Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.03.18
12039 21
Друкувати
Обране

Готуються законодавчі зміни, за якими стаж визначатиметься автоматично, а коефіцієнт – за бажанням пенсіонера

Пенсійна реформа, що стартувала в жовтні 2017 року, встановила соціальну справедливість у пенсійному забезпеченні. А торкнулась вона більше, ніж 11 мільйонів пенсіонерів.

Пенсійна реформа дозволила переглянути пенсії в бік зростання більш як для 10 млн. наших співгромадян. Це збільшення було диференційованим, тобто, різним для кожного пенсіонера. Якщо до реформи із 11,7 млн. пенсіонерів майже 8,5 млн. отримували однакову пенсію, то завдяки реформі вдалося відновити соціальну справедливість в питаннях пенсійного забезпечення. Більш як для 4 млн. пенсіонерів зростання пенсії склало понад 500 грн. на місяць. У першу чергу це стосувалося людей, які чесно працювали в народному господарстві і мали великий стаж і заробіток.

«Завдяки реформі відійшли в минуле спеціальні пенсії для державних службовців, податківців, митників та інших категорій привілейованих громадян, яким пенсію обчислювали за спеціальними нормами 15 різних законів! Віднині для кожного громадянина пенсія розраховується за єдиною формулою, головними елементами якої є трудовий стаж і розмір заробітку, з якого сплачено страхові внески,- зазначив Міністр соціальної політики України Андрій Рева. - Тепер пенсія кожного українця залежить не від його соціального статусу, не від посади, яку він займав на державній службі, а виключно від критеріїв, які є однаковими для всіх. Уряд на практиці реалізував конституційний принцип рівності громадян перед Законом».

Водночас, реформа висвітлила проблемні моменти, які існували в радянських соціально-економічних реаліях, в яких довелося жити і працювати громадянам, які сьогодні знаходяться на заслуженому відпочинку. Майже 3 млн. пенсіонерів, котрі мають повний страховий стаж, отримали незначне підвищення пенсії внаслідок того, що у них була маленька зарплата. У першу чергу це стосується колгоспників, молодших медичних працівників, працівників дошкільних начальних закладів та інших трударів, які не покладаючи рук працювали на благо суспільства і держави.

«Сама пенсійна реформа – це дзеркало, і це дзеркало відобразило соціально – економічні реалії, в яких жили й працювали люди, тобто, реалії Радянського Союзу. Ці реалії, на жаль, не були справедливими і люди, які довго працювали й отримували маленьку заробітну плату, на виході отримали маленьку пенсію. Не тому, що реформа погана, чи формула не правильна, а тому, що тоді була соціальна несправедливість. Особливо неприйнятним фактом є те, що з 3 млн. цих пенсіонерів, майже 2,5 млн складають українські жінки!» - наголошує Андрій Рева.

Саме тому, Мінсоцполітики готує відповідні законодавчі зміни, що дозволять виправити кричущу соціальну несправедливість щодо цих людей. При цьому, слід зауважити, що формула для розрахунку пенсій є незмінною. Несправедливою є не формула, а та соціально-економічна дійсність, в якій жили і працювали наші пенсіонери. Мова йде про запровадження і реалізацію додаткових гарантій для тих, хто чесно працював і повністю виконав умови пенсійного страхування.

І друга проблема, яка проявилася під час проведення пенсійної реформи – зниження коефіцієнту індивідуального заробітку для людей, які продовжують працювати після призначення їм пенсії. Склалася парадоксальна ситуація, коли громадяни продовжують працювати, зростає їх стаж, але завдяки тому, що знижується їх заробіток, падає індивідуальний коефіцієнт заробітку. Тобто, чим довше працює людина, тим меншою є його пенсія.

«Звичайно, що ми повинні виправити цю несправедливість, - каже Міністр. - Аби вирішити цю проблему, ми запропонуємо на законодавчому рівні закріпити автоматичне донарахування стажу. А коефіцієнт заробітку пенсіонери зможуть визначати за власним бажанням». 

Мінсоцполітики

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
21
Оля
06.03.2018
Ну навіщо брехати, що скасували "спецпенсію"!!!? Що в Законі "Про державну службу" є про призначення пенсії, що в Законі " Про прокуратуру"
Зовсім всіх за деб....ів тримають.
таня Оля
13.03.2018
Прийнятим законопроектом №7000 з 01.01.2018 р. установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі — 3 723 грн. Тож мінімальний страховий внесок у 2018 році буде становити 819,06 грн. Також зміниться максимальна величина бази нарахування ЄСВ. З 2018 року вона буде дорівнюватися 15 розмірам мінімальної зарплати (у 2018 році - 55 845 грн). Відповідно максимальна сума ЄСВ у 2018 р. — 12 285,9 грн. А чому так ??? а з велечини бази нарахування ЄСВ понад 100 тисяч і набагато більше ???? з чого буде формуваться пенсійний фонд з мінімалки ????


Лариса Оля
06.03.2018
Завдяки реформі відійшли в минуле спеціальні пенсії для державних службовців, податківців, митників та інших категорій привілейованих громадян, яким пенсію обчислювали за спеціальними нормами 15 різних законів
Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/pensiyi/gotuyutsya-zakonodavchi-zmini-za-yakimi-stazh-viznachatimetsya/
Завдяки реформі відійшли в минуле спеціальні пенсії для державних службовців, податківців, митників та інших категорій привілейованих громадян, яким пенсію обчислювали за спеціальними нормами 15 різних законів
Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/pensiyi/gotuyutsya-zakonodavchi-zmini-za-yakimi-stazh-viznachatimetsya/
Оля Лариса
07.03.2018
Ну і...? Це тут написано,а в законі інше.
Євген
06.03.2018
Пенсійна реформа, що стартувала в жовтні 2917 року. Так настрій ви мені ще ні разу не піднімали

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/pensiyi/gotuyutsya-zakonodavchi-zmini-za-yakimi-stazh-viznachatimetsya/
Ann Євген
06.03.2018
Оговорка по Фрейду.
Ліна
06.03.2018
Але ж і держслужбовці сплачували десятки років подвійні страхові внески до пенсійного фонду. Мабуть за це не можна забувати. Чи не так?
так Ліна
12.03.2018
і продовжуємо сплачувати!!!???
Яся Ліна
06.03.2018
или им надо вернуть проиндексировав лишнее уплаченное
Поля
06.03.2018
А зробіть щоб пенсіонери сиділи на пенсії (глуховаті,сліповаті,на ноги не можуть, а лізуть і все по 10 - 20років працюють після пенсії). А де молоді робити ні стажу, ні роботи, нічого в цій державі не має.
Тетяна Поля
06.03.2018
А молодь не хоче робити за ту зарплату, за яку працюють глухуваті, сліпуваті, на ноги впавші ... Молодь хоче, як в рекламі "все і одразу".
Ліда Тетяна
07.03.2018
Тетяна, так пенсіонери працюють і яка від них користь ???От як в 65, 70, 75 років можна ще працювати і віддаватися на повну,скажіть ?Заробили пенсію, сидіть вдома.Як і в тих школах вчителі - пенсіонери сплять ,а ті бідні діти ходять до репетирів,а батьки останню копійку віддають за це, головне ПЕНСІОНЕР на роботі ..І в інших сферах так само. Та більша половина не розуміються в комп'ютерній техніці, і більше на лікарняних сидять..А молодь закінчила вузи і сидять вдома,бо немає місця,бо де не піди, там пенсіонер працює, йому потрібно і зарплату і пенсію,все йому треба.На їхню думку молодь не хоче їсти,молодь не хворіє. Так половина молоді пішло б на роботу навіть на ту мінімальну, але куди??? немає місць, 90 % робочих місць зайняли ПЕНСІОНЕРИ !!!! Да прийняли б вже той Закон - або пенсія або зарплата.
Лариса Ліда
16.04.2018
Дайте пенсіонерам достойну пенсію і вони будуть сидіти дома на пенсію та подорожувати як пенсіонери в західних країнах, а не виживати на 1400 грн. Ви не пенсіонерів кляніть, а наші умови життя, не від хорошого житття вони працюють.
Оля Ліда
13.03.2018
100%. В нашій установі також працюють пенсіонери. Й на посадах. Елементарно, комп'ютерною технікою користуватися не вміють. Пише акти списання та інші документи від руки. Робить помилки!!! При зауваженнях невідповідності даних мусить йти й переписувати десятки найменувань. Вчитися працювати на ПК не хоче! Так як не заборонено ще на законодавчому рівні писати від руки. На що кричить одна з другою та свариться, ще й ображає. В сучасному світі без ПК нікуди. Ось такі пенсіонери... Таких багато.
Петро инкогніто Тетяна
06.03.2018
І правильно роблять. Що сидіти на мінімалку і чекати поки зі столу упаде? На таку зарплату молода людина і не повинна робити. Нехай уряд дасть достойні зарплати молодим спеціалістам, тоді і віддача від роботи буде адекватна.
Тетяна Петро инкогніто
06.03.2018
Ахренеть! Значить, старим працівникам, що мають досвід, досить мінімалки, а молодим, які (майже всі!) крім амбіцій нічим не можуть похвалитися, тим одразу потрібні достойні зарплати. Отож бо, й у міністерствах та верховній раді сидять такі молоді спеціалісти з більш чим достойними зарплатами. А віддачу та результати ми бачимо на своїй шкурі щодня. Та розгрібаємо осучаснення ті ціною власного часу та власних нервів! А ви кажете...
Elen
13.03.2018
Кожен пенсіонер вважає, що молодші від нього абсолютні нулі в усьому. Таке враження, що він сам (чи сама) народився вже з пенсійною книжкою і багажем знань, у материнському животі, блін, екстерном школу й вуз закінчив. Хоча, різні є пенсіонери... Нам одного не вистачає - експертної оцінки якості і результативності (тобто, впливу на економіку) роботи наших доблесних законотворців, з обов'язковим відшкодуванням завданих державі і народу збитків з їхніх власних кишень. Ой, про що це я? Вони ж бідні, як церковні миші. Люди!, думайте, кого обираєте!!!!! Якщо від скликання до скликання в парламенті одні й ті ж пики - не плачтесь на долю, краще зверніться для початку до психолога
Ольга
13.03.2018
Мне 65 и я пенсионер и до сих пор работаю главным бухгалтером. Все время веду 2-3 предприятия и если честно уже устала. Приходят молодые девки, но учиться не хотят. Им подавай сразу большую зарплату и должность, а рассчитать правильно ту же сумму ндс к оплате слабо и что интересно - не стремятся научиться, поэтому и рады пенсионерам. Я вот хочу уйти, а меня все время просят еще немножко поработать. И еще. Нашей власти нужно в первую очередь думать о людях, чтобы они получали достойную зарплату на основании которой получали бы достойные пенсии. А так зарплаты официальные минималки, а остальное в конвертах. Вот и рассуждайте теперь, да плюс еще и "дипломированных" специалистов, (у которых купленные дипломы) валом, вот вам и результат безработной молодежи.
Оля Ольга
15.03.2018
Знаєте, Оля, Вам 65 років. Очевидно в такому поважному віці у Вас вже є діти та внуки. Не ображайте їх. В усі часи в тому числі, коли й мої батьки отримували вищу освіту й тоді були ті, які хтіли навчатися, а які вступали до ВУЗів за "кабани" й за них вчилися батькі. Такі є й зараз. Не потрібно ображати молодь. Ви теж були молодою й усе вміли не одразу, з цього приводу є гарний коментар ... Ніколи ніхто нікого не тримає на роботі... Але ми з Вами не будемо сваритися. У Ваших словах також є правда. Заробітна плата в бухгалтера бюджетної установи - мізер. Як наслідок пенсія також маленька. Тому пенсіонери й працюють... Працюйте на здоров'я. Я наголошую, що є пенсіонери, які хочуть далі працювати, але в ногу з часом не йдуть..., тобто програм не хочуть засвоювати, на ПРОЗОРО та Є-даті вони працювати не будуть, бо бояться... Чому я маю робити за них їхню роботу????? за ту ж заробітну плату??????????
таня
13.03.2018

Прийнятим законопроектом №7000 з 01.01.2018 р. установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі — 3 723 грн. Тож мінімальний страховий внесок у 2018 році буде становити 819,06 грн. Також зміниться максимальна величина бази нарахування ЄСВ. З 2018 року вона буде дорівнюватися 15 розмірам мінімальної зарплати (у 2018 році - 55 845 грн).


Відповідно максимальна сума ЄСВ у 2018 р. — 12 285,9 грн.А чому так ??? а з велечини бази нарахування ЄСВ понад 100 тисяч і набагато більше ????


з чого буде формуваться пенсійний фонд з мінімалки ????

Ольга
19.03.2018
Знаете, Оля, не хорошо обижать пенсионеров. Я лично могу работать в любой программе. Отчеты делаю в акционерках за международными стандартами, хотя учет в Украине ведется по национальным стандартам,
с компьютером на ты. И дети у меня есть, двое, оба с высшим образованием и отличные специалисты которых на работе ценят. Сын дипломированный специалист а работает простым рабочим и я этим горжусь. Он очень востребованный специалист, а руководящая должность это не его. И у них обоих достойные зарплаты и я этим горжусь. А та молодежь которая хочет работать, она работает, а та которая хочет все и сразу винит пенсионеров которые заняли их места. А ты иди поучись у пенсионера, докажи что на что-то способна вот тогда и говори.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі