Інформація по темі "" | Публікації по тегу
23.01.20
13749 2
Друкувати
Обране

Оплата праці, січень, 2020 № 2 та №2/1

Сьогодні вийшли чергові номери журналу Оплата праці за січень 2020 р. №2 та спецвипуск №2/1, до вашої уваги зміст номерів

Проєкт Закону про працю: перспективні правила «трудового» життя Сьогодні ми поговоримо про проєкт Закону України «Про працю» від 28.12.2019 р. № 2708 (далі — Закон про працю). Він поданий на розгляд до Верховної Ради Кабміном, і є велика ймовірність, що його прийме парламентська більшість. Давайте ознайомимося з цим документом.

Змінилися всі бюджетні рахунки: навіть відкриті у форматі IBAN Не секрет, що з 01.01.2020 р. змінилися реквізити бюджетних рахунків для зарахування податків, зборів, платежів, власних надходжень бюджетних установ та інших доходів бюджету.

Щодо строків виплати зарплати та допомоги від ФСС Лист від 19.11.2019 р. № 1680/0/206-19

Зарплата і допомога від ФСС: «строкові» нюанси У листі Мінсоцполітики від 19.11.2019 р. № 1680/0/206-19, що коментується, фахівці працеоплатного відомства розглянули питання про строки виплати зарплати і допомоги з ФСС.

Щодо порядку виплати зарплати Лист від 06.09.2019 р. № 1268/0/206-19 (витяг)

Аванс для працівника-новачка Усі роботодавці знають, що зарплату працівникам треба виплачувати щонайменше двічі на місяць: зарплату за першу половину місяця (так званий аванс) і зарплату за другу половину місяця.

Працівники, які виконують функції з обслуговування держорганів: розміри посадових окладів на 2020 рік З 01.01.2020 р. збільшились посадові оклади працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування. У попередньому номері ми розповідали, що це збільшення відбулося завдяки постанові КМУ від 24.12.2019 р. № 1112. Тож давайте детальніше розглянемо її у нашій статті.

Доплата до МЗП: гід по гарантії Одного разу в далекому 2017 році (а точніше 01.01.2017 р.) у Законі про оплату праці з’явився новенький п. 31, який вимагав, щоб розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці був не нижчий розміру мінімальної заробітної плати (МЗП). З тієї миті у роботодавців з’явився ще один «головний біль». Адже така МЗП-вимога — це державна соціальна гарантія, обов’язкова до виконання всіма підприємствами, установами, організаціями, за ігнорування якої доведеться нести відповідальність. Залишився цей «головний біль» і цього року. Тому сьогодні пропонуємо згадати основні особливості виконання цієї держгарантії.

Доплата до МЗП: секрети застосування У попередній статті ми розповіли про основні правила застосування і визначення доплати до МЗП та підкріпили ці знання прикладами. Сьогодні ускладнимо ситуацію. Розберемо, як застосувати вимогу про виплату зарплати не нижче МЗП в особливих випадках і що надалі робити з такою доплатою. Поїхали.

Золоті правила: застосовуємо ПСП «на дітей» Право працівників на застосування податкової соціальної пільги (ПСП) закріплене законодавством. Проте щоб скористатися ПСП, існує низка правил і винятків. Про це далі.

ПСП «на дітей»: попрактикуємося! «Година роботи навчить більше, ніж день пояснень»*. Тому, як би довго ми не розповідали вам про нюанси надання ПСП «на дітей», відчути всі її тонкощі вам допоможе лише практика. Тому давайте перейдемо до прикладів.

Зарплата з КПК: нова заборона від НБУ! Нацбанк заборонив суб’єктам господарювання використовувати корпоративні платіжні картки (КПК) для виплати заробітної плати, виплат соціального характеру.

Компенсація: виплата зарплатних боргів у січні 2020 року Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.


Трудовий стаж: переходимо на електронний облік Поки Верховна Рада розглядає законопроєкт від 27.12.2019 р. № 2686 про запровадження обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, Кабмін вирішив не гаяти час. Постановою від 27.11.2019 р. № 1084 він дав офіційний старт електронному обліку трудової діяльності. Про те, які дані та яким чином будуть збиратись в електронному вигляді, ми розповімо у нашій статті.

Антикорупційне декларування — 2020

У новий рік із новим Порядком трудових перевірок! Не встигли роботодавці звикнути до попереднього Порядку «трудових» перевірок*, як його перезатвердили в новій редакції. Тож давайте подивимось, що змінилося в Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженому постановою КМУ від 21.08.2019 р. № 823, в редакції від 04.12.2019 р. № 1132 (далі — Порядок).

Працевлаштування осіб з інвалідністю: реєструємося у Фонді Необхідність зареєструватися у Фонді соціального захисту інвалідів (далі — Фонд) безпосередньо пов’язана з обов’язком подання Звіту про виконання «інвалідного» нормативу. У які строки роботодавець повинен здійснити таку реєстрацію? Які документи потрібно для цього подати? Ми вам нагадаємо.

Працевлаштування осіб з інвалідністю: Звіт заповнюємо правильно, подаємо своєчасно Про річний звіт до Фонду соціального захисту інвалідів (далі — Фонд) ми розповідаємо на початку кожного року. І хоча за минулий рік мало що змінилося, до редакції продовжують надходити запитання від читачів. У цій статті відповімо на найактуальніші з них. Особливу увагу приділимо порядку заповнення Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за формою № 10-ПІ (далі — Звіт).

Працевлаштовуємо особу з інвалідністю: ІПР, строк випробування, скорочений робочий час Найпростіший спосіб виконати «інвалідний» норматив — прийняти на роботу особу з інвалідністю. При цьому в роботодавця часто виникає запитання: які особливості працевлаштування таких працівників? Давайте розбиратися.

Трудова квота: звітуємо за 2019 рік Багато хто з роботодавців про трудову квоту згадує раз на рік. Проінформували центр зайнятості про її виконання і забули знову. Але часто-густо дотримання квоти — процес нестабільний. Працівники набувають права на зарахування у квотну категорію, втрачають його, звільняються, приймаються на роботу... І ось 2019 рік завершено. Час підбити підсумки з дотримання трудової квоти, подавши відповідну інформацію центру зайнятості. Про те, як це зробити, — у сьогоднішньому матеріалі.

Скорочення в бюджетній установі: як бути з працівниками, які опинилися поза штатом? У листопаді 2019 року прийнято рішення про скорочення штату бюджетної установи. Працівники, штатні посади яких підлягають скороченню, попереджені про майбутнє звільнення за два місяці, тобто трудові договори з ними мають бути розірвані в січні 2020 року. Проте згідно з розпорядженням органу вищого рівня з 01.01.2020 р. розпочав діяти новий штатний розпис (без скорочуваних посад). Як бути з працівниками, посади яких підлягають скороченню і які станом на 01.01.2020 р. ще не звільнені? Чи потрібно їм підвищувати посадові оклади?

Сумісник на підприємстві: оформляємо відпустку, оплачуємо лікарняний Про особливості роботи за сумісництвом ви вже знаєте з попереднього випуску нашої газети*. Крім того, роботодавцеві потрібно пам’ятати, що, як і основні працівники, сумісники мають право на відпустку, а також у разі тимчасової непрацездатності вони можуть розраховувати на оплату лікарняного. Хоча й з деякими нюансами. Якими? Читайте нижче.

Як ефективно поводитися в конфлікті Тема конфліктів має нешвидкоплинну популярність, адже конфліктами, нерозумінням, різними сварками насичені будь-які людські стосунки, неважливо — професійні вони чи особисті. Тож цю статтю ми присвятимо не просто опису того, що робити в конфлікті та як ним управляти. Таких статей написано велику кількість! У нашій сьогоднішній статті ми зосередимося саме на пошуку та визначенні найбільш ефективної поведінкової стратегії.

Перелік святкових днів, професійних і міжнародних свят у лютому 2020 року 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Юлія
24.01.2020
А був журнал №1 ????
EVGENIY Юлія
24.01.2020
Був :)
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі