Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.02.20
1882 0
Друкувати
Обране

Як підготувати дитину до школи за допомогою розвиваючих іграшок

Багато батьків вважають: щоб підготувати малюка до шкільного життя, необхідно навчити його читати і пояснити таблицю множення якомога раніше! Це не зовсім так. Дитина може не знати до першого класу літер і цифр. Головне, щоб його мислення було підготовано до вирішення шкільних завдань.

 

Коли психолог проводить співбесіду з майбутнім першокласником, він не просить його читати або складати числа. Малюкові пропонують логічні і творчі завдання, перевіряють його контроль емоцій, загальну ерудицію. Звичайно, якщо дитина йде в спеціалізовану школу (з математичним або мовним «ухилом»), вимоги будуть суворіше. В такому випадку корисними для малюка можуть виявитися спеціальні підготовчі курси.

Щоб розвивати дитину, не обов'язково її кудись водити! Робити це можна і вдома - за допомогою красивих і корисних розвиваючих іграшок. Сьогодні спектр ігрових посібників настільки великий, що в ньому здатні розібратися тільки фахівці. Ми відкриємо секрети розвиваючих іграшок тим батькам, які самі хочуть займатися зі своїми дітьми вдома.

Чому розвиваючі посібники виготовлені з дерева

Пластмасові іграшки - це «дешево і сердито». Але користі від них мало. Вони недовговічні, швидко ламаються, залишають у дитини відчуття «несправжніх» речей. У той же час дитина росте в реальному світі, де предмети мають вагу.

Тому іграшки для раннього розвитку прийнято робити з дерева. Це ідеальний матеріал. Він не дуже слизький (легко втримати в руках), в той же час важкий. Можна провести експеримент: дати дитині на вибір набір дерев'яних і пластмасових кубиків. З великою ймовірністю малюк вибере більш важкий і довговічний матеріал.

Як обрати іграшки для розвитку логіки

Щоб бути успішним у школі, маленькій людині необхідно навчитися логічно мислити. Для розвитку цієї навички знадобляться:

1. Сортер. Так називають прямокутну дерев'яну коробку з прорізами різної геометричної форми. До неї додається набір об'ємних кольорових деталей. Необхідно заповнити коробку дерев'яними елементами так, щоб кожен з них потрапив всередину через своє «віконце».

2. Пазли. Прекрасний інструмент для розвитку логіки. Для малюків купують об'ємні пазли-вкладиші. Старші діти складають картинки з простих плоских елементів неправильної форми. Чим більше деталей, тим складніше завдання!

3. Логічні пірамідки. Вони бувають простими (з кольоровими кільцями) і ускладненими. Для підготовки до школи можна купити дитині геометричну піраміду. На дерев'яній підставці вертикально розташовані осі, на які потрібно нанизувати в певній послідовності геометричні фігурки.

4. Головоломки. Це клас пристроїв (приладів), для складання яких потрібно виявити кмітливість, вигадати нестандартний хід. Не завжди і дорослий може впоратися з дитячою головоломкою. А ось дітлахам - це вдається!

Зверніть увагу! Логіку розвивають такі іграшки як матрьошки, іграшковий поїзд з вагончиками, дерев'яні лабіринти.

Чому важливо розвивати моторику і як на неї впливають дерев'яні іграшки

Зв'язок моторики і розумових здібностей - доведений науковий факт. Дитина, яку не обмежували в рухах, зростає більш кмітливою. Причому дрібна моторика тісно пов'язана з мовними здібностями. Розвиваючі дерев'яні іграшки стимулюють дрібну моторику. Найвідоміші серед них:

  • пальчикові лабіринти;
  • шнурівки;
  • бізіборди;
  • комплексні ігрові пристосування.

Оскільки малюк швидко втрачає інтерес до одного заняття, іграшки для раннього розвитку часто роблять комплексними. Наприклад, у вигляді великої дошки, на якій закріплені рахівниці, намиста, кнопочки, коліщатка (бізіборди). Або дерев'яного куба, кожна сторона якого представляє окрему іграшку. Малюк сам обирає той об'єкт, який представляє для нього найбільший інтерес.

Грайте з дитиною, і вона з легкістю адаптується до будь-якій школі!

Дерев'яні фігурки не тільки вчать і розважають малюка, але і тренують його слух. Для дитинки до року віку це брязкальця. Коли малюк підросте, їх замінить набір музичних інструментів: бубон, барабан, тріскачки, ксилофон. Також в асортименті спеціалізованих інтернет-магазинів є іграшки, що розвивають слух за методикою Монтессорі. Вони шарудять, дзвенять, потріскують - видають різноманітні звуки, які малюк повинен запам'ятати і дізнатися при контрольному тестуванні.

Якою би чудовою, новаторською, не була дерев'яна іграшка, вона не замінить спілкування з близькими людьми. Малюкові важливі емоції батьків, їх щоденна участь в його житті. Грайте разом, показуйте, що ви теж помиляєтеся і не всі вмієте. Коли у дитини є приклад перед очима, його інтелект розвивається набагато швидше!

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі