Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.03.18
11414 21
Друкувати
Обране

Готуються законодавчі зміни, за якими стаж визначатиметься автоматично, а коефіцієнт – за бажанням пенсіонера

Пенсійна реформа, що стартувала в жовтні 2017 року, встановила соціальну справедливість у пенсійному забезпеченні. А торкнулась вона більше, ніж 11 мільйонів пенсіонерів.


Пенсійна реформа дозволила переглянути пенсії в бік зростання більш як для 10 млн. наших співгромадян. Це збільшення було диференційованим, тобто, різним для кожного пенсіонера. Якщо до реформи із 11,7 млн. пенсіонерів майже 8,5 млн. отримували однакову пенсію, то завдяки реформі вдалося відновити соціальну справедливість в питаннях пенсійного забезпечення. Більш як для 4 млн. пенсіонерів зростання пенсії склало понад 500 грн. на місяць. У першу чергу це стосувалося людей, які чесно працювали в народному господарстві і мали великий стаж і заробіток.

«Завдяки реформі відійшли в минуле спеціальні пенсії для державних службовців, податківців, митників та інших категорій привілейованих громадян, яким пенсію обчислювали за спеціальними нормами 15 різних законів! Віднині для кожного громадянина пенсія розраховується за єдиною формулою, головними елементами якої є трудовий стаж і розмір заробітку, з якого сплачено страхові внески,- зазначив Міністр соціальної політики України Андрій Рева. - Тепер пенсія кожного українця залежить не від його соціального статусу, не від посади, яку він займав на державній службі, а виключно від критеріїв, які є однаковими для всіх. Уряд на практиці реалізував конституційний принцип рівності громадян перед Законом».

Водночас, реформа висвітлила проблемні моменти, які існували в радянських соціально-економічних реаліях, в яких довелося жити і працювати громадянам, які сьогодні знаходяться на заслуженому відпочинку. Майже 3 млн. пенсіонерів, котрі мають повний страховий стаж, отримали незначне підвищення пенсії внаслідок того, що у них була маленька зарплата. У першу чергу це стосується колгоспників, молодших медичних працівників, працівників дошкільних начальних закладів та інших трударів, які не покладаючи рук працювали на благо суспільства і держави.

«Сама пенсійна реформа – це дзеркало, і це дзеркало відобразило соціально – економічні реалії, в яких жили й працювали люди, тобто, реалії Радянського Союзу. Ці реалії, на жаль, не були справедливими і люди, які довго працювали й отримували маленьку заробітну плату, на виході отримали маленьку пенсію. Не тому, що реформа погана, чи формула не правильна, а тому, що тоді була соціальна несправедливість. Особливо неприйнятним фактом є те, що з 3 млн. цих пенсіонерів, майже 2,5 млн складають українські жінки!» - наголошує Андрій Рева.

Саме тому, Мінсоцполітики готує відповідні законодавчі зміни, що дозволять виправити кричущу соціальну несправедливість щодо цих людей. При цьому, слід зауважити, що формула для розрахунку пенсій є незмінною. Несправедливою є не формула, а та соціально-економічна дійсність, в якій жили і працювали наші пенсіонери. Мова йде про запровадження і реалізацію додаткових гарантій для тих, хто чесно працював і повністю виконав умови пенсійного страхування.

І друга проблема, яка проявилася під час проведення пенсійної реформи – зниження коефіцієнту індивідуального заробітку для людей, які продовжують працювати після призначення їм пенсії. Склалася парадоксальна ситуація, коли громадяни продовжують працювати, зростає їх стаж, але завдяки тому, що знижується їх заробіток, падає індивідуальний коефіцієнт заробітку. Тобто, чим довше працює людина, тим меншою є його пенсія.

«Звичайно, що ми повинні виправити цю несправедливість, - каже Міністр. - Аби вирішити цю проблему, ми запропонуємо на законодавчому рівні закріпити автоматичне донарахування стажу. А коефіцієнт заробітку пенсіонери зможуть визначати за власним бажанням». 

Мінсоцполітики

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(21)
Оля
06.03.2018
Ну навіщо брехати, що скасували "спецпенсію"!!!? Що в Законі "Про державну службу" є про призначення пенсії, що в Законі " Про прокуратуру"
Зовсім всіх за деб....ів тримають.
Лариса Оля
06.03.2018
Завдяки реформі
відійшли в минуле спеціальні пенсії для державних службовців,
податківців, митників та інших категорій привілейованих громадян, яким
пенсію обчислювали за спеціальними нормами 15 різних законів
Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/pensiyi/gotuyutsya-zakonodavchi-zmini-za-yakimi-stazh-viznachatimetsya/
Завдяки реформі
відійшли в минуле спеціальні пенсії для державних службовців,
податківців, митників та інших категорій привілейованих громадян, яким
пенсію обчислювали за спеціальними нормами 15 різних законів
Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/pensiyi/gotuyutsya-zakonodavchi-zmini-za-yakimi-stazh-viznachatimetsya/
Оля Лариса
07.03.2018
Ну і...? Це тут написано,а в законі інше.
таня Оля
13.03.2018
Прийнятим законопроектом №7000 з 01.01.2018 р. установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі — 3 723 грн. Тож мінімальний страховий внесок у 2018 році буде становити 819,06 грн. Також зміниться максимальна величина бази нарахування ЄСВ. З 2018 року вона буде дорівнюватися 15 розмірам мінімальної зарплати (у 2018 році - 55 845 грн). Відповідно максимальна сума ЄСВ у 2018 р. — 12 285,9 грн. А чому так ??? а з велечини бази нарахування ЄСВ понад 100 тисяч і набагато більше ???? з чого буде формуваться пенсійний фонд з мінімалки ????


Євген
06.03.2018
Пенсійна реформа, що стартувала в жовтні 2917 року. Так настрій ви мені ще ні разу не піднімали

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/pensiyi/gotuyutsya-zakonodavchi-zmini-za-yakimi-stazh-viznachatimetsya/
Ann Євген
06.03.2018
Оговорка по Фрейду.
Ліна
06.03.2018
Але ж і держслужбовці сплачували десятки років подвійні страхові внески до пенсійного фонду. Мабуть за це не можна забувати. Чи не так?
Яся Ліна
06.03.2018
или им надо вернуть проиндексировав лишнее уплаченное
так Ліна
12.03.2018
і продовжуємо сплачувати!!!???
Поля
06.03.2018
А зробіть щоб пенсіонери сиділи на пенсії (глуховаті,сліповаті,на ноги не можуть, а лізуть і все по 10 - 20років працюють після пенсії). А де молоді робити ні стажу, ні роботи, нічого в цій державі не має.
Тетяна Поля
06.03.2018
А молодь не хоче робити за ту зарплату, за яку працюють глухуваті, сліпуваті, на ноги впавші ... Молодь хоче, як в рекламі "все і одразу".
Петро инкогніто Тетяна
06.03.2018
І правильно роблять. Що сидіти на мінімалку і чекати поки зі столу упаде? На таку зарплату молода людина і не повинна робити. Нехай уряд дасть достойні зарплати молодим спеціалістам, тоді і віддача від роботи буде адекватна.
Тетяна Петро инкогніто
06.03.2018
Ахренеть! Значить, старим працівникам, що мають досвід, досить мінімалки, а молодим, які (майже всі!) крім амбіцій нічим не можуть похвалитися, тим одразу потрібні достойні зарплати. Отож бо, й у міністерствах та верховній раді сидять такі молоді спеціалісти з більш чим достойними зарплатами. А віддачу та результати ми бачимо на своїй шкурі щодня. Та розгрібаємо осучаснення ті ціною власного часу та власних нервів! А ви кажете...
Ліда Тетяна
07.03.2018
Тетяна, так пенсіонери працюють і яка від них користь ???От як в 65, 70, 75 років можна ще працювати і віддаватися на повну,скажіть ?Заробили пенсію, сидіть вдома.Як і в тих школах вчителі - пенсіонери сплять ,а ті бідні діти ходять до репетирів,а батьки останню копійку віддають за це, головне ПЕНСІОНЕР на роботі ..І в інших сферах так само. Та більша половина не розуміються в комп'ютерній техніці, і більше на лікарняних сидять..А молодь закінчила вузи і сидять вдома,бо немає місця,бо де не піди, там пенсіонер працює, йому потрібно і зарплату і пенсію,все йому треба.На їхню думку молодь не хоче їсти,молодь не хворіє. Так половина молоді пішло б на роботу навіть на ту мінімальну, але куди??? немає місць, 90 % робочих місць зайняли ПЕНСІОНЕРИ !!!! Да прийняли б вже той Закон - або пенсія або зарплата.
Оля Ліда
13.03.2018
100%. В нашій установі також працюють пенсіонери. Й на посадах. Елементарно, комп'ютерною технікою користуватися не вміють. Пише акти списання та інші документи від руки. Робить помилки!!! При зауваженнях невідповідності даних мусить йти й переписувати десятки найменувань. Вчитися працювати на ПК не хоче! Так як не заборонено ще на законодавчому рівні писати від руки. На що кричить одна з другою та свариться, ще й ображає. В сучасному світі без ПК нікуди. Ось такі пенсіонери... Таких багато.
Лариса Ліда
16.04.2018
Дайте пенсіонерам достойну пенсію і вони будуть сидіти дома на пенсію та подорожувати як пенсіонери в західних країнах, а не виживати на 1400 грн. Ви не пенсіонерів кляніть, а наші умови життя, не від хорошого житття вони працюють.
Elen
13.03.2018
Кожен пенсіонер вважає, що молодші від нього абсолютні нулі в усьому. Таке враження, що він сам (чи сама) народився вже з пенсійною книжкою і багажем знань, у материнському животі, блін, екстерном школу й вуз закінчив. Хоча, різні є пенсіонери... Нам одного не вистачає - експертної оцінки якості і результативності (тобто, впливу на економіку) роботи наших доблесних законотворців, з обов'язковим відшкодуванням завданих державі і народу збитків з їхніх власних кишень. Ой, про що це я? Вони ж бідні, як церковні миші. Люди!, думайте, кого обираєте!!!!! Якщо від скликання до скликання в парламенті одні й ті ж пики - не плачтесь на долю, краще зверніться для початку до психолога
Ольга
13.03.2018
Мне 65 и я пенсионер и до сих пор работаю главным бухгалтером. Все время веду 2-3 предприятия и если честно уже устала. Приходят молодые девки, но учиться не хотят. Им подавай сразу большую зарплату и должность, а рассчитать правильно ту же сумму ндс к оплате слабо и что интересно - не стремятся научиться, поэтому и рады пенсионерам. Я вот хочу уйти, а меня все время просят еще немножко поработать. И еще. Нашей власти нужно в первую очередь думать о людях, чтобы они получали достойную зарплату на основании которой получали бы достойные пенсии. А так зарплаты официальные минималки, а остальное в конвертах. Вот и рассуждайте теперь, да плюс еще и "дипломированных" специалистов, (у которых купленные дипломы) валом, вот вам и результат безработной молодежи.
Оля Ольга
15.03.2018
Знаєте, Оля, Вам 65 років. Очевидно в такому поважному віці у Вас вже є діти та внуки. Не ображайте їх. В усі часи в тому числі, коли й мої батьки отримували вищу освіту й тоді були ті, які хтіли навчатися, а які вступали до ВУЗів за "кабани" й за них вчилися батькі. Такі є й зараз. Не потрібно ображати молодь. Ви теж були молодою й усе вміли не одразу, з цього приводу є гарний коментар ... Ніколи ніхто нікого не тримає на роботі... Але ми з Вами не будемо сваритися. У Ваших словах також є правда. Заробітна плата в бухгалтера бюджетної установи - мізер. Як наслідок пенсія також маленька. Тому пенсіонери й працюють... Працюйте на здоров'я. Я наголошую, що є пенсіонери, які хочуть далі працювати, але в ногу з часом не йдуть..., тобто програм не хочуть засвоювати, на ПРОЗОРО та Є-даті вони працювати не будуть, бо бояться... Чому я маю робити за них їхню роботу????? за ту ж заробітну плату??????????
таня
13.03.2018

Прийнятим законопроектом №7000 з
01.01.2018 р. установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі — 3
723 грн. Тож мінімальний страховий внесок у 2018 році буде становити 819,06
грн. Також зміниться максимальна величина бази нарахування ЄСВ. З 2018 року
вона буде дорівнюватися 15 розмірам мінімальної зарплати (у 2018 році - 55 845
грн).


Відповідно максимальна сума
ЄСВ у 2018 р. — 12 285,9 грн.А чому так ??? а з велечини бази нарахування ЄСВ понад 100 тисяч і набагато більше ????


з чого буде формуваться пенсійний фонд з мінімалки ????

Ольга
19.03.2018
Знаете, Оля, не хорошо обижать пенсионеров. Я лично могу работать в любой программе. Отчеты делаю в акционерках за международными стандартами, хотя учет в Украине ведется по национальным стандартам,
с компьютером на ты. И дети у меня есть, двое, оба с высшим образованием и отличные специалисты которых на работе ценят. Сын дипломированный специалист а работает простым рабочим и я этим горжусь. Он очень востребованный специалист, а руководящая должность это не его. И у них обоих достойные зарплаты и я этим горжусь. А та молодежь которая хочет работать, она работает, а та которая хочет все и сразу винит пенсионеров которые заняли их места. А ты иди поучись у пенсионера, докажи что на что-то способна вот тогда и говори.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн