Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
19152 52
Друкувати
Обране

З людьми, які не зможуть освоїти електронний документообіг, треба прощатися

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про остаточний перехід на електронний обмін документами між державними органами з 1 жовтня цього року. До кінця вересня державні органи мають провести відповідні організаційні налаштування в системі обміну документами. Насправді, це рішення треба було запроваджувати дуже давно.


Наприклад, в судах автоматизована система документообігу працює з 2011 року, і на практиці не було жодних проблем. Єдине, не всі старші працівники вміли користуватися комп’ютером. Зрозумійте правильно – в органах державної влади з великим апаратом, як правило, є цілий департамент, який займаються просто тиражуванням паперових копій матеріалів.

Плюс, окрема людина, яка клеїть марки. Дуже сумніваюся, що в XXI столітті це має сенс. Ці люди сидять там десятки років і не хочуть нічого міняти. При чому, це питання не страху перед новими технологіями, а звички. На кшталт: «Ми завжди так жили, і хочемо жити так далі».

З людьми, які не можуть освоїти комп’ютер та документообіг, треба прощатися. Бо вони банально не відповідають базовим вимогам займаної посади. Нині ми найбідніша держава Європи. Будемо орієнтуватися на найслабших – такими й залишимося.

Звичайно, після остаточного переходу на електронний документообіг потрібні будуть якісь курси для держслужбовців. Але це не якісь складні матерії, дев’яносто відсотків оволодіє цими навичками без проблем, адже більшість держслужбовців використовують в тій чи іншій мірі комп’ютер. А системні вимоги таких програм, як правило, є невеликими. Вона буде працювати навіть на доволі старих моделях техніки, яку використовують в органах держвлади. Тобто, тут питання точно не про техніку.

Тепер щодо безпеки. Десь роки три тому я був одним із розробників аналогічного законопроекту про внесення змін до регламенту, щоб зробити електронний документообіг у Верховній Раді. Фактично, якихось безпекових проблем з цим не було. Як правило, створюється спеціальна захищена платформа, до якої за своїм «ключем» мають доступ тільки державні службовці (чи депутати – у випадку Ради). Тож порушити її безпеку доволі складно.

Взагалі, безпековий аспект в контексті обговорення електронного документообігу дещо перебільшений. Значна частина документів, які циркулюють між органами державної влади, це взагалі доповідні записки. Один орган пише другому: «Прошу надати таку-то довідку». А той відповідає: «На ваше клопотання надаємо довідку». Всі ці матеріали можна спростити шляхом електронних форм. І державні службовці зможуть більше займатися своєю прикладною роботою, а не написанням купи записок і листів.

Крім того, нині мова не йде про просто обмін електронними листами в Gmail чи на якомусь іншому порталі. Це буде замкнута внутрішня система, приблизно така ж працює в судах, чи та сама єдина казначейська система. Вони є доволі захищеними. А доступ до окремих сайтів (таких як, mail.ru) можна обмежити на рівні системного адміністратора локальної мережі державного органу.

Так, напевно, має бути якась окрема процедура електронного документообігу для Збройних Сил України, Міноборони чи СБУ. Але на загальному рівні виконавчої влади з цим немає аж такої проблеми.

Між іншим, розробити окрему більш захищену систему документообігу для даних, які є державною таємницею, не складно. Або взагалі не переводити це в електронний формат, бо таких паперів буде відсотків п’ять від загального обігу. А 90% – це те, що немає ані особливої цінності, ані інформативності. Але через ці папірці наші державні службовці більше зайняті не своєю роботою, а складанням звітів. Завдяки електронному документообігу, агрегування звітів стане якщо не повністю, то напівавтоматичним. І це величезна економія часу та всіх ресурсів. Тобто, в цьому є хоча б маленький, але позитивний економічний ефект.

Назар Заболотний, аналітик громадської організації «Центр UA»
www.unian.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (52)
злая зая
06.09.2019
А потім прийде вірус "пєтя" і кірдик! Без бумажки ми ....
злая зая
06.09.2019
В продовження теми: в нашій канцелярії компьютер 2005 року народження, встановили на нього антивірус - комп "ліг" намертво! Добре трохи грошенят нам кинули на 3110, придбали б/у, але "свіжіший" (на зовсім новий коштів не вистачило transparent_pxl.png)
Віка злая зая
13.09.2019
В нас окрім проблеми з старим хламом, є ще проблема з інтернетом, бо на нього коштів 150 грн на місяць, за які провайдер пропонує АЖ 2 мб/с, для одного компа то достатьньо, але ж ми школа, і на цих 2 мегабітах сидить комп'ютерний клас з 11 компів, бібліотекар намається електроноодокументообертатися, директор, завучі, секретар та головний бухгалтер. До речі щоб здати звіт через медок треба дочекатися поки всі підуть з роботи і ті 2 мегабіти будуь лиш для тебе)))) в самий раз з 17,00 починати робочий день головбуху. Як можна щось в робочий час відправити на сдо? Жодні відскановані картинки просто не завантажуються, це мені щоб відправити платіжні доручення треба бігти посеред уроку вимикати клас від інтернету? Смішно як би не було так сумно
наталія
06.09.2019
Шановному аналітику треба знати, що захист інформації коштує дуже дорого і в державному бюджеті таких коштів немає. Без захисту ми здаємо усю інформацію навіть не будемо знати кому, а потім будуть продавати бази за грубі гроші. Для прикладу 1 ксзі на комп'ютер з підключенням до інтернету, з усіма легально закупленими офісними програмами коштує 300-450 тис грн. І та ставиться тільки на Win 10
яга
06.09.2019
не володіють комп’ютером взагалі керівники...хто вирішить з ними "пращатись"?
Тетяна
06.09.2019
Ти подивись! "Якісь курси..." Ото вже зрозусіло, як на тих курсах навчатимуть. Типу, читайте інструкцію, вчіть англійську мову. А тих, "які не зможуть освоїти ", одразу розстрілюватимуть? Походу, цю владу люди ще менше хвилюють, чим попередню
josh_ua
06.09.2019
Порошенко вже, як 100 днів не президент та міністри з ВР не його колеги, але все одно умудряється гадити. transparent_pxl.png
josh_ua josh_ua
06.09.2019
мінусують зебілики
Оксана
06.09.2019
Електронний документообіг потрібен. Можливо не таким авральними темпами як 1 місяць але потрібно. По своій органіщації знаю скільки є представників старшого покоління які не те що не вміють, а навіть не хочуть вміти працювати з комп"ютером. Їм простіше молодь ганяти надрукуй, передай. а скільки тупих, непотрібних звітів і довідок надається лише через те що один орган не приймає інфо від іншого. Рухатися вперед обов"язково потрібно. А Було б бажання, реурси знайдуться.
злая зая Оксана
06.09.2019
Так, звичайно, спочатку потрібно забезпечити держустанови комп"ютерною технікою, ЛЕГАЛЬНИМ програмним забезпеченням, а вже потім робити електронний документообіг. Наприклад, в нашій установі не всі відділи забезпечені хоч ОДНИМ комп"ютером (а не те, щоб кожний працівник персонально!) А в тих відділах, де вони є - рік їх "народження" 2000-2005 р.р.Дійсно, кожна нова влада в нас із ще більш далекої галактики ...transparent_pxl.png
Ikar
06.09.2019
Більше 10 років тому працював у Привітбанкі і тоді вже був електронний документообіг і це дуже зручно...звісно реалізація може бути різною і те що зараз в казначействі є дещо складіношою в користуванні але краще паперового
злая зая
06.09.2019
Електронний документообіг це звичайно добре, але сьогодні переглянула новини на сайті Vesti: "В киевском парке многодетную мать изнасиловали на глазах у дочери и друзей". "Житель Полесья убил старика за бутылку водки и спрятался в лесу", "В Черкасской области женщину убили на кладбище ради украшений"... Що в країні коїться?!! Де влада? Де поліція? Де запобігання правопорушенням? А в нас "цифровізація" та рехворма держслужби на повєстке дня!
josh_ua злая зая
06.09.2019
"цифровізацією" і реформою держслужби займаються одні спец. структури, а злочинністю інші. яке має відношення кримінальна обстановка в країні до роботи держ.органів не розумію. до речі в нас, як 5 років йде війна. а люди один одного і без війн вбивають.
злая зая josh_ua
06.09.2019
Щось я не бачу жодних першочергових заходів уряду направлених на зниження рівня злочинності в країні. Натомість серед першочергових - цифрровізація та реформа держслуби. Чи Ви вважаєте, що ці реформи міністерства самі собі видумують, а уряд ін до чого?
josh_ua злая зая
09.09.2019
бачили очі кого вибирали. коли новий президент тільки і торочив про країну в смартфоні і джідаталізацію, а про війну між іншим. то чого ви хочете. я вважаю, що одна з першочергових завдань має буди війна і доля Донбасу та Криму.
злая зая josh_ua
10.09.2019
О ні, шановний, не вибирала! Маю підозру, що це наша недолуга молодь нам таке "щастя" навибирала. А щодо війни - наразі уряд визнає, що ми найбідніша країна Європи, отже вирішувати питання війни, Криму, Донбасу з позиції сили нам явно зась. А от якщо спершу зайнятися питаннями зростання економіки, щоб в кишенях держави грошенята зашелестіли, щоб ми перестали кланятися МВФ за нескінченні займи, щоб наші заробітчани додому вернулися - от тоді інша річ, знайдуться важелі впливу.
Тая злая зая
15.10.2019
Сама ти НЕДОЛУГА, а молодь не тобі вибирала!!!
Ikar josh_ua
10.09.2019
Мова Томос Віра...на інше не повинно вистачати часу
Євгеній злая зая
09.09.2019
Не думали, що справа такого ''сайту'' написати побільше емоційних ''новин'', які приманюють читача? Позитивне і не про смерті/злочини завжди гірше привертає увагу
Іра
06.09.2019
Шановний аналітик Назар Заболотний, з тексту Вашої "статтейки" особливо дивно читається те що ми найбідніша держава і не маємо права орієнтуватися на відсталих, найслабших спеціалістах. Та станьте ж ви на порядок вище, а то і ви виглядеєте відсталим. Найбідніші ми зовсім по другій причині - загубили свою економіку, не працюють закони, корупція, зубожіння людей, виїзд сильніших грамотніших на заробітки в ішші країни. А ви дурниці впарюєте тим, хто ще тут працює, мозги промиваєте.
ЛАДА)) Іра
06.09.2019
Підтримую, в нас техніка 1996 року, а проблема знову в людях які примудряються щось вижати з того жалюгідного хламу))
ТАТКА
06.09.2019
ПРОСТО НЕ ХОПАЄ ЗЛОСТІ НА ЦІ НОВОВВЕДЕННЯ. СПРАВА НЕ ВТОМУ ЩО МИ НЕ ОСВОЇМО ЕЛЕКТРОННИЙ ДОКУМЕНТООБІГ, МОЖЛИВО ЦЕ І КРАЩЕ, АЛЕ У МЕНЕ ВИНИКАЄ ПИТАННЯ КОЛИ ХТОСЬ РЕАЛЬНО ПОДУМАЄ ПРО ТЕ ЯК ПРАЦЮЮТЬ БУХГАЛТЕРИ У БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ? ЯК ПОДАЮТЬ ЗВІТНІСТЬ ? НА ЧОМУ? МИ НЕ МАЄМО МОЖЛИВОСТІ ПРИДБАТИ НАВІТЬ ЕЛЕМЕНТАРНИЙ "МЕДОК" ЛІЦЕНЗІЙНИЙ - ТАКИЙ ЩОБ МОЖНА БУЛО ПОДАВАТИ ЗВІТНІСТЬ , А ПОДАЄМО ЇЇ ОНЛАЙН . КУПЛЯЄМО ПАПІР І ЗАПРАВЛЯЄМО КАРТРИДЖІ ЗА ВЛАСНІ КОШТИ, ЇЗДИМО У ВІДРЯДЖЕННЯ БЕЗ ВІДШКОДУВАННЯ ДОБОВИХ І БІЛЕТІВ. Я НЕ КАЖУ ЗА ВИЩІ ГІЛКИ ВЛАДИ У НИХ УСЬОГО ХВАТАЄ , А ПРО НАС ПРО РАЙОННІ СТРУКТУРНІ ПІДРОЗДІЛИ АДМІНІСТРАЦІЙ . МИ Ж ТО ЛЮДЕЙ ОБСЛУГОВУЄМО І НЕ КАЖЕМО ЇМ ЩО ІДІТЬ ПО ПАПІР ЧИ КОНВЕРТ АБО ПАПКУ. КОЛИ ВЛАДА СПУСТИТЬСЯ ЗГОРИ ДО НИЗУ І ВСЕ ПОБАЧИТЬ НА СВОЇ ОЧІ І СПРИЙМЕ НАШІ ПРОБЛЕМИ?
Юрій ТАТКА
06.09.2019
А коли Ви, особисто, останній раз обговорювали це з керівництвом? Чи ви "людина підневольна"?
злая зая Юрій
09.09.2019
А що обговорювати, якщо в кошторисі відсутні кошти? Їх тупо не виділяють вже хто зна скільі років?
josh_ua злая зая
09.09.2019
а ви поцікавитися куди всі кошти виділяють
ТАТКА josh_ua
09.09.2019
А ЩО МЕНІ ЦІКАВИТИСЬ, Я ТОЙ КОШТОРИС БАЧУ ВІН У МЕНЕ ПЕРЕД ОЧИМА І БА БІЛЬШЕ ВАМ СКАЖУ Я ТІ ЦИФРИ НАПАМ'ЯТЬ ЗНАЮ. КЕКВ 2210 2100ГРН. В УСТАНОВІ 16 КОМП'ЮТЕРІВ Я ДУМАЮ ВИ ВЖЕ САМІ ПОРАХУЄТЕ І 590ГРН НА ВІДРЯДЖЕННЯ НА 22 ЧОЛ. А МИ ЛИШЕНЬ РОЗПОРЯДНИК КОШТІВ 3 СТУПЕНЮ
josh_ua ТАТКА
09.09.2019
маю на увазі не ваш кошторис, а весь бюджет міста/району вашого. де одній організації рада на сесії виділяє копійки, а іншій все по повному дають.
ТАТКА josh_ua
09.09.2019
Яка рада? Ми державний бюджет... Добре читайте мою попередню відповідь ми розпорядники 3 ступеню...
Карл ТАТКА
10.09.2019
Вам можуть напрклад по делегованим повноваженням виділить додатково з міцвевого бюджету,
сумно
06.09.2019
дійсно, ми працюємо в незалежній країні вже роки, і маємо час закони читати і все швиденько під них переробляти і це все на старенькій техніці і н емаємо часу на дурниці які хтось придумує і не прОдумує як ї втілювати в життя на практиці, а на практиці ті "пахарі" при здачі звітності чи поданні довідок по-ходу виправлять чи внесуть корективи..... після того як всесь мозок зламають на роботі.....
josh_ua
06.09.2019
не розумію, в нас в одних в бухгалтерії з комп'ютерною технікою все гаразд? і до речі в інших відділах також. в нас мається на увазі звичайна РДА. тоді звідки ви всі пишете в робочий час? з калькулятора?
Ольга josh_ua
06.09.2019
В РДА може все і гаразд, там і заробітна плата норм і матеріальне забеспечення за державні кошти. А ось заклади культури в звичайному місті Кривий Ріг працюють на компі 2002 року, на який не можливо встановити якусь програму! В проект бюджету вносим кожен рік і не дають кошти!!! Про який електронний документообіг може ідти мова???? А пишем з власного телефону і в обідню перерву!!!! На відміну від працівників "звичайної РДА"
Ikar Ольга
06.09.2019
Є рішення з електронного діловодства що працюють в браузері. Якщо навіть браузер не запускається то навіть і не уявляю що можна за таким компютором взагалі щось робить.А так це не біль простого спеціаліста. Нехай цим переймається керівництво
ТАТКА josh_ua
06.09.2019
Слухайте, не будьте такою (чи таким) розумником! У робочий час? А може я у відпустці? І чому вас цікавить що я роблю у свій робочий час. Я ж вас не зачіпаю. Я знаєте де бачила таких розумних? А особливо з РДА, які нічого не роблять тільки папірці перекладають з місця на місце і контролюють уже зроблене кимось... А те що техніка у нас як і у більшості з 1995-2002 років то це точно і на ній нічого не можна робити...
josh_ua ТАТКА
06.09.2019
як воно є. тут недавно в новині про скорочення РДА сам писав, що в РДА є люди, які нічого не роблять, тільки папірці з кабінета в кабінет носять. написали відповідь, що це не правда і такого нігде не має в РДА. а тепер ви пише таке саме і вас заплюсують, що дійсно так і є. мені однаково, що ви там в себе робити. цей коментар був написаний, як противага іншим. бо коментарі почитати, так люди працюють з рахівницями і пишуть на папірусах. а насправді не все так погано з комп'ютерною технікою в країні. і справді більшість тут коментарів було написано до 13-00.
ЛАДА)) josh_ua
06.09.2019
То за Вас можна порадіти, а в нас в УПСЗН працюємо за принципом "Встань я сяду" або, вибачте з "Г...а пулю зліпить"
josh_ua ЛАДА))
06.09.2019
гаразд, а в інших установах вашого міста (села)?
ЛАДА)) josh_ua
06.09.2019
Ну, наприклад наша РДА інші структурщики теж не дуже, більше того з жовтня монетизація пільг, а в нас реально системники 2002-1996 року бази на такий хлам не стають крутимось як можемо, хто монітор з дому, хто системник - образливо таке читати "прощатись з людьми".....
Катрин ЛАДА))
06.09.2019
Дійсно, в соцзахистах критична ситуація з технічним забезпеченням. Нові програми, оновлення- старенька техніка просто не витримує навантаження... Я не проти іти вперед за нововведеннями, але... Перш ніж так категорично заявляти, що будуть прощатися з кадрами, спустились би нижче (в районні центри) і реально оцінили ситуацію..
ТАТКА Катрин
09.09.2019
Катрин, дякую що ви за нами заступаєтесь ...
Ольга ЛАДА))
11.09.2019
"Прощатися з людьми" ? Це люди будуть прощатися з ними.
злая зая josh_ua
06.09.2019
з дешевеньких смартфонів, Карл.
12345
06.09.2019
Не поняла автора статьи: где это он видел "окрему людину, яка клеїть марки"? Шо ж энто за должность такая - марконаклеиватель (или маркооблизыватель)? transparent_pxl.png
Лидия 12345
06.09.2019
Мабуть автор статті сам на цій посаді працював.transparent_pxl.png
12345 Лидия
09.09.2019
transparent_pxl.png
ТАТКА 12345
09.09.2019
transparent_pxl.png
))))))
09.09.2019
Зараз нав"яжуть якусь кончену crm-систему, а як ти не вмієш нею користуваться чи тобі не зручно і ти ниєш то ти лох і з тобою треба прощатися.
Анна
09.09.2019
Назара в глухое село... узнать какая жизнь в деревне)))
Оля
10.09.2019
У нас мало того, що комп'ютер 2010 року, так ще й інтернет робить з перебоями, таке враження що наші реформатори за межі Києва не виїзджали.Я мовчу вже про "країну в смартфоні". За мінімальну заробіітну плату можна купити тільки "бабофон".
12345
10.09.2019
Поразмыслив на досуге по поводу "цифровизации", электронного документооборота и иже сними, прихожу к выводу, что зе-команде только это и остается, поскольку экономику поднимать - ни ума, ни денег нет, а избирателям как-то придется отчитываться за свою деятельность (бездеятельность?). Вот и идут по пути наименьшего сопротивления.
Софіія
10.09.2019
У нас все добре з технікою, в кожного ПК, всі старі замінено на нові. Думаю, що казначейська система СДО є показовою електронного документообігу, от і сьогодні вона не працює несемо паперові на оплату. Ніхто не проти нововведень, але це повинно бути розумно із врахуванням всих проблем а не махати шашаками та роздавати обіцянки.
ірина
20.09.2019
жаль,що не доживу до того дня,коли Н.Заболотньому скажуть-будемо з тобою прощатися,бо ти не вспіваєш за технологіями.А цей день для нього настане обов"язково, як і для всіх людей, бо не завжди всі будуть молодими з "горящими глазами".настане старість і невміння сприймати швидко нові технологіїї, а тебе під зад ногою ... А ці самі старенькі зараз працівники колись були молодими сильними ,збудували міцну державу Радянський Союз, яку тепер молоді з "електронними документооборотами" ніяк не здоженуть і не построять,
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд