Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.10.18
50001 30
Друкувати
Обране

Підписи кульковою ручкою скасовуються: яке нововведення готують для українців

Нові електронні підписи дозволять брати довідки, писати заяви, укладати договори "через інтернет"

Менше ніж через два місяці набуде чинності закон "Про електронні довірчі послуги". Можна сказати, що він створює законодавчі основи для переходу суспільства на новий етап цифрових технологій – для розвитку інтернет-послуг, інтернет-бізнесу і для створення сучасніших схем взаємодії громадян з різними установами та інстанціями.

Що таке електронні довірчі послуги

У законі сказано, що електронною послугою вважається будь-яка послуга, яка надається через інформаційно-телекомунікаційну систему, тобто через інтернет. Довірчою електронною послугою, або трастовою послугою, в законі називаються послуги зі створення, перевірки та зберігання цифрових електронних підписів. Але набагато важливіше, як цей малозрозумілий для більшості непідготовлених людей термін може змінити життя звичайних людей.

Йдеться про те, що після повноцінного набуття чинності цим законом багато питань, які зараз вимагають особистої присутності людини в різних установах для ідентифікації її особи, можна буде вирішити за допомогою інтернету. Незабаром нам не доведеться писати заяв, розписуватися, показувати паспорт. Не потрібно буде ходити за довідками і відносити документи, простоюючи в чергах. Не потрібно буде відвідувати банк, щоб відкрити там рахунок, або нотаріуса, щоб завірити документ. Все це можна буде зробити, як то кажуть, не встаючи з дивана або офісного крісла. За однієї умови: якщо людина отримає власний електронний підпис і ключ. 

Закон про електронні довірчі послуги був ухвалений Верховною Радою в жовтні минулого року і набуває чинності з 7 листопада 2018-го. Цей рік знадобився, щоб розробити механізми, порядки, інші підзаконні акти, які необхідні для того, щоб закон почав працювати.

Фактично в Україні впроваджується модель взаємодії бізнесу і органів влади, прийнята в Європейському Союзі. Очікується, що це не тільки спростить життя людям, а й послужить поштовхом для активного розвитку інтернет-бізнесу і експорту.

Електронний підпис замість паспорта

19 вересня Кабмін затвердив Порядок використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності. Зокрема, окреслив вимоги до органів влади щодо ведення обліку, зберігання і знищення скомпрометованих особистих ключів чиновників. Тож незабаром у всіх органах влади з'являться відділи та служби, які займатимуться організацією електронних довірчих послуг.

Наприкінці вересня були затверджені зміни до Положення про Адміністрацію Держспецзв'язку, пов'язані з електронним підписом. Це відомство здійснюватиме держконтроль за дотриманням норм законодавства в сфері електронних довірчих послуг.

А днями Національний банк розмістив на своєму сайті проект постанови "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів", який також пропонує клієнтам усіх українських банків низку нововведень, пов'язаних з новим законом. Наприклад, при відкритті рахунків для суб'єктів бізнесу (юросіб, фізосіб-підприємців тощо) не потрібно буде в банку показувати паспорт. Замість паспорта цілком підійде електронний підпис.

Також проект постанови НБУ встановлює порядок використання електронних підписів на документах (у тому числі на розрахункових), скасовує обов'язкову норму щодо подачі до банку картки із зразками підписів для деяких категорій та ін.

Нагадаємо, що після набуття чинності нового закону в Україні з'являться нові види електронних підписів – "кваліфікований електронний підпис" і "вдосконалений електронний підпис". У них будуть різні функції і сфери застосування, але ці підписи матимуть набагато вищий ступінь захисту, ніж ті підписи, що діють зараз. Передбачається, що саме підвищений ступінь надійності і дозволить електронним підписам стати повноцінною заміною паспортам, фотографій, а тим більше – звичайним підписам, зробленим кульковою ручкою.

Крім усього іншого, після того, як закон почне повноцінно працювати, зможуть активніше розвиватися технології BankID і MobilID. Тобто, проходити ідентифікацію можна буде також за допомогою банківських карток і мобільних телефонів.

segodnya.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
30
12345
08.10.2018
Авжеж, а далі татуху зі штрихкодом на руку чи на лоба - щоб не губилось чи не забувалось, а потім ....
Ikar 12345
08.10.2018
ви з тих хто не отримав ІНН за релігійними мотивами?
qwerty Ikar
08.10.2018
Я з тих, хто не хоче бути пронумерованим бидлом!
4EPBEHb qwerty
09.10.2018
народ! хто проти прогресу - ідіть лісом!!! там вам місце - прописане Богом!
4EPBEHb qwerty
09.10.2018
а чому живете серед людей, в людському середовиші? отримуете всі блага людства? мабудь ще в одязі знаходтесь, а не в стегновій пов'язці? і в ПК очима (лицемірними) дивитесь через окуляри ? так ? то є так :-(
Ikar qwerty
08.10.2018
Завжди було цікаво, чим номер ІНН відрізняється від номеру паспорта...теж номер
qwerty Ikar
08.10.2018
Номер паспорту - це номер папірця, а ІНН - це Ваш персональний номер, який присвоїли Вам особисто. Тобто вас (як в концлагері) пронумерували.
Євгеній qwerty
15.10.2018
"ІНН",як Ви кажете, насправді - це теж номер папірця, а саме: реєстраційний номер ОБЛІКОВОЇ КАРТКИ платника податків
Світлана qwerty
10.10.2018
А ви думаєте що Вас по номеру паспорта на обліці не держуть ???? :) Помиляєтесь... щей як!!!! В кого немає номера ІНН того обліковують за номером паспорту.
Архів
08.10.2018
так у всьому світі, нарешті.
Jafa Архів
09.10.2018
Так у всьому світі інтернет нормальний, а в нас - обнять і плакать
ТАТКА Архів
08.10.2018
,e[wtk., і я за це, навіть не у скляний , а у порцеляновий чи богеммського скла


ТАТКА Архів
08.10.2018
Я розумію , що у всьому світі так, але й рівень життя у тих країнах не такий як у нас. А то як у приказці . У старцях жити, а з перцем істи.
Але толку з цих підписів коли у нас соцстандарти на рівні "невиживання". Я рахую що це черговий невдалий проект...
Наташа
08.10.2018
А потім - вірус Петя - і ви випадково переписали усе майно на прокурора із сусідньої вулиці...
Ikar Наташа
08.10.2018
яким чином? адже ключ повинен зберігатись на захищених носіях окремо від ПК
qwerty Ikar
08.10.2018
А та установа, яка видасть Вам того ключа хіба не зберігатиме його "исходник"? І якраз на своїх серверах
Ikar qwerty
08.10.2018
Ні, ключ за новими правилами повинен одразу генеруватись на захищені носії
ірен Ikar
08.10.2018
на кожну розумну голову є ще розумніша. в банках приписують кредити, а ти потім доказуй, що то не твій підпис. а тут таке. правдиво сказано про вірус Петя, а ти потім доводь, де твій а де не твій підпис...
qwerty ірен
08.10.2018
От сказано - не в брів, а в саме око! + 100500
Істіна
08.10.2018
после штрих кода включат психотропные вышки, которыми натыканы уже все крыши и тотальный контроль над волей человека
Bac Істіна
08.10.2018
Псилогічний вплив уже в дії. Раніше частково був через теле- та радіомовлення, а зараз активний через соц-мережі: перепости, флешмоби, всілякі ігри (наприклад "синій кит"), тощо.
А згодом будь-яка дія без ЕЦП не відбудеться.
Bac
08.10.2018
А хто застрахує від перебоїв роботи відповідних систем (неякісний інтернет; навантаження на відповідний сервер (веб сторінку чи портал, де проводиться відповідна дія); в багатьох бюджетних установах старе (фізично та морально зношене) офісне обладнання, яке не відповідає сучасним вимогам; "пірятська" версія ОС на ПК або з вірусами; тощо) ???
,e[wtk.,
08.10.2018
з свинячим рилом в скляний посуд
777
08.10.2018
представляю, как какая-то бабушка или дедушка будут что-то подписывать ....
тогда точно проще тату на лоб
Тетяна 777
08.10.2018
Так їм якраз і допоможе підписати прокурор із сусідньої вулиці..
Еліс
08.10.2018
Повністю згодна з версією "вірус петя", особисто я за підпис кульковою ручкою. Чесно, надійно і який не який, а захист. Хоча.....
Алла
09.10.2018
Все робиться щоб було як бистрише обікрати та поставити на коліна... та щоб нічого не було можно доказати... Як з підписами нотаріусів цифровими,які вже легко підробити та переписують шахраї їми майно.... А інші підприємці вже зробили прогаму -маячок, за 300 грв в місяць тобі повідомлять що з твоеї нерухомістю вже хтось вчиняє дії..... і ти за 10 днів можешь накласти арешт на майно... Але суд це гроші...програма -маячок -гроші...тобто хто богатий-той і захищений...
Ната
09.10.2018
Таке враження, що тут зібрались "какие-то дедушки и бабушки", а не бухгалтери, що працюють з клієнт-банком, Медком чи Арт-звітом з застосуванням тих самих цифрових підписів. Чи досі носите в банк платіжки на папірці з підписом директора та печаткою (які, до речі, підробляються елементарно)? (Може, ще й мобілками не користуєтесь, бо хтось вас "підслуховує"?! :-о)
Ната
09.10.2018
Прогрес рухається вперед і його не зупинити. І це добре:) Реально полегшує вирішення багатьох питань та зменшує біганину по інстанціях. Треба не бідкатися тут, а вчитись працювати з новими технологіями. А шахраїв, на жаль, завжди вистачало, і в доінтернетні часи також. Тому треба бути уважними та обачливими
Ната
09.10.2018
P.S. Впевнена, що бабусь та дідусів ніхто не примусить користуватись ел.підписами (власне, так само як і вас). Буде можливість робити все як раніше, з папірцями, або по-новому - з використанням сучасних технологій . Вибір за вами
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі