Цікаве з форуму: Орендодавець робить ремонт, що з орендною платою?

Ми бюджетна установа, яка підпорядковується Обласній раді (три нижніх поверхи в житловому будинку). В приміщенні, яке здаємо в оренду, проводиться заміна водогінної труби по стоку. Орендарі вимагають зменшення орендної плати і комунальних на цей період, оскільки їм немає як працювати. Чи можуть вони вимагати зменшення плати? Якщо так, то на основі якого документа і рішення. Обласна Рада відмовила в такому питанні.


Спробуємо з Вами розібратись, що з цього приводу передбачено чинним законодавством.

Розпочати хотілось би з того, що відповідно до ст.2 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.92 р. № 2269-XII (далі – Закон № 2269-XII) орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності. 

Отже виходячи з Ваших обставин орендар не має змоги використовувати орендоване приміщення для здійснення своєї діяльності. 

Згідно з ст. 21 Закону № 2269-XII розмір орендної плати може бути змінено за погодженням сторін. 

При цьому розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї з сторін, якщо з незалежних від них обставин істотно змінився стан об'єкта оренди, а також в інших випадках, встановлених законодавчими актами України.

Також, відповідно до п.3.5. Типового договору оренди індивідуально визначеного (нерухомого чи іншого) майна, що відноситься до державної власності, затвердженого наказом Фонду держмайна від 23.08.2000 р. № 1774 (далі – Типовий договір оренди) розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із Сторін у разі зміни Методики її розрахунку, істотної зміни стану об'єкта оренди з незалежних від Сторін причин та в інших випадках, передбачених чинним законодавством. 

Крім того, відповідно до п.7.2. Типового договору орендиорендодавець не повинен вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися орендованим Майном на умовах Договору оренди. 
Враховуючи вищевикладене та той факт, що проведення робіт по заміні водогінної труби по стоку мабуть є вкрай необхідним і унеможливлює роботу Орендаря, вважаю за можливе не проводити нарахування орендної плати та комунальних послуг на дні проведення ремонту. 

Проте це необхідно ретельно задокументувати, скласти акт про не можливість здійснення роботи орендаря в зв’язку з ремонтними роботами (комісійно), чітко визначитись з періодом проведення таких робіт, мати в наявності акти, що будуть підтверджувати виконання таких робіт, та видати відповідний наказ керівника.

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
Коля
18.06.2016
Кожна держустанова (юридична особа) регулярно проходить процедуру так званої "ліквідації" -- після переобліку держустанова змінює код ЄДРПОУ. При цьому всі укладені договори , в тому числі і трудові, з "ліквідованою" держустановою стають не дійсними.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "Ліквідація" держустанов є не чим іншим, як законодавчо закріпленим шахрайством: ви можете уявити ситуацію, щоб людина, яка уклала багато угод з іншими людьми і організаціями , раптом за своїм бажанням змінила свій паспорт, і тільки завдяки цьому відразу позбулася усіх своїх боргів і обов"язків по укладеним угодам? Звісно, такого бути не може. Але усі держустанови саме у такий шахрайський спосіб звільняються від своїх боргів і обов"язків по раніше укладеним договорам і угодам.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі