Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.09.22
3475 3
Друкувати
Обране

Накопичувати пенсійні внески можна буде у Казначействі

Групою депутатів під головуванням Галини Третьякової, Голови Комітету Ради з питань соціальної політики, запропоновано створити нову накопичувальну систему, яка дозволить здійснювати громадянам додаткові індивідуальні пенсійні накопичення на старість через Казначейство.

Для реалізації цієї ідеї зареєстровано проєкт Закону № 7722  "Про казначейський пенсійний план". 

Прийняття законопроєкту має на меті надати громадянам України вже з 1 січня 2023 року можливість формувати добровільні особисті пенсійні накопичення, за рахунок яких вони у майбутньому одержать додаткове, до їх пенсій із солідарної системи, джерело пенсійних виплат, що певною мірою покращить їх забезпечення у старості.

Облік учасників казначейського пенсійного плану буде здійснювати центральний орган виконавчої влади, який відповідає за формування та реалізацію державної політики у сфері цифровізації, відкритих даних, національних електронних інформаційних ресурсів, інтероперабельності, впровадження електронних послуг та розвиток цифрової грамотності громадян.

Управління активами буде здійснюватися Казначейством.

Учасником плану зможе бути виключно фізична особа, яка станом на дату укладення договору не досягла віку 65 років.

Розмір накопичувального внеску визначається платником накопичувального внеску та є необмеженим. Також самостійно визначається періодичність сплати.

У разі смерті учасника системи належні йому пенсійні кошти успадковуються в порядку, визначеному Цивільним кодексом України.

Пенсійні активи учасників плану будуть використовуватися для:

1) інвестування з метою отримання інвестиційного доходу на користь учасників плану;
2) здійснення пенсійних виплат учасникам плану (їх спадкоємцям);
3) оплати витрат Адміністратора, пов’язаних з виконанням функцій, передбачених цим Законом;
4) оплати обов’язкових платежів та послуг, які надаються третіми особами, пов’язаних з володінням, користуванням та розпорядженням пенсійними активами, в тому числі проведенням операцій з ними (послуги інвестиційних фірм, послуги депозитарних установ, банків, витрати на перереєстрацію прав власності на пенсійні активи, судові збори та оплата адвокатських послуг тощо).

Запровадження казначейського пенсійного плану поступово приводитиме до підвищення рівня соціального захисту людей пенсійного віку, залучення потужного внутрішнього довгострокового інвестиційного ресурсу, що сприятиме збільшенню інвестицій в національну економіку.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
EVGENIY
05.09.2022
Думаю жоден бухгалтер бюджетної установи не довіре свою пенсію казначейству transparent_pxl.png
Наталія EVGENIY
05.09.2022
Точно-точно! Ще їм і пенсію свою віддай!transparent_pxl.png
НІКАДА! Ось їм: transparent_pxl.png
bh EVGENIY
05.09.2022
і не тільки бюджетної)
і враховуючи, що буде ще штат, що буде це все обслуговувати за мої кошти)
а ще, враховуючи те, що держава може ті кошти потім просто забрати, наприклад, для стримання інфляції (як було у Польщі одного разу)
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×