аудит паперових трудових книжок. У деяких із них виявили помилки. Як їх виправити?

З 2025 року бюджетна звітність автоматично буде публікуватись на єдиному веб-порталі використання публічних коштів

Мінфін на своєму сайті оприлюднив проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до Переліку форм інформації про обсяги бюджетних призначень та/або бюджетних асигнувань на відповідний бюджетний період, проведених видатків бюджету та наданих кредитів з бюджету за звітний період, інформації щодо використання коштів фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, інформації про обсяги надходжень та витрат, затверджених на відповідний рік, та обсяги надходжень та витрат за звітний період»

Знищуємо печатки: процедура & облік

Установа замовила виготовлення нових печаток. У зв’язку з цим старі необхідно списати та знищити. Коли це можна зробити? Які документи для цього маємо оформити?

Індексація зарплати бюджетників: чи виникло право у травні 2024 року?

Для більшості категорій працівників бюджетної сфери з 01.01.2024 були підвищені розміри посадових окладів. Яка ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати у травні 2024 року? Відповідь знайдемо разом у цій статті.

Списуємо ОЗ: як показати у фінзвітності?

Установа списує основний засіб, на який не повністю нараховано амортизацію. Зазначений актив було отримано як благодійна допомога. Як правильно закрити субрахунок 5111 при списанні такого об’єкта? В яких рядках фінансової звітності за I півріччя 2023 року відобразити цю операцію?

Важливі новини 6 травня - 10 травня 2024   

Підвищення окладів в ОМС: нова постанова від Кабміну

Кабмін підвищив розміри окладів посадових осіб та службовців органів місцевого самоврядування (далі — ОМС). У цій статті поговоримо про те, як застосувати зазначене підвищення на практиці при нарахуванні зарплати за травень 2024 року.

Мінфін про підготовку пропозицій до Бюджетної декларації на 2025–2027 роки

Міністерство фінансів України відповідно до статті 33 Бюджетного кодексу України доводить інструкції з підготовки пропозицій до Бюджетної декларації на 2025–2027 роки (далі – бюджетна пропозиція) і орієнтовні граничні показники видатків державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету на 2025–2027 роки (далі – орієнтовні граничні показники).

Розрахунок кількості працівників: роз’яснює Держстат

Роз’яснення Держстату, в яких наведені рекомендації щодо заповнення форм № 1-ПВ (місячна) та № 1-ПВ (квартальна), не є нормативно-правовими актами та не встановлюють нових правових норм

Правила надання відпусток без збереження зарплати

У Держпраці нагадали щодо надання відпусток без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та за інших причин та документальне оформлення надання таких відпусток.

Благодійка в інвалюті: коли та як обчислити курсові різниці?

Бюджетна установа отримала благодійну допомогу в іноземній валюті (євро). Протягом року жодних операції з цією валютою не здійснювали. Яку вартість валюти зазначати в річній фінзвітності? За яким курсом визначати вартість валюти?

Нові оклади в ОМС діють з 03.05.2024

Оклади в органах місцевого самоврядування не підвищували майже 3 роки. І ось, нарешті, Кабмін постановою № 484 виклав Схеми посадових окладів у новій редакції.

Компенсація за невикористану щорічну відпустку без звільнення під час воєнного стану

Важливі новини 29 квітня - 3 травня 2024  

Виправляємо зарплатні помилки

Не помиляється лише той, хто нічого не робить. Сьогодні говоритимемо про помилки, допущені при нарахуванні зарплати. Що робити, якщо нарахували та виплатили більше, ніж належить працівнику, або недонарахували/недоплатили якусь суму? Звісно, треба виправитися. Як це правильно зробити, ви дізнаєтесь із нашої статті.

Замість класифікатора професій отримаємо Єдиний реєстр кваліфікацій

Існуючі Національний класифікатор професій та Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників в силу відсутності їх синхронізації з Реєстром кваліфікацій, моральної застарілості та невідповідності сучасним виробничим процесам та обладнанню, а також ведення різними суб'єктами, гальмують розвиток ринку праці та не сприяють ефективному виконанню завдань та функцій колегіального органу у сфері кваліфікацій.

До Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань внесено зміни

Мінфін вніс зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 02.03.2012 № 309. Відповідний наказ від 08.04.2024№ 185 оприлюднено на сайті Мінфіну.

Зарплата працівника на картку дружини

Працівник просить перераховувати його зарплату на банківський рахунок дружини. Чи можна так робити? Яку заяву має написати працівник? Чи є «підводні камені» в такій виплаті?

Лікарняні сумісникам скоро повернуться

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №10017 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Головна книга в екселі з автоматичним створенням форм 1-дс та 2-дс

Із переходом на новий план рахунків і запровадженням фінансової звітності багато користувачів кожен звітний період ставлять одні й ті самі запитання при складанні форм фінансової звітності. Тому я вирішив більше автоматизувати головну книгу в екселі, яка вже є на сайті, і додати до неї форми фінансової звітності 1-дс Баланс та 2-дс Звіт про фінансові результати.

Постанова про підвищення окладів в ОМС діє від сьогодні

Як ми писали раніше 30 квітня Уряд на черговому засіданні вніс зміни до постанови КМУ від 09.03.2006 N 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів»

Важливі новини 22 квітня - 26 квітня 2024  

Комітет рекомендує прийняти за основу законопроект щодо забезпечення гідних умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» щодо забезпечення гідних умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування (реєстр. №11054).

Відпускна компенсація: ловіть актуальні кейси!

Нарахування індексації залежить від місяця підвищення окладів. Тож з урахуванням усіх особливостей та нововведень наразі маємо таку картину.

Розраховуємо суму відпускних. Шпаргалка для бухгалтера

Працівник іде в щорічну відпустку. Як обчислити суму відпускних? Відповідь на це запитання слід шукати в Порядку № 100*. Не хочете витрачати свій час на його штудіювання, а хочете коротко, зрозуміло й на прикладах? Тоді ця стаття — саме те, що вам треба. Приєднуйтесь до розмови про обчислення суми відпускних.

Цивільно-правовий договір: укладання, оплата, оподаткування та облік

Час від часу в бюджетних установах виникає необхідність залучити фізичних осіб для виконання певних робіт чи надання послуг разового або періодичного характеру. У такому випадку зовсім не обов’язково укладати з такою фізособою трудовий договір. Тут доречні відносини в межах цивільно-правових договорів: договору підряду або договору про надання послуг. В чому різниця між ЦПД та трудовим договором? Які особливості реєстрації в органах Казначейства зобов’язань за договорами ЦПД? За яким КЕКВ виплачувати винагороду за ЦПД? Чи можна укласти ЦПД с працівником установи? Як обліковувати і оподатковувати винагороду за такими договорами? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете в сьогоднішній статті.

Три питання про "бюджетні" відпустки

Розберемо 3 актуальні запитання, які найчастіше спливають у бухгалтерів бюджетних установ.

Рада не змогла схвалити передачу адміністрування ЄСВ до Пенсійного фонду

Верховна Рада не змогла ухвалити законопроект № 9569 про передачу адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Державної податкової служби до Пенсійного фонду з 2024 року.

Списання безоплатно отриманих МНМА: показуємо в обліку правильно

Бюджетна установа списує з балансу малоцінний необоротний матеріальний актив (далі — МНМА) через його непридатність для подальшого використання. Зазначений об’єкт було отримано як благодійну допомогу. Як правильно закрити субрахунок 5111 під час списання такого об’єкта?

Важливі новини 15 квітня - 19 квітня 2024 

Після року відпусток — декрет: як розрахувати допомогу

04.03.2024 працівниці оформлено лікарняний лист по вагітності та пологах. Однак протягом останніх 12 місяців вона перебувала лише у відпустках: спочатку у відпустці для догляду до 3 років (01.03.2023 — 26.10.2023), потім у безоплатній «воєнній» відпустці (27.10.2023 — 18.02.2024), а далі в оплачуваній щорічній відпустці (19.02.2024 — 03.03.2024). Як розрахувати допомогу по вагітності та пологах такій працівниці?

У кого можуть забрати авто для ЗСУ?

Мобілізаційним законом 10449, ухваленим 11.04.2024, вносяться зміни до військово-транспортного обов’язку для юридичних і фізичних осіб. Військово-транспортний обов’язок стосується підприємств, установ і організацій, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також громадян — власників транспортних засобів. 

Довідка про доходи працівника: що треба знати роботодавцю

Працівник просить надати йому довідку про доходи. Одразу виникає купа запитань: що саме в ній вказати, чи є затверджена форма, в яких випадках роботодавець узагалі зобов’язаний її видавати? Відповіді на них є у нашій статті.

Щодо обмеження тривалості щорічних відпусток в умовах військового стану

Статтею 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачено, що у період дії воєнного стану надання працівнику щорічної основної відпустки за рішенням роботодавця може бути обмежено тривалістю 24 календарні дні за поточний робочий рік.

Обчислення середньої заробітної плати виходячи з розміру мінімальної зарплати

Обчислення середньої заробітної плати працівникам проводиться відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 N 100 (зі змінами) (далі - Порядок).

Терміново! З 9 квітня - новий порядок закупівель!

У цьому відео познайомимо вас з квітневими змінами у сфері закупівельного законодавства. Розповімо, як проводити закупівлі з 9 квітня 2024 року та на що варто звернути увагу закупівельникам передусім.

Щодо своєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам

Відповідно до частини першої статті 94 КЗпП заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства. 

Важливі новини 8 квітня - 12 квітня 2024

Як надати щорічну відпустку тривалістю більше ніж 24 дні?

Працівник має право на щорічну відпустку тривалістю понад 24 календарних дні. Чи можна її надати у повному обсязі або компенсувати під час дії воєнного стану? Чи можна щомісяця відправляти працівника у відпустку на 24 дні? З такими запитаннями звернувся до нас наш читач. Тож надаємо відповіді.

Влада планує підвищити мінзарплату до 9 тис.грн

У Верховній Раді обговорюють з Міністерством фінансів підвищення мінімальної зарплати у 2025 році до 9 тис. гривень. Про це повідомила членкиня комітету Ради з питань бюджету Леся Забуранна (фракція "Слуга народу") в ефірі телемарафону,

Доплата за суміщення посад: враховуємо бюджетні тонкощі

У бюджетній установі звільнився економіст (8-й тарифний розряд). З 1 квітня 2024 року його обов’язки в порядку суміщення посад покладені на бухгалтера (9-й тарифний розряд) зі встановленням доплати в розмірі 50 % посадового окладу. Який оклад використовувати при обчисленні доплати: за основною посадою чи за вакантною?

Військовий збір: «охрана, отмєна!»

Нещодавно запущений податківцями флешмоб «ви неправильно обчислювали ВЗ з доходів фізосіб починаючи з 03.09.2022» закінчився нічим. І це добра новина. Роз’яснення в Базі знань, які були «знесені» місяць тому та стосувалися бази оподаткування ВЗ, повертають назад. Тож пропонуємо вам пробігтися так званими «новинками».

Федерація профспілок України звернулась до уряду щодо необхідності підвищення базового тарифного розряду ЄТС

Федерація профспілок України 9 квітня 2024 року звернулась до Кабінету Міністрів України і Міністерства економіки України щодо підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС з 1 квітня 2024 року.

Індексація заробітної плати в травні

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-IX обчислення ІСЦ для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з 1 січня 2024 року.

Табель обліку робочого часу: тонкощі заповнення

Насамперед слід нагадати, що ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 № 108/95-ВР зобов’язує всіх роботодавців забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі