Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.09.14
1385 0
Друкувати
Обране

МОН: про переведення іноземних студентів з Донецької та Луганської областей

МОН роз’яснило яким чином навчальним закладам зараховувати іноземних студентів, які переводяться з Донецької та Луганської областей.

Перш за все МОН зазначило, що норми Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженого наказом МОН від 15.07.1996 р. № 245, в частині строків переведення студентів до початку навчального року (як правило, під час літніх або зимових канікул) не застосовуються на випадки переведення іноземних студентів. Так, відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України, затверджених на відповідний рік, іноземці, які вступають на навчання для здобуття певного освітньо-кваліфікаційного рівня, зараховуються до вищих навчальних закладів України у терміни до 15 листопада на підставі наказів про зарахування, що верифікуються в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

У випадку, коли іноземці, які закінчили навчання за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем або підготовчий факультет у вищих навчальних закладах, розташованих у Донецькій та Луганській областях, і виявили бажання продовжити освіту для здобуття наступного освітньо-кваліфікаційного рівня на території України, проте не мають можливості при вступі надати оригінали документів про отриманий попередньо освітньо-кваліфікаційний рівень, приймальна комісія самостійно визначає перелік документів, на підставі яких зараховуються  такі особи, а також визначає термін, протягом якого такі документи будуть надані після стабілізації ситуації у Донецькій та Луганській областях.

Навчальні заклади інших регіонів України, до яких звертаються іноземні студенти навчальних закладів, розташованих у Донецькій та Луганській областях, із заявами про переведення з метою продовження навчання, визначають кількість таких студентів з урахуванням наявних матеріально-технічних та академічних можливостей навчального закладу. У випадку, коли  кількість таких студентів, які можуть бути переведені для продовження навчання, перевищує встановлені ліцензійні обсяги, навчальний заклад може здійснити зарахування таких студентів за умови вирішення питання приведення ліцензованого обсягу навчального закладу у відповідність до фактичної кількості студентів.

У зв’язку з цим, навчальному закладу необхідно подати Міністерству до 15 листопада 2014 року відповідну заяву та документи щодо збільшення ліцензійних обсягів підготовки за відповідними напрямами (спеціальностями) та підготовки іноземних громадян за акредитованими спеціальностями.

Крім  того,  Міністерство звертає увагу на неприпустимість випадків стягнення з таких іноземних студентів будь-яких додаткових коштів, які не передбачені укладеними договорами (контрактами) про оплату освітніх послуг, у тому числі за послуги фірм-агентів з пошуку та переведення до навчальних закладів, розташованих в інших регіонах України.

Такі рекомендації надало МОН в листі від 09.09.2014 р. № 1/9-455.

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі