Органи місцевої влади також мають долучитися до впровадження енергоефективних заходів
У ході круглого столу було обговорено питання щодо підвищення енергоефективності, покращення обізнаності споживачів енергії, зміцнення правової бази в Україні для захисту споживачів енергії.
Під час виступу Голова Держенергоефективності повідомив, що з 15 жовтня 2014 року Урядом запроваджено програму заміщення газу для населення, шляхом придбання котлів, що працюють на альтернативному паливі, за якою відшкодовується 20% тіла кредиту.
«Станом на 15 червня вже видано кредитів на «негазові» котли та енергоефективне обладнання на суму 82 млн. гривень», - наголосив Голова Агентства Сергій Савчук та додав, що механізм стимулювання на впровадження енергоефективних заходів від 8 квітня цього року поширено і на утеплення будинків.
За словами Голови Агентства, залучення коштів органів місцевої влади та місцевого самоврядування до державної програми з енергоефективності – пріоритетне спільне завдання Держенергоефективності та місцевих органів влади при підготовці до опалювального сезону.
«Як показала практика, залучення коштів на компенсацію відсотків за кредитами на енергоефективні заходи у Львівській області, допомогло збільшити видачу кредитів на «негазові» котли в 6 разів, порівняно із середнім показником по Україні. Тому на сьогодні ми підписали 14 Меморандумів з органами місцевої влади про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків, відповідно до якого місцеві органи влади зобов’язуються розробити міську та регіональну програми відшкодування відсоткової ставки за кредитами, залученими населенням на проведення термомодернізації будівель. Сподіваємося, що в цьому році досягнемо значного спільного вкладу Уряду та органів місцевої влади у заходи з утеплення житла, що призведе до зниження використання енергетичних ресурсів населенням», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Нагадаємо, що захід організовано за підтримки Української частини Парламентського комітету асоціації та Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки в рамках проекту «РАДА за ЄВРОПУ», який впроваджується Лабораторією законодавчих ініціатив та фінансується Європейським Союзом.