Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.06.16
4885 1
Друкувати
Обране

Цікаве з форуму: Орендодавець робить ремонт, що з орендною платою?

Ми бюджетна установа, яка підпорядковується Обласній раді (три нижніх поверхи в житловому будинку). В приміщенні, яке здаємо в оренду, проводиться заміна водогінної труби по стоку. Орендарі вимагають зменшення орендної плати і комунальних на цей період, оскільки їм немає як працювати. Чи можуть вони вимагати зменшення плати? Якщо так, то на основі якого документа і рішення. Обласна Рада відмовила в такому питанні.


Спробуємо з Вами розібратись, що з цього приводу передбачено чинним законодавством.

Розпочати хотілось би з того, що відповідно до ст.2 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.92 р. № 2269-XII (далі – Закон № 2269-XII) орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності. 

Отже виходячи з Ваших обставин орендар не має змоги використовувати орендоване приміщення для здійснення своєї діяльності. 

Згідно з ст. 21 Закону № 2269-XII розмір орендної плати може бути змінено за погодженням сторін. 

При цьому розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї з сторін, якщо з незалежних від них обставин істотно змінився стан об'єкта оренди, а також в інших випадках, встановлених законодавчими актами України.

Також, відповідно до п.3.5. Типового договору оренди індивідуально визначеного (нерухомого чи іншого) майна, що відноситься до державної власності, затвердженого наказом Фонду держмайна від 23.08.2000 р. № 1774 (далі – Типовий договір оренди) розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із Сторін у разі зміни Методики її розрахунку, істотної зміни стану об'єкта оренди з незалежних від Сторін причин та в інших випадках, передбачених чинним законодавством. 

Крім того, відповідно до п.7.2. Типового договору орендиорендодавець не повинен вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися орендованим Майном на умовах Договору оренди. 
Враховуючи вищевикладене та той факт, що проведення робіт по заміні водогінної труби по стоку мабуть є вкрай необхідним і унеможливлює роботу Орендаря, вважаю за можливе непроводити нарахування орендної плати та комунальних послуг на дні проведення ремонту. 

Проте це необхідно ретельно задокументувати, скласти акт про не можливість здійснення роботи орендаря в зв’язку з ремонтними роботами (комісійно), чітко визначитись з періодом проведення таких робіт, мати в наявності акти, що будуть підтверджувати виконання таких робіт, та видати відповідний наказ керівника.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(1)
Коля
18.06.2016
Кожна держустанова (юридична особа) регулярно проходить процедуру так званої "ліквідації" -- після переобліку держустанова змінює код ЄДРПОУ. При цьому всі укладені договори , в тому числі і трудові, з "ліквідованою" держустановою стають не дійсними.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "Ліквідація" держустанов є не чим іншим, як законодавчо закріпленим шахрайством: ви можете уявити ситуацію, щоб людина, яка уклала багато угод з іншими людьми і організаціями , раптом за своїм бажанням змінила свій паспорт, і тільки завдяки цьому відразу позбулася усіх своїх боргів і обов"язків по укладеним угодам? Звісно, такого бути не може. Але усі держустанови саме у такий шахрайський спосіб звільняються від своїх боргів і обов"язків по раніше укладеним договорам і угодам.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн