Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.12.14
2470 0
Друкувати
Обране

Чи варто йти на пенсію у 55 років?

З 1 січня 2015 року втрачає чинність норма Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», згідно з якою жінки, які досягли 55 років, можуть скористатися правом на призначення їм дострокової пенсії.

Таке право мають лише ті жінки, які не працюють та мають страхового стажу не менш як 30 років. У цьому випадку розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до ст. 27 та з урахуванням ст. 28 зазначеного вище Закону, зменшується на 0.5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію (п. 7 Прикінцевих положень Закону).

Якщо така жінка до досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону, працевлаштується, виплата дострокової пенсії на час її роботи припиняється. У цьому разі після досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію. Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянутий з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону, продовжує працювати і відмовилася від одержання пенсії.

Слід також зауважити, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду одержання пенсії незалежно від її виду.

Виходити достроково на заслужений відпочинок є сенс тим, у кого були невеликі зарплати, хто зараз не працює — все одно вони отримають мінімальну пенсію. Тим же, які добре заробляють і в змозі працювати далі, доцільніше ще потрудитися.

Управління правової та соціально-економічної роботи апарату ППОЗУ

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі