Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.06.15
2008 0
Друкувати
Обране

У Кабміні готові індексувати мінімальні зарплати і пенсії

Держбюджет-2015 отримав незначні додаткові надходження. Це дає привід Президенту Петру Порошенку попросити в уряду Арсенія Яценюка переглянути соціальні стандарти. За попередніми підрахунками, індексація потребує додаткові 2 млрд грн на місяць. У Кабміні вважають, що підвищувати соцстандарти потрібно.


До кінця року українці відчують на собі результати реформ, пообіцяв напередодні Президент Петро Порошенко в щорічному зверненні до Верховної Ради. За його словами, є деякі підстави сподіватися, що наша країна пережила найскладніший період. Зокрема, зведений бюджет за січень-квітень виконаний з профіцитом близько 9 млрд грн - за рахунок інфляції та детінізації.

Це дало привід главі держави попросити в уряду прискорити процес індексації зарплат і пенсій. "Робити це, безумовно, варто акуратно, уникаючи будь-яких популістких кроків, щоб не спровокувати, як раніше вже багато разів траплялося, гіперінфляцію, щоб не дестабілізувати фінансово-економічну ситуацію в країні і приймати до уваги те, що частину додаткових доходів ми все ще повинні будемо направляти на оборону", - сказав Порошенко.

Держава погіршила виконання своїх функцій щодо соціального захисту і забезпечення громадян. Витрати на ці цілі, які раніше мали стійку тенденцію до зростання ( з 20,9% у 2011 році до 28,7% в 2013 році), в 2014 році скоротилися до 26,4% і склали 138 млрд грн, сказано в аналітичній доповіді до щорічного послання Президента, підготовленій Національним інститутом стратегічних досліджень (НІСД).

"На тлі високого рівня інфляції це призвело до істотного зниження рівня поточного споживання. Найболючішим зниження життєвого рівня виявилося для бідних верств населення, які традиційно спрямовують більшу частину доходу на харчування. З березня 2014 року по березень 2015 року ціни на продукти харчування зросли на 52,7%, в тому числі, на хліб і хлібопродукти - на 78%, рибу - 86,8%, соняшникову олію - на 98,1%, фрукти -110%", - наголошується в доповіді НІСД.

Інфляція за 4 місяці ц. р. склала 37%. "Якщо соцгарантії залишилися на рівні 2013 року, то у цінах квітня поточного року фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних становить вже 2317 грн. А з урахуванням суми податку на доходи фізосіб 2561 грн", - наголошується в доповіді НІСД.

Міністр соціальної політики Павло Розенко сказав РБК-Україна, що повністю підтримує слова Президента, але необхідно знайти ресурс для проведення індексацій пенсій і зарплат. "Якщо брати інфляційний ресурс, за рахунок якого сьогодні накачаний держбюджет, то сьогодні він є, а завтра - немає. А соцвиплати треба платити кожен місяць. Тільки після того, як ми будемо знати на яку суму розраховуємо, можна говорити, коли і як буде проведена індексація. Це питання до фінансового блоку уряду", - пояснив Павло Розенко.

Джерело РБК-Україна в Мінфіні зазначило, що, за попередніми підрахунками, на індексацію додатково буде потрібно понад 2 млрд грн щомісяця. "Індексувати потрібно", - визнав співрозмовник агентства.

Але в Мінфіні не впевнені, що МВФ схвалить індексацію. Нещодавно МВФ погіршив прогноз падіння української економіки з 5,5% до 9%. Не додасть розуміння з боку Фонду також прийнятий мораторій на виплату зовнішніх боргів. Крім того необхідно збільшити витрати, зав'язані на курс, і збільшити фінансування Міноборони.

На думку старшого наукового співробітника НІСД Олександра Коваля, індексувати доходи реально. Наприклад, за рахунок ресурсу, що перераховується в бюджет Нацбанком. У 2015 році, згідно з планом, НБУ повинен перерахувати до держскарбниці 60,5 млрд грн. За 5 місяців надійшло 20,12 млрд грн.

"Падаюча купівельна спроможність веде до зниження внутрішнього попиту, а це, в свою чергу, до гальмування економіки і, як наслідок, до скорочення доходів бюджету. Це коло терміново потрібно розірвати", - вважає Коваль.

Пропозиція Президента абсолютно логічна, вважає старший економіст Центру Case-Україна Володимир Дубровський. "Вкрай незграбне підвищення тарифів" призвело до зростання соціальної напруги, підкреслив фахівець.

"Тарифи треба було підвищувати, але субсидію важко отримати. Тому правильніше було б додатковий дохід бюджету направити на субсидії для кінцевих користувачів, змінивши підходи до їх отримання. Наприклад, людина з доходом 5 тис. грн вже не має права на субсидію. А це далеко не багата людина", - уточнив Дубровський.

У зверненні Президента мова йде виключно про виконання закону про індексацію доходів, а не про перегляд мінімальної зарплати, сказала провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко. Індексації підлягають пенсії, стипендії, оплата праці, а зарплати на приватних підприємствах залежать виключно від їх ресурсу.

"Швидше за все, підвищать бюджетникам і пенсіонерам. Дадуть додаткові 100 грн. Але все буде залежати від грошей у бюджеті. МВФ не цікаво, щоб народ зубожів. Бідні країни з оскаженілим населенням їх лякають", - резюмувала Лідія Ткаченко.

Нагадаємо, що соціальні стандарти (мінімальна пенсія і прожитковий мінімум) не переглядалася з 2013 року. Сьогодні мінімальна пенсія становить 949 грн, а прожитковий мінімум - 1218 грн. З грудня ц. р. держбюджетом заплановано збільшення прожиткового мінімуму на 160 грн - до 1378 грн. Але індексація може здійснюватися лише при наявності фінансових ресурсів.

Також законом про держбюджет-2015 передбачено, що уряд має затвердити особливий порядок проведення індексації доходів населення в рамках можливостей бюджетів усіх рівнів, бюджетів Пенсійного і соцфондів. Цей порядок Кабмін Яценюка не затвердив.

Тим часом у Раді з початку року зареєстровано 12 законопроектів, які так чи інакше зобов'язують Кабмін забезпечити індексацію грошових доходів населення. Такі норми пропонували нардепи від "Блоку Петра Порошенко" (БПП), "Опозиційного блоку", а також позафракційні. Тільки в червні зареєстровано дві відповідні законодавчі ініціативи.

 

http://www.rbc.ua

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн