Інформація по темі "" | Публікації по тегу
27.05.24
40372 0
Друкувати
Обране

Важливі новини минулого тижня які ви могли не помітити

☀️ Доброго ранку друзі ☀️ Всім вдалого робочого тижня

До вашої уваги головні новини минулого тижня, які зацікавили наших читачів.

 

Штрафи за порушення правил військового обліку: знизили чи підвищили?

Мережею Інтернет ширяться чутки то про підвищення адмінштрафів за порушення правил військового обліку аж до космічних висот, то про їх пониження, то знову про підвищення. Що ж там із цими штрафами відбувається? Вас також цікавить відповідь на це запитання? Тоді приєднуйтесь до розмови.

Передплата періодики для бібліотек: що в бухобліку?

Бібліотека оформлює передплату на газети та журнали на ІІ півріччя 2023 року. Як правильно показати такі операції в бухобліку: як витрати майбутніх періодів чи як витрати звітного періоду?

Працюємо над помилками в Д1 Податкового розрахунку

Ситуація. Подали Податковий розрахунок з типом «Звітний» за звітний квартал і він прийнятий контролерами. Але згодом… виявили в даних додатка Д1 помилку. Як виправитися?

Плата за навчання: черговість унесення + облік

Заклад вищої освіти (далі — ЗВО) надає платні освітні послуги. З якою періодичність здобувачі освіти повинні вносити плату за такі послуги? Коли нараховувати дохід, пов’язаний з наданням освітніх послуг (щосеместрово чи щомісячно)?

Увага, бухгалтери! Зловмисники атакують! - Держспецзв’язку попереджає

CERT-UA фіксує зростання кількості кібератак на бухгалтерів! Зловмисники з угруповання UAC-0006, що мають на меті викрадення коштів, розсилають листи зі шкідливими файлами на поштові скриньки українських організацій.

Списуємо ОЗ: коли та як нараховувати амортизацію?

Установа списує основний засіб, який має залишкову вартість. Чи потрібно нараховувати амортизацію при списанні такого об’єкта з балансу та яку суму? Якщо списуємо об’єкт на початку місяця, чи нараховувати амортизацію за повний місяць?

Бюджету бракує грошей на оборону: уряд працює над підвищенням податків

Через збільшення фінансування на військові потреби в уряді обговорюють підвищення ставок військового збору та податку на додану вартість

Важливі новини 13 травня - 17 травня 2024    

Щодо введення в дію нового штатного розпису за результатами класифікації посад державного органу

Розділом "Прикінцеві положення" Закону України від 09 листопада 2023 року N 3460-IX "Про Державний бюджет України на 2024 рік" (далі - Закон N 3460), розробником якого є Міністерство фінансів України, установлено, що у 2024 році оплата праці державних службовців здійснюється на основі класифікації посад. Також визначено інші концептуальні підходи оплати праці державних службовців у 2024 році.

Оплата праці держслужбовців: Кабмін вніс зміни до постанов № 787 та 1409

Внесено зміни до постанови КМУ від 09.11.2016 № 787 «Про видатки на оплату праці працівників місцевих державних адміністрацій» у частині визначення, що передбачене абз. 6 цієї постанови.

Помилки у паперовій трудовій книжці: виправляємо

Перед тим як відправляти дані про трудову діяльність працівників до ПФУ, на підприємстві був проведений аудит паперових трудових книжок. У деяких із них виявили помилки. Як їх виправити?

З 2025 року бюджетна звітність автоматично буде публікуватись на єдиному веб-порталі використання публічних коштів

Мінфін на своєму сайті оприлюднив проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до Переліку форм інформації про обсяги бюджетних призначень та/або бюджетних асигнувань на відповідний бюджетний період, проведених видатків бюджету та наданих кредитів з бюджету за звітний період, інформації щодо використання коштів фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, інформації про обсяги надходжень та витрат, затверджених на відповідний рік, та обсяги надходжень та витрат за звітний період»

Знищуємо печатки: процедура & облік

Установа замовила виготовлення нових печаток. У зв’язку з цим старі необхідно списати та знищити. Коли це можна зробити? Які документи для цього маємо оформити?

Індексація зарплати бюджетників: чи виникло право у травні 2024 року?

Для більшості категорій працівників бюджетної сфери з 01.01.2024 були підвищені розміри посадових окладів. Яка ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати у травні 2024 року? Відповідь знайдемо разом у цій статті.

Списуємо ОЗ: як показати у фінзвітності?

Установа списує основний засіб, на який не повністю нараховано амортизацію. Зазначений актив було отримано як благодійна допомога. Як правильно закрити субрахунок 5111 при списанні такого об’єкта? В яких рядках фінансової звітності за I півріччя 2023 року відобразити цю операцію?

Важливі новини 6 травня - 10 травня 2024   

Підвищення окладів в ОМС: нова постанова від Кабміну

Кабмін підвищив розміри окладів посадових осіб та службовців органів місцевого самоврядування (далі — ОМС). У цій статті поговоримо про те, як застосувати зазначене підвищення на практиці при нарахуванні зарплати за травень 2024 року.

Мінфін про підготовку пропозицій до Бюджетної декларації на 2025–2027 роки

Міністерство фінансів України відповідно до статті 33 Бюджетного кодексу України доводить інструкції з підготовки пропозицій до Бюджетної декларації на 2025–2027 роки (далі – бюджетна пропозиція) і орієнтовні граничні показники видатків державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету на 2025–2027 роки (далі – орієнтовні граничні показники).

Розрахунок кількості працівників: роз’яснює Держстат

Роз’яснення Держстату, в яких наведені рекомендації щодо заповнення форм № 1-ПВ (місячна) та № 1-ПВ (квартальна), не є нормативно-правовими актами та не встановлюють нових правових норм

Правила надання відпусток без збереження зарплати

У Держпраці нагадали щодо надання відпусток без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та за інших причин та документальне оформлення надання таких відпусток.

Благодійка в інвалюті: коли та як обчислити курсові різниці?

Бюджетна установа отримала благодійну допомогу в іноземній валюті (євро). Протягом року жодних операції з цією валютою не здійснювали. Яку вартість валюти зазначати в річній фінзвітності? За яким курсом визначати вартість валюти?

Нові оклади в ОМС діють з 03.05.2024

Оклади в органах місцевого самоврядування не підвищували майже 3 роки. І ось, нарешті, Кабмін постановою № 484 виклав Схеми посадових окладів у новій редакції.

Компенсація за невикористану щорічну відпустку без звільнення під час воєнного стану

Важливі новини 29 квітня - 3 травня 2024  

Виправляємо зарплатні помилки

Не помиляється лише той, хто нічого не робить. Сьогодні говоритимемо про помилки, допущені при нарахуванні зарплати. Що робити, якщо нарахували та виплатили більше, ніж належить працівнику, або недонарахували/недоплатили якусь суму? Звісно, треба виправитися. Як це правильно зробити, ви дізнаєтесь із нашої статті.

Замість класифікатора професій отримаємо Єдиний реєстр кваліфікацій

Існуючі Національний класифікатор професій та Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників в силу відсутності їх синхронізації з Реєстром кваліфікацій, моральної застарілості та невідповідності сучасним виробничим процесам та обладнанню, а також ведення різними суб'єктами, гальмують розвиток ринку праці та не сприяють ефективному виконанню завдань та функцій колегіального органу у сфері кваліфікацій.

До Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань внесено зміни

Мінфін вніс зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 02.03.2012 № 309. Відповідний наказ від 08.04.2024№ 185 оприлюднено на сайті Мінфіну.

Зарплата працівника на картку дружини

Працівник просить перераховувати його зарплату на банківський рахунок дружини. Чи можна так робити? Яку заяву має написати працівник? Чи є «підводні камені» в такій виплаті?

Лікарняні сумісникам скоро повернуться

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №10017 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Головна книга в екселі з автоматичним створенням форм 1-дс та 2-дс

Із переходом на новий план рахунків і запровадженням фінансової звітності багато користувачів кожен звітний період ставлять одні й ті самі запитання при складанні форм фінансової звітності. Тому я вирішив більше автоматизувати головну книгу в екселі, яка вже є на сайті, і додати до неї форми фінансової звітності 1-дс Баланс та 2-дс Звіт про фінансові результати.

Постанова про підвищення окладів в ОМС діє від сьогодні

Як ми писали раніше 30 квітня Уряд на черговому засіданні вніс зміни до постанови КМУ від 09.03.2006 N 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів»

Важливі новини 22 квітня - 26 квітня 2024  

Комітет рекомендує прийняти за основу законопроект щодо забезпечення гідних умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» щодо забезпечення гідних умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування (реєстр. №11054).

Відпускна компенсація: ловіть актуальні кейси!

Нарахування індексації залежить від місяця підвищення окладів. Тож з урахуванням усіх особливостей та нововведень наразі маємо таку картину.

Розраховуємо суму відпускних. Шпаргалка для бухгалтера

Працівник іде в щорічну відпустку. Як обчислити суму відпускних? Відповідь на це запитання слід шукати в Порядку № 100*. Не хочете витрачати свій час на його штудіювання, а хочете коротко, зрозуміло й на прикладах? Тоді ця стаття — саме те, що вам треба. Приєднуйтесь до розмови про обчислення суми відпускних.

Цивільно-правовий договір: укладання, оплата, оподаткування та облік

Час від часу в бюджетних установах виникає необхідність залучити фізичних осіб для виконання певних робіт чи надання послуг разового або періодичного характеру. У такому випадку зовсім не обов’язково укладати з такою фізособою трудовий договір. Тут доречні відносини в межах цивільно-правових договорів: договору підряду або договору про надання послуг. В чому різниця між ЦПД та трудовим договором? Які особливості реєстрації в органах Казначейства зобов’язань за договорами ЦПД? За яким КЕКВ виплачувати винагороду за ЦПД? Чи можна укласти ЦПД с працівником установи? Як обліковувати і оподатковувати винагороду за такими договорами? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете в сьогоднішній статті.

Три питання про "бюджетні" відпустки

Розберемо 3 актуальні запитання, які найчастіше спливають у бухгалтерів бюджетних установ.

Рада не змогла схвалити передачу адміністрування ЄСВ до Пенсійного фонду

Верховна Рада не змогла ухвалити законопроект № 9569 про передачу адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Державної податкової служби до Пенсійного фонду з 2024 року.

Списання безоплатно отриманих МНМА: показуємо в обліку правильно

Бюджетна установа списує з балансу малоцінний необоротний матеріальний актив (далі — МНМА) через його непридатність для подальшого використання. Зазначений об’єкт було отримано як благодійну допомогу. Як правильно закрити субрахунок 5111 під час списання такого об’єкта?

Важливі новини 15 квітня - 19 квітня 2024 

Після року відпусток — декрет: як розрахувати допомогу

04.03.2024 працівниці оформлено лікарняний лист по вагітності та пологах. Однак протягом останніх 12 місяців вона перебувала лише у відпустках: спочатку у відпустці для догляду до 3 років (01.03.2023 — 26.10.2023), потім у безоплатній «воєнній» відпустці (27.10.2023 — 18.02.2024), а далі в оплачуваній щорічній відпустці (19.02.2024 — 03.03.2024). Як розрахувати допомогу по вагітності та пологах такій працівниці?

У кого можуть забрати авто для ЗСУ?

Мобілізаційним законом 10449, ухваленим 11.04.2024, вносяться зміни до військово-транспортного обов’язку для юридичних і фізичних осіб. Військово-транспортний обов’язок стосується підприємств, установ і організацій, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також громадян — власників транспортних засобів. 

Довідка про доходи працівника: що треба знати роботодавцю

Працівник просить надати йому довідку про доходи. Одразу виникає купа запитань: що саме в ній вказати, чи є затверджена форма, в яких випадках роботодавець узагалі зобов’язаний її видавати? Відповіді на них є у нашій статті.

Щодо обмеження тривалості щорічних відпусток в умовах військового стану

Статтею 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачено, що у період дії воєнного стану надання працівнику щорічної основної відпустки за рішенням роботодавця може бути обмежено тривалістю 24 календарні дні за поточний робочий рік.

Обчислення середньої заробітної плати виходячи з розміру мінімальної зарплати

Обчислення середньої заробітної плати працівникам проводиться відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 N 100 (зі змінами) (далі - Порядок).

Терміново! З 9 квітня - новий порядок закупівель!

У цьому відео познайомимо вас з квітневими змінами у сфері закупівельного законодавства. Розповімо, як проводити закупівлі з 9 квітня 2024 року та на що варто звернути увагу закупівельникам передусім.

Щодо своєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам

Відповідно до частини першої статті 94 КЗпП заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства. 

Важливі новини 8 квітня - 12 квітня 2024

Як надати щорічну відпустку тривалістю більше ніж 24 дні?

Працівник має право на щорічну відпустку тривалістю понад 24 календарних дні. Чи можна її надати у повному обсязі або компенсувати під час дії воєнного стану? Чи можна щомісяця відправляти працівника у відпустку на 24 дні? З такими запитаннями звернувся до нас наш читач. Тож надаємо відповіді.

Влада планує підвищити мінзарплату до 9 тис.грн

У Верховній Раді обговорюють з Міністерством фінансів підвищення мінімальної зарплати у 2025 році до 9 тис. гривень. Про це повідомила членкиня комітету Ради з питань бюджету Леся Забуранна (фракція "Слуга народу") в ефірі телемарафону,

Доплата за суміщення посад: враховуємо бюджетні тонкощі

У бюджетній установі звільнився економіст (8-й тарифний розряд). З 1 квітня 2024 року його обов’язки в порядку суміщення посад покладені на бухгалтера (9-й тарифний розряд) зі встановленням доплати в розмірі 50 % посадового окладу. Який оклад використовувати при обчисленні доплати: за основною посадою чи за вакантною?

Військовий збір: «охрана, отмєна!»

Нещодавно запущений податківцями флешмоб «ви неправильно обчислювали ВЗ з доходів фізосіб починаючи з 03.09.2022» закінчився нічим. І це добра новина. Роз’яснення в Базі знань, які були «знесені» місяць тому та стосувалися бази оподаткування ВЗ, повертають назад. Тож пропонуємо вам пробігтися так званими «новинками».

Федерація профспілок України звернулась до уряду щодо необхідності підвищення базового тарифного розряду ЄТС

Федерація профспілок України 9 квітня 2024 року звернулась до Кабінету Міністрів України і Міністерства економіки України щодо підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС з 1 квітня 2024 року.

Індексація заробітної плати в травні

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-IX обчислення ІСЦ для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з 1 січня 2024 року.

Табель обліку робочого часу: тонкощі заповнення

Насамперед слід нагадати, що ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 № 108/95-ВР зобов’язує всіх роботодавців забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.

 

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×