Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.10.18
49296 30
Друкувати
Обране

Підписи кульковою ручкою скасовуються: яке нововведення готують для українців

Нові електронні підписи дозволять брати довідки, писати заяви, укладати договори "через інтернет"


Менше ніж через два місяці набуде чинності закон "Про електронні довірчі послуги". Можна сказати, що він створює законодавчі основи для переходу суспільства на новий етап цифрових технологій – для розвитку інтернет-послуг, інтернет-бізнесу і для створення сучасніших схем взаємодії громадян з різними установами та інстанціями.

Що таке електронні довірчі послуги

У законі сказано, що електронною послугою вважається будь-яка послуга, яка надається через інформаційно-телекомунікаційну систему, тобто через інтернет. Довірчою електронною послугою, або трастовою послугою, в законі називаються послуги зі створення, перевірки та зберігання цифрових електронних підписів. Але набагато важливіше, як цей малозрозумілий для більшості непідготовлених людей термін може змінити життя звичайних людей.

Йдеться про те, що після повноцінного набуття чинності цим законом багато питань, які зараз вимагають особистої присутності людини в різних установах для ідентифікації її особи, можна буде вирішити за допомогою інтернету. Незабаром нам не доведеться писати заяв, розписуватися, показувати паспорт. Не потрібно буде ходити за довідками і відносити документи, простоюючи в чергах. Не потрібно буде відвідувати банк, щоб відкрити там рахунок, або нотаріуса, щоб завірити документ. Все це можна буде зробити, як то кажуть, не встаючи з дивана або офісного крісла. За однієї умови: якщо людина отримає власний електронний підпис і ключ. 

Закон про електронні довірчі послуги був ухвалений Верховною Радою в жовтні минулого року і набуває чинності з 7 листопада 2018-го. Цей рік знадобився, щоб розробити механізми, порядки, інші підзаконні акти, які необхідні для того, щоб закон почав працювати.

Фактично в Україні впроваджується модель взаємодії бізнесу і органів влади, прийнята в Європейському Союзі. Очікується, що це не тільки спростить життя людям, а й послужить поштовхом для активного розвитку інтернет-бізнесу і експорту.

Електронний підпис замість паспорта

19 вересня Кабмін затвердив Порядок використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності. Зокрема, окреслив вимоги до органів влади щодо ведення обліку, зберігання і знищення скомпрометованих особистих ключів чиновників. Тож незабаром у всіх органах влади з'являться відділи та служби, які займатимуться організацією електронних довірчих послуг.

Наприкінці вересня були затверджені зміни до Положення про Адміністрацію Держспецзв'язку, пов'язані з електронним підписом. Це відомство здійснюватиме держконтроль за дотриманням норм законодавства в сфері електронних довірчих послуг.

А днями Національний банк розмістив на своєму сайті проект постанови "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів", який також пропонує клієнтам усіх українських банків низку нововведень, пов'язаних з новим законом. Наприклад, при відкритті рахунків для суб'єктів бізнесу (юросіб, фізосіб-підприємців тощо) не потрібно буде в банку показувати паспорт. Замість паспорта цілком підійде електронний підпис.

Також проект постанови НБУ встановлює порядок використання електронних підписів на документах (у тому числі на розрахункових), скасовує обов'язкову норму щодо подачі до банку картки із зразками підписів для деяких категорій та ін.

Нагадаємо, що після набуття чинності нового закону в Україні з'являться нові види електронних підписів – "кваліфікований електронний підпис" і "вдосконалений електронний підпис". У них будуть різні функції і сфери застосування, але ці підписи матимуть набагато вищий ступінь захисту, ніж ті підписи, що діють зараз. Передбачається, що саме підвищений ступінь надійності і дозволить електронним підписам стати повноцінною заміною паспортам, фотографій, а тим більше – звичайним підписам, зробленим кульковою ручкою.

Крім усього іншого, після того, як закон почне повноцінно працювати, зможуть активніше розвиватися технології BankID і MobilID. Тобто, проходити ідентифікацію можна буде також за допомогою банківських карток і мобільних телефонів.

segodnya.ua

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Новини по темі:
17.05.22 Оновлено актуальний перелік громад в зонах бойових дій, на ТОТ та тих, що в оточенні Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам (ВПО) будуть здійснюватися виплати. Нагадуємо, перелік не є фіксованим документом – він регулярно актуалізується.
12.05.22 Трудові гарантії та виплати мобілізованим та добровольцям тероборони З нашими захисниками перемога не за горами. А наш обов'язок потурбуватися про належне оформлення трудових гарантій та виплат тим, хто захищає нашу країну!
10.05.22 МОН: Алгоритм дій для відновлення казначейського обслуговування на ТОТ Алгоритм дій для відновлення обслуговування через органи Казначейства у разі перебування на тимчасово окупованій території та відсутності посадових осіб із правом першого/другого підпису фінансових документів:
коментарі
(30)
12345
08.10.2018
Авжеж, а далі татуху зі штрихкодом на руку чи на лоба - щоб не губилось чи не забувалось, а потім ....
Ikar 12345
08.10.2018
ви з тих хто не отримав ІНН за релігійними мотивами?
qwerty Ikar
08.10.2018
Я з тих, хто не хоче бути пронумерованим бидлом!
4EPBEHb qwerty
09.10.2018
народ! хто проти прогресу - ідіть лісом!!! там вам місце - прописане Богом!
4EPBEHb qwerty
09.10.2018
а чому живете серед людей, в людському середовиші? отримуете всі блага людства? мабудь ще в одязі знаходтесь, а не в стегновій пов'язці? і в ПК очима (лицемірними) дивитесь через окуляри ? так ? то є так :-(
Ikar qwerty
08.10.2018
Завжди було цікаво, чим номер ІНН відрізняється від номеру паспорта...теж номер
qwerty Ikar
08.10.2018
Номер паспорту - це номер папірця, а ІНН - це Ваш персональний номер, який присвоїли Вам особисто. Тобто вас (як в концлагері) пронумерували.
Євгеній qwerty
15.10.2018
"ІНН",як Ви кажете, насправді - це теж номер папірця, а саме: реєстраційний номер ОБЛІКОВОЇ КАРТКИ платника податків
Світлана qwerty
10.10.2018
А ви думаєте що Вас по номеру паспорта на обліці не держуть ???? :) Помиляєтесь... щей як!!!! В кого немає номера ІНН того обліковують за номером паспорту.
Архів
08.10.2018
так у всьому світі, нарешті.
Jafa Архів
09.10.2018
Так у всьому світі інтернет нормальний, а в нас - обнять і плакать
ТАТКА Архів
08.10.2018
,e[wtk., і я за це, навіть не у скляний , а у порцеляновий чи богеммського скла


ТАТКА Архів
08.10.2018
Я розумію , що у всьому світі так, але й рівень життя у тих країнах не такий як у нас. А то як у приказці . У старцях жити, а з перцем істи.
Але толку з цих підписів коли у нас соцстандарти на рівні "невиживання". Я рахую що це черговий невдалий проект...
Наташа
08.10.2018
А потім - вірус Петя - і ви випадково переписали усе майно на прокурора із сусідньої вулиці...
Ikar Наташа
08.10.2018
яким чином? адже ключ повинен зберігатись на захищених носіях окремо від ПК
qwerty Ikar
08.10.2018
А та установа, яка видасть Вам того ключа хіба не зберігатиме його "исходник"? І якраз на своїх серверах
Ikar qwerty
08.10.2018
Ні, ключ за новими правилами повинен одразу генеруватись на захищені носії
ірен Ikar
08.10.2018
на кожну розумну голову є ще розумніша. в банках приписують кредити, а ти потім доказуй, що то не твій підпис. а тут таке. правдиво сказано про вірус Петя, а ти потім доводь, де твій а де не твій підпис...
qwerty ірен
08.10.2018
От сказано - не в брів, а в саме око! + 100500
Істіна
08.10.2018
после штрих кода включат психотропные вышки, которыми натыканы уже все крыши и тотальный контроль над волей человека
Bac Істіна
08.10.2018
Псилогічний вплив уже в дії. Раніше частково був через теле- та радіомовлення, а зараз активний через соц-мережі: перепости, флешмоби, всілякі ігри (наприклад "синій кит"), тощо.
А згодом будь-яка дія без ЕЦП не відбудеться.
Bac
08.10.2018
А хто застрахує від перебоїв роботи відповідних систем (неякісний інтернет; навантаження на відповідний сервер (веб сторінку чи портал, де проводиться відповідна дія); в багатьох бюджетних установах старе (фізично та морально зношене) офісне обладнання, яке не відповідає сучасним вимогам; "пірятська" версія ОС на ПК або з вірусами; тощо) ???
,e[wtk.,
08.10.2018
з свинячим рилом в скляний посуд
777
08.10.2018
представляю, как какая-то бабушка или дедушка будут что-то подписывать ....
тогда точно проще тату на лоб
Тетяна 777
08.10.2018
Так їм якраз і допоможе підписати прокурор із сусідньої вулиці..
Еліс
08.10.2018
Повністю згодна з версією "вірус петя", особисто я за підпис кульковою ручкою. Чесно, надійно і який не який, а захист. Хоча.....
Алла
09.10.2018
Все робиться щоб було як бистрише обікрати та поставити на коліна... та щоб нічого не було можно доказати... Як з підписами нотаріусів цифровими,які вже легко підробити та переписують шахраї їми майно.... А інші підприємці вже зробили прогаму -маячок, за 300 грв в місяць тобі повідомлять що з твоеї нерухомістю вже хтось вчиняє дії..... і ти за 10 днів можешь накласти арешт на майно... Але суд це гроші...програма -маячок -гроші...тобто хто богатий-той і захищений...
Ната
09.10.2018
Таке враження, що тут зібрались "какие-то дедушки и бабушки", а не бухгалтери, що працюють з клієнт-банком, Медком чи Арт-звітом з застосуванням тих самих цифрових підписів. Чи досі носите в банк платіжки на папірці з підписом директора та печаткою (які, до речі, підробляються елементарно)? (Може, ще й мобілками не користуєтесь, бо хтось вас "підслуховує"?! :-о)
Ната
09.10.2018
Прогрес рухається вперед і його не зупинити. І це добре:) Реально полегшує вирішення багатьох питань та зменшує біганину по інстанціях. Треба не бідкатися тут, а вчитись працювати з новими технологіями. А шахраїв, на жаль, завжди вистачало, і в доінтернетні часи також. Тому треба бути уважними та обачливими
Ната
09.10.2018
P.S. Впевнена, що бабусь та дідусів ніхто не примусить користуватись ел.підписами (власне, так само як і вас). Буде можливість робити все як раніше, з папірцями, або по-новому - з використанням сучасних технологій . Вибір за вами
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.