Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.07.24
51911 0
Друкувати
Обране

Важливі новини минулого тижня які ви могли не помітити

☀️ Доброго ранку друзі ☀️ Всім вдалого робочого тижня

До вашої уваги головні новини минулого тижня, які зацікавили наших читачів.

Індексація зарплати бюджетників: чи виникло право у липні 2024 року?

Для більшості категорій працівників бюджетної сфери з 01.01.2024 були підвищені розміри посадових окладів. Яка ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати у липні 2024 року? Відповідь на це запитання — у нашій статті.

Уряд дозволив проводити певні види публічних закупівель без відкритих торгів

Уряд дозволив проводити певні види публічних закупівель без відкритих торгів. Відповідний проект акта дає змогу проводити публічні закупівлі у певних випадках без застосування відкритих торгів.

Установили блискавкозахист: як показати в обліку?

Заклад освіти планує облаштувати будівлю системою блискавкозахисту. Як класифікувати такі роботи? Як показати такі операції в бухобліку?

Гетманцев пропонує збільшити мінімальну зарплату

Голова податкового Комітету ВРУ Данило Гетманцев подав пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки.

Право на індексацію вперше настане в серпні

Індекс інфляції за червень 2024 р. складає 102,2%

Подаємо відомості про працівників до ПФУ

Розмови про необхідність подання роботодавцями до Пенсійного фонду відомостей про трудові відносини з працівниками (окремо від того, що зазначаємо в Д5 Податкового розрахунку) постійно спливають в інформпросторі. І ось знову є привід звернутися до цієї теми. На цей раз усе серйозно. А для кого серйозно — читайте в нашій статті.

Розрахунок відпускних 2024 - шпаргалка з прикладами

Шпаргалка яка повинна бути під рукою у кожного бухгалтера, ми зібрали багато прикладів в одному місці, все по розрахунку відпускних від а до я, додавайте в обране на сайті і перед сезоном відпусток читайте та згадуйте всі правила розрахунку, ми будемо додавати ще приклади і тримати шпаргалку в актуальному стані

Важливі новини 1 липня - 5 липня 2024

Норма робочого часу для липня 2024 року

Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у липні 2024 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденка з двома вихідними днями у суботу та неділю.

Нові заставки з календарем робочого часу на липень 2024

Ви помітили, що у бухгалтерської роботи є дещо спільне з літом? Не встигнеш змигнути оком, вже левова частка часу кудись сплинула. Так само як з літом. Вже екватор найтеплішої пори року на порозі. І аби встигнути впоратися з робочими та іншими завданнями, до ваших послуг вже свіжі липневі календарі бухгалтерського робочого часу. Завантажуйте та користуйтеся!

Фінзвітність-2024: шпаргалка зі складання. Тримайте у подарунок!

На черзі ще один етап підбиття підсумків. Цього разу складаємо фінансову звітність за перші шість місяців 2024 року.

Оклади за ЄТС з 1 липня не зростуть

28 червня Уряд на засіданні схвалив Бюджетну декларацію на 2025-2027 рік. 

За яким КЕКВ проводити видатки на вмонтоване під час капремонту обладнання?

Перш за все пам’ятайте, що саме розпорядник бюджетних коштів несе відповідальність за правильність віднесення видатків до поточного чи капітального ремонту.

Талони на ПММ від благодійника: як поставити на облік?

Бюджетна установа отримала як благодійну допомогу талони на бензин. Отримання талонів засвідчено Актом приймання-передачі, в якому зазначено лише кількість талонів, їх номінал та загальну кількість літрів пального, без ціни. За якою ціною слід оприбутковувати отримані талони? Чи обов’язково їх обліковувати на балансі чи краще поза балансом?

Рада готує зміни до ПКУ: сплачувати ПДФО будемо за новими правилами

Україна має ухвалити зміни до бюджетного і податкового кодексів, щоб ПДФО зараховувався до місцевих бюджетів відповідно до європейської практики та щоб удосконалити механізм горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів. Це один з 150 індикаторів, без виконання яких 50 млрд євро, що надаються за програмою Ukraine Facility, отримати ми не зможемо.

Важливі новини 24 червня - 28 червня 2024   

Установлено лічильник: як показати в обліку?

Заклад освіти придбав лічильник обліку води. На підставі окремого договору лічильник було встановлено та опломбовано. Чи потрібно його обліковувати на балансі як окремий об’єкт, чи слід списати на витрати?

Мобілізаційні зміни: ціна відстрочки, Резерв+ і кому скасували ВЛК

Сьогодні поговоримо про новини у сфері мобілізації. Про економічне бронювання, зміни у наданні відстрочки, електронний військовий квиток і виправлення помилок у «Резерв+».

Внутрішні сумісники: розставляємо акценти

Внутрішнє сумісництво має певні особливості при його оформленні, встановленні графіка роботи, оплаті праці та лікарняних, наданні відпусток, оподаткуванні доходу тощо. Тож якщо ви у своїй практиці маєте справу з внутрішніми сумісниками, ця стаття буде для вас корисною.

Гетманцев - У нас величезна діра в бюджеті

В Україні не залишилося хороших рішень для фінансування Сил оборони.

МВО йде у відпустку: хто її замінить?

В установі матеріально відповідальна особа (далі — МВО) планує піти у відпустку у липні 2023 року. Яким чином в період тимчасової відсутньої МВО проводити видачу та приймання матеріальних цінностей? Чи може це робити інший працівник установи?

Як не наробити помилок в об’єднаному звіті

Сьогодні маю для вас 3 практичні ситуації: як правильно заповнити додатки Об’єднаного звіту.

Важливі новини 17 червня - 21 червня 2024  

ПКД зарахували на баланс: як виправити помилку?

Заклад освіти замовив виготовлення проєктно-кошторисної документації (далі — ПКД) на будівництво спортивного майданчика. Після отримання документацію було зараховано на баланс як окремий об’єкт обліку. Наразі спортивний майданчик вже збудовано та уведено в експлуатацію. Що робити з такою документацією? Чи можна її списати?

Відпустки держслужбовцям: сталі правила і нюанси-2024

Держслужбовцям надають щорічну основну відпустку збільшеної тривалості. Також вони мають право на додаткову відпустку за держстаж. Порядок використання цих видів відпусток у 2024 році має свої особливості. Розкажемо про усе це детальніше у нашій статті.

Як впливає відпустка за свій рахунок на право на щорічну відпустку

Фахівець Держпраці нагадала роботодавцям, що Закон України № 3494-ІХ від 22.11.2023 р. «Про внесення змін до деяких актів України щодо впорядкування та використання відпусток, а також інших питань», який набув чинності 24.12.2023 р., безпосередньо вплинув на порядок та алгоритми оформлення майже всіх видів відпусток.

Щодо відображення в обліку та звітності інформації про проведені господарські операції, що здійснювались розпорядниками, але не передбачені кошторисом

 

Облік нематеріальних активів: Мінфін підготував зміни до НП(С)БО 122

Мінфін на своєму сайті оприлюднив проект наказу «Про затвердження Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 122 «Нематеріальні активи».

Звільнення від плати за харчування в ЗДО: з якого періоду застосовувати пільгу?

Батьки дитини принесли до закладу дошкільної освіти (далі — ЗДО) довідку про те, що їм надано статус малозабезпеченої сім’ї з квітня 2023 року. При цьому довідка про надання такого статусу видана у липні 2023 року. Чи потрібно перераховувати плату за харчування дитини з квітня?

Переміщуємо ОЗ в інше місце: як показати витрати?

Кондиціонер, який був введений в експлуатацію, перенесено в інше приміщення установи. Як показати в обліку вартість демонтажу та повторного монтажу такого об’єкта?

Важливі новини 10 червня - 14 червня 2024 

Як замінити працівника, який пішов у відпустку

Працівник йде у відпустку. А поки він відпочиватиме, потрібно, щоб його хтось замінив. Знайома ситуація? Звісно, що так! Як правильно оформити таку заміну? Що з оплатою? Про це піде мова у нашій статті.

Трудові книжки видаємо на руки! Зелене світло від Держпраці

Перехід з паперових трудових книжок на електронні триватиме до 10.06.2026. Але багато роботодавців уже впорались із цією задачею. Тож постає питання: чи можна віддавати працівникам паперові трудові книжки, які уже оцифрували і дані з них передали до Пенсійного фонду? Про це ми запитали у фахівців Держпраці. І вже готові поділитися з вами їх відповіддю.

Відпустки працівників ОМС: щорічна основна, додаткова та інші

У сьогоднішній статті поговоримо про особливості надання відпусток працівникам органів місцевого самоврядування (далі — ОМС). З’ясуємо, які види відпусток та якої тривалості можуть надаватись посадовим особам, службовцям та робітникам ОМС.

Грошова компенсація за невикористані відпустки

У працівниці накопичилися невикористані за кілька років дні щорічних відпусток. Чи має право отримати за ці дні грошову компенсацію?

Хто має право на отримання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань? Та чи є вона обов’язковою виплатою?

Право на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, визначене законодавством, є у держслужбовців і посадовців держорганів, органів місцевого самоврядування (ОМС), обслуговуючі робітники держорганів і ОМС, військовослужбовців, працівників сфери культури, педагогічних, наукових і науково-педагогічних працівників, а також медиків.

Чи індексувати зарплату в червні та липні?

Чи потрібно нараховувати індексацію в червні та липні 2024 року? Вам цікава відповідь на це запитання? Тоді приєднуйтесь до розмови.

Чи може головний бухгалтер бюджетної установи працювати за сумісництвом у 2024 році?

Відповідь на це запитання цікавить багатьох головбухів-бюджетників, про що свідчать запитання у чаті на нашому сайті buhgalter.com.ua. Тож, давайте розбиратися.

Важливі новини 3 червня - 7 червня 2024  

Нова форма Повідомлення про прийняття на роботу

На сайті СПО об’єднань профспілок України оприлюднено проект постанови Кабінету міністрів

Норма робочого часу для червня 2024 року

Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у червні 2024 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденка з двома вихідними днями у суботу та неділю.

Нові заставки з календарем робочого часу на червень 2024

Найгарячіша бухгалтерська пора почалася. Червень на порозі. Тому, незважаючи на сонце та тепло, розслаблятися не на часі. Зібратися та дозовано розподілити навантаження та справи допоможуть червневі календарі бухгалтерського робочого часу. Обирайте, завантажуйте та користуйтеся!

Перехідні відпускні: практика оподаткування та звітність

Про правила оподаткування перехідних відпускних ми розказали у статті «Перехідні відпускні: теорія оподаткування». А тепер настав час підкріпити це прикладом.

Середня для «оздоровчих» з окладу: роз’яснення від Мінекономіки

Лист Мінекономіки від 16.05.2024 № 4707-05/36086-09, що коментується, — це відповідь на запит нашої редакції щодо порядку визначення середньомісячної зарплати для допомоги на оздоровлення, коли розрахунок проводиться виходячи з посадового окладу або МЗП.

Індексація зарплати бюджетників: чи виникло право у червні 2024 року?

Для більшості категорій працівників бюджетної сфери з 01.01.2024 були підвищені розміри посадових окладів. Яка ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати у червні 2024 року? Відповідь на це запитання — у нашій статті.

Розрахунок відпускних в екселі нова форма

Нещодавно на вебінарі я демонстрував користувачам як в Фіт-бюджеті зроблено розрахунок відпускних. Перед тим як поставити програмістам завдання я зробив форму в екселі в якій врахував досвід спілкування з користувачами Фіт-бюджет, а також досвід листування з користувачами нашого порталу які використовували форми в екселі які є на сайті. Тепер ділюся своїми напрацюваннями з Вами.

Важливі новини 27 травня - 31 травня 2024 

Розрахунок із працівником, який звільняється

Стаття 47 Кодексу законів про працю України зобов’язує роботодавця в день звільнення видати працівникові копію наказу чи розпорядження про звільнення та письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми.

Оновлення ППЗ Фіндокументи від 22.05.2024

Вийшло оновлення ППЗ Фіндокументи від 22.05.2024 року 2024.1 (1.3.8.2)

Передаємо майно в оренду: переоцінюємо чи ні?

Бюджетна установа планує передати в оренду через аукціон частину будівлі, балансова вартість якої становить 3000 грн. Згідно з даними звіту про оцінку майна її оціночна вартість — 540000 грн. Чи потрібно проводити переоцінку майбутнього об’єкта оренди?

Перехідні відпускні: теоретична шпаргалка

Відпустка не завжди вписується в рамки одного календарного місяця. Якщо вона починається в одному місяці, а закінчується в іншому, такі відпустки називають перехідними. При виплаті та оподаткуванні відпускних є певні особливості. Сьогодні нагадаємо їх.

Мінімальна зарплата - 2025: чого очікувати

За ініціативою профспілкової Сторони розпочато переговори щодо визначення розміру мінімальної заробітної плати у 2025 році.

Процедура передання справ старим головбухом новому

Головний бухгалтер, який вирішив звільнитися, має попіклуватися про передання справ. Та, мабуть, більше зацікавлений у переданні-прийманні справ — його наступник. Позаяк лише тоді він зможе максимально захистити себе від помилок попередника і не розплачуватися у підсумку за огріхи колишнього. Про нюанси, які супроводжують цю процедуру, та послідовності дій у разі зміни головного бухгалтера ми зараз і поговоримо.

Індексація зарплати у травні та червні 2024 року

Загальне правило для всіх: право на поточну індексацію зарплати настане, коли індекс перевищить поріг у 103 %

Важливі новини 20 травня - 24 травня 2024  

Штрафи за порушення правил військового обліку: знизили чи підвищили?

Мережею Інтернет ширяться чутки то про підвищення адмінштрафів за порушення правил військового обліку аж до космічних висот, то про їх пониження, то знову про підвищення. Що ж там із цими штрафами відбувається? Вас також цікавить відповідь на це запитання? Тоді приєднуйтесь до розмови.

Передплата періодики для бібліотек: що в бухобліку?

Бібліотека оформлює передплату на газети та журнали на ІІ півріччя 2023 року. Як правильно показати такі операції в бухобліку: як витрати майбутніх періодів чи як витрати звітного періоду?

Працюємо над помилками в Д1 Податкового розрахунку

Ситуація. Подали Податковий розрахунок з типом «Звітний» за звітний квартал і він прийнятий контролерами. Але згодом… виявили в даних додатка Д1 помилку. Як виправитися?

Плата за навчання: черговість унесення + облік

Заклад вищої освіти (далі — ЗВО) надає платні освітні послуги. З якою періодичність здобувачі освіти повинні вносити плату за такі послуги? Коли нараховувати дохід, пов’язаний з наданням освітніх послуг (щосеместрово чи щомісячно)?

Увага, бухгалтери! Зловмисники атакують! - Держспецзв’язку попереджає

CERT-UA фіксує зростання кількості кібератак на бухгалтерів! Зловмисники з угруповання UAC-0006, що мають на меті викрадення коштів, розсилають листи зі шкідливими файлами на поштові скриньки українських організацій.

Списуємо ОЗ: коли та як нараховувати амортизацію?

Установа списує основний засіб, який має залишкову вартість. Чи потрібно нараховувати амортизацію при списанні такого об’єкта з балансу та яку суму? Якщо списуємо об’єкт на початку місяця, чи нараховувати амортизацію за повний місяць?

Бюджету бракує грошей на оборону: уряд працює над підвищенням податків

Через збільшення фінансування на військові потреби в уряді обговорюють підвищення ставок військового збору та податку на додану вартість

Важливі новини 13 травня - 17 травня 2024    

Щодо введення в дію нового штатного розпису за результатами класифікації посад державного органу

Розділом "Прикінцеві положення" Закону України від 09 листопада 2023 року N 3460-IX "Про Державний бюджет України на 2024 рік" (далі - Закон N 3460), розробником якого є Міністерство фінансів України, установлено, що у 2024 році оплата праці державних службовців здійснюється на основі класифікації посад. Також визначено інші концептуальні підходи оплати праці державних службовців у 2024 році.

Оплата праці держслужбовців: Кабмін вніс зміни до постанов № 787 та 1409

Внесено зміни до постанови КМУ від 09.11.2016 № 787 «Про видатки на оплату праці працівників місцевих державних адміністрацій» у частині визначення, що передбачене абз. 6 цієї постанови.

Помилки у паперовій трудовій книжці: виправляємо

Перед тим як відправляти дані про трудову діяльність працівників до ПФУ, на підприємстві був проведений аудит паперових трудових книжок. У деяких із них виявили помилки. Як їх виправити?

З 2025 року бюджетна звітність автоматично буде публікуватись на єдиному веб-порталі використання публічних коштів

Мінфін на своєму сайті оприлюднив проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до Переліку форм інформації про обсяги бюджетних призначень та/або бюджетних асигнувань на відповідний бюджетний період, проведених видатків бюджету та наданих кредитів з бюджету за звітний період, інформації щодо використання коштів фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, інформації про обсяги надходжень та витрат, затверджених на відповідний рік, та обсяги надходжень та витрат за звітний період»

Знищуємо печатки: процедура & облік

Установа замовила виготовлення нових печаток. У зв’язку з цим старі необхідно списати та знищити. Коли це можна зробити? Які документи для цього маємо оформити?

Індексація зарплати бюджетників: чи виникло право у травні 2024 року?

Для більшості категорій працівників бюджетної сфери з 01.01.2024 були підвищені розміри посадових окладів. Яка ситуація складається у зв’язку з цим з індексацією зарплати у травні 2024 року? Відповідь знайдемо разом у цій статті.

Списуємо ОЗ: як показати у фінзвітності?

Установа списує основний засіб, на який не повністю нараховано амортизацію. Зазначений актив було отримано як благодійна допомога. Як правильно закрити субрахунок 5111 при списанні такого об’єкта? В яких рядках фінансової звітності за I півріччя 2023 року відобразити цю операцію?

Важливі новини 6 травня - 10 травня 2024   

Підвищення окладів в ОМС: нова постанова від Кабміну

Кабмін підвищив розміри окладів посадових осіб та службовців органів місцевого самоврядування (далі — ОМС). У цій статті поговоримо про те, як застосувати зазначене підвищення на практиці при нарахуванні зарплати за травень 2024 року.

Мінфін про підготовку пропозицій до Бюджетної декларації на 2025–2027 роки

Міністерство фінансів України відповідно до статті 33 Бюджетного кодексу України доводить інструкції з підготовки пропозицій до Бюджетної декларації на 2025–2027 роки (далі – бюджетна пропозиція) і орієнтовні граничні показники видатків державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету на 2025–2027 роки (далі – орієнтовні граничні показники).

Розрахунок кількості працівників: роз’яснює Держстат

Роз’яснення Держстату, в яких наведені рекомендації щодо заповнення форм № 1-ПВ (місячна) та № 1-ПВ (квартальна), не є нормативно-правовими актами та не встановлюють нових правових норм

Правила надання відпусток без збереження зарплати

У Держпраці нагадали щодо надання відпусток без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та за інших причин та документальне оформлення надання таких відпусток.

Благодійка в інвалюті: коли та як обчислити курсові різниці?

Бюджетна установа отримала благодійну допомогу в іноземній валюті (євро). Протягом року жодних операції з цією валютою не здійснювали. Яку вартість валюти зазначати в річній фінзвітності? За яким курсом визначати вартість валюти?

Нові оклади в ОМС діють з 03.05.2024

Оклади в органах місцевого самоврядування не підвищували майже 3 роки. І ось, нарешті, Кабмін постановою № 484 виклав Схеми посадових окладів у новій редакції.

Компенсація за невикористану щорічну відпустку без звільнення під час воєнного стану

Важливі новини 29 квітня - 3 травня 2024  

Виправляємо зарплатні помилки

Не помиляється лише той, хто нічого не робить. Сьогодні говоритимемо про помилки, допущені при нарахуванні зарплати. Що робити, якщо нарахували та виплатили більше, ніж належить працівнику, або недонарахували/недоплатили якусь суму? Звісно, треба виправитися. Як це правильно зробити, ви дізнаєтесь із нашої статті.

Замість класифікатора професій отримаємо Єдиний реєстр кваліфікацій

Існуючі Національний класифікатор професій та Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників в силу відсутності їх синхронізації з Реєстром кваліфікацій, моральної застарілості та невідповідності сучасним виробничим процесам та обладнанню, а також ведення різними суб'єктами, гальмують розвиток ринку праці та не сприяють ефективному виконанню завдань та функцій колегіального органу у сфері кваліфікацій.

До Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань внесено зміни

Мінфін вніс зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 02.03.2012 № 309. Відповідний наказ від 08.04.2024№ 185 оприлюднено на сайті Мінфіну.

Зарплата працівника на картку дружини

Працівник просить перераховувати його зарплату на банківський рахунок дружини. Чи можна так робити? Яку заяву має написати працівник? Чи є «підводні камені» в такій виплаті?

Лікарняні сумісникам скоро повернуться

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №10017 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Головна книга в екселі з автоматичним створенням форм 1-дс та 2-дс

Із переходом на новий план рахунків і запровадженням фінансової звітності багато користувачів кожен звітний період ставлять одні й ті самі запитання при складанні форм фінансової звітності. Тому я вирішив більше автоматизувати головну книгу в екселі, яка вже є на сайті, і додати до неї форми фінансової звітності 1-дс Баланс та 2-дс Звіт про фінансові результати.

Постанова про підвищення окладів в ОМС діє від сьогодні

Як ми писали раніше 30 квітня Уряд на черговому засіданні вніс зміни до постанови КМУ від 09.03.2006 N 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів»

Важливі новини 22 квітня - 26 квітня 2024  

Комітет рекомендує прийняти за основу законопроект щодо забезпечення гідних умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» щодо забезпечення гідних умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування (реєстр. №11054).

Відпускна компенсація: ловіть актуальні кейси!

Нарахування індексації залежить від місяця підвищення окладів. Тож з урахуванням усіх особливостей та нововведень наразі маємо таку картину.

Розраховуємо суму відпускних. Шпаргалка для бухгалтера

Працівник іде в щорічну відпустку. Як обчислити суму відпускних? Відповідь на це запитання слід шукати в Порядку № 100*. Не хочете витрачати свій час на його штудіювання, а хочете коротко, зрозуміло й на прикладах? Тоді ця стаття — саме те, що вам треба. Приєднуйтесь до розмови про обчислення суми відпускних.

Цивільно-правовий договір: укладання, оплата, оподаткування та облік

Час від часу в бюджетних установах виникає необхідність залучити фізичних осіб для виконання певних робіт чи надання послуг разового або періодичного характеру. У такому випадку зовсім не обов’язково укладати з такою фізособою трудовий договір. Тут доречні відносини в межах цивільно-правових договорів: договору підряду або договору про надання послуг. В чому різниця між ЦПД та трудовим договором? Які особливості реєстрації в органах Казначейства зобов’язань за договорами ЦПД? За яким КЕКВ виплачувати винагороду за ЦПД? Чи можна укласти ЦПД с працівником установи? Як обліковувати і оподатковувати винагороду за такими договорами? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете в сьогоднішній статті.

Три питання про "бюджетні" відпустки

Розберемо 3 актуальні запитання, які найчастіше спливають у бухгалтерів бюджетних установ.

Рада не змогла схвалити передачу адміністрування ЄСВ до Пенсійного фонду

Верховна Рада не змогла ухвалити законопроект № 9569 про передачу адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Державної податкової служби до Пенсійного фонду з 2024 року.

Списання безоплатно отриманих МНМА: показуємо в обліку правильно

Бюджетна установа списує з балансу малоцінний необоротний матеріальний актив (далі — МНМА) через його непридатність для подальшого використання. Зазначений об’єкт було отримано як благодійну допомогу. Як правильно закрити субрахунок 5111 під час списання такого об’єкта?

Важливі новини 15 квітня - 19 квітня 2024 

Після року відпусток — декрет: як розрахувати допомогу

04.03.2024 працівниці оформлено лікарняний лист по вагітності та пологах. Однак протягом останніх 12 місяців вона перебувала лише у відпустках: спочатку у відпустці для догляду до 3 років (01.03.2023 — 26.10.2023), потім у безоплатній «воєнній» відпустці (27.10.2023 — 18.02.2024), а далі в оплачуваній щорічній відпустці (19.02.2024 — 03.03.2024). Як розрахувати допомогу по вагітності та пологах такій працівниці?

У кого можуть забрати авто для ЗСУ?

Мобілізаційним законом 10449, ухваленим 11.04.2024, вносяться зміни до військово-транспортного обов’язку для юридичних і фізичних осіб. Військово-транспортний обов’язок стосується підприємств, установ і організацій, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також громадян — власників транспортних засобів. 

Довідка про доходи працівника: що треба знати роботодавцю

Працівник просить надати йому довідку про доходи. Одразу виникає купа запитань: що саме в ній вказати, чи є затверджена форма, в яких випадках роботодавець узагалі зобов’язаний її видавати? Відповіді на них є у нашій статті.

Щодо обмеження тривалості щорічних відпусток в умовах військового стану

Статтею 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачено, що у період дії воєнного стану надання працівнику щорічної основної відпустки за рішенням роботодавця може бути обмежено тривалістю 24 календарні дні за поточний робочий рік.

Обчислення середньої заробітної плати виходячи з розміру мінімальної зарплати

Обчислення середньої заробітної плати працівникам проводиться відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 N 100 (зі змінами) (далі - Порядок).

Терміново! З 9 квітня - новий порядок закупівель!

У цьому відео познайомимо вас з квітневими змінами у сфері закупівельного законодавства. Розповімо, як проводити закупівлі з 9 квітня 2024 року та на що варто звернути увагу закупівельникам передусім.

Щодо своєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам

Відповідно до частини першої статті 94 КЗпП заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства. 

Важливі новини 8 квітня - 12 квітня 2024

Як надати щорічну відпустку тривалістю більше ніж 24 дні?

Працівник має право на щорічну відпустку тривалістю понад 24 календарних дні. Чи можна її надати у повному обсязі або компенсувати під час дії воєнного стану? Чи можна щомісяця відправляти працівника у відпустку на 24 дні? З такими запитаннями звернувся до нас наш читач. Тож надаємо відповіді.

Влада планує підвищити мінзарплату до 9 тис.грн

У Верховній Раді обговорюють з Міністерством фінансів підвищення мінімальної зарплати у 2025 році до 9 тис. гривень. Про це повідомила членкиня комітету Ради з питань бюджету Леся Забуранна (фракція "Слуга народу") в ефірі телемарафону,

Доплата за суміщення посад: враховуємо бюджетні тонкощі

У бюджетній установі звільнився економіст (8-й тарифний розряд). З 1 квітня 2024 року його обов’язки в порядку суміщення посад покладені на бухгалтера (9-й тарифний розряд) зі встановленням доплати в розмірі 50 % посадового окладу. Який оклад використовувати при обчисленні доплати: за основною посадою чи за вакантною?

Військовий збір: «охрана, отмєна!»

Нещодавно запущений податківцями флешмоб «ви неправильно обчислювали ВЗ з доходів фізосіб починаючи з 03.09.2022» закінчився нічим. І це добра новина. Роз’яснення в Базі знань, які були «знесені» місяць тому та стосувалися бази оподаткування ВЗ, повертають назад. Тож пропонуємо вам пробігтися так званими «новинками».

Федерація профспілок України звернулась до уряду щодо необхідності підвищення базового тарифного розряду ЄТС

Федерація профспілок України 9 квітня 2024 року звернулась до Кабінету Міністрів України і Міністерства економіки України щодо підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС з 1 квітня 2024 року.

Індексація заробітної плати в травні

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-IX обчислення ІСЦ для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з 1 січня 2024 року.

Табель обліку робочого часу: тонкощі заповнення

Насамперед слід нагадати, що ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 № 108/95-ВР зобов’язує всіх роботодавців забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×