Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.05.16
12219 17
Друкувати
Обране

Як на практиці буде виглядати пенсійна реформа в Україні

Головна мета, яку ставить перед собою український уряд, затіваючи реформу пенсійної системи - збалансувати її дохідну і видаткову частини.


Наприклад, в цьому році різниця між власними надходженнями Пенсійного фонду і необхідними соціальними виплатами складе близько 81 млрд грн. Основна частина цього дефіциту - 77 млрд грн, за словами глави ПФУ, утворилася завдяки зниженню ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ) майже вдвічі.

Очікуваного зростання відрахувань до ПФ за рахунок детінізації зарплат поки так і не відбулося.

Знайти баланс

Комплексное рішення проблеми балансування видаткової і дохідної частин Пенсійного фонду запропоновано в урядовому законопроекті № 4608 про пенсійну реформу.

Щоб побудувати ефективну пенсійну систему, ПФУ звільнять від невластивих йому виплат. По суті, зараз в Україні діє радянська пенсійна система, яка називається солідарною. Це так званий перший рівень, і поки єдиний. Коли в один котел скидаються внесками всі працюючі для виплати грошей тим, хто вже вийшов на пенсію.

Зараз 1 працюючий утримує одного пенсіонера. За різними розрахунками, солідарна система може забезпечувати до 40% заробітку, який людина мала до пенсії. Цього мало, тому така система обов'язково повинна бути доповнена накопичувальним елементом.

Мало того, що в діючій системі пенсії виходять невеликі, так ще ПФУ повинен фінансувати додаткові соціальні витрати, які ніяк не пов'язані з розміром соціальних відрахувань, які робив нинішній пенсіонер.

Це пенсії для військовослужбовців, чорнобильців, і деяких інших категорій населення, а також спеціальні надбавки і компенсації.

Також є пенсії за вислугу років. Тобто, коли працівник може вийти на пенсію до досягнення пенсійного віку (як правило, це представники окремих "шкідливих" професій, наприклад, гірники).

Такого роду соцгарантії пропонується фінансувати за рахунок спеціальних корпоративних пенсійних фондів.

У підсумку, невеликі пенсії, які зможе платити ПФ на рівні соціальних стандартів, залишаться. Але щоб людина отримала пристойний дохід в старості, йому запропонують обов'язково відкладати кошти в молодості.

Додатковий рівень

Для цього пропонується ввести другий рівень пенсійного забезпечення - накопичувальний, який планували ввести ще в 2003 р У кожного працівника буде свій накопичувальний рахунок, куди роботодавець буде зобов'язаний перераховувати пенсійні платежі. Їх розмір буде залежати від зарплати працівника.

З 2017 р такий обов'язковий платіж, утримуваний із заробітної плати працівника (крім ЄСВ) буде 2%, в 2018 р - 3%, 2019 року - 4%, а з 2020 року - не менше 5% від зарплати.

Згідно із законопроектом уряду, з 1 липня 2017 р запущений другий рівень пенсійного забезпечення для держчиновників і осіб, що працюють у важких або небезпечних умовах, а вже з 1 липня 2018 року - для всіх працюючих в Україні.

У тому числі з 1 липня 2018 р почнеться сплата роботодавцем внесків за накопичувальними пенсійними професійними програмами для працівників, які мають право на пенсію за вислугою років.

Під дію закону однозначно потраплять всі, кому на момент запуску системи буде менше 35 років.

Після впровадження її по всій країні через веб-портал ПФУ працівник зможе побачити, які внески за нього сплатив (або не сплатив) роботодавець. А впровадження накопичувальної системи дозволить відстежувати і стан накопичувального рахунку.

Треба відзначити, що законопроектом пропонується відокремити існуючі персоніфіковані рахунки майбутніх пенсіонерів в чинному ПФ від накопичувальних, які буде ввести нова окрема неприбуткова структура - Накопичувальний фонд. Його повинен створити ПФУ. Чим більше грошей накопичить працівник - тим більше буде його пенсія. Фактично це буде додаткова виплата до того, що людина буде отримувати по лінії Пенсійного фонду.

http://ubr.ua/

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Новини по темі:
12.08.22 Від чого залежить розмір доплати за понаднормовий стаж? Від тривалості страхового стажу та розміру пенсії особи, обчисленої за формулою, наведеною у ст. 27 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (в залежності від набутого страхового стажу та заробітної плати).
15.07.22 Наступного року Україна має завершити впровадження базового пенсійного доходу Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що середній розмір пенсії станом на 1 липня 2022 року склав 4 437 гривень, що майже на 660 гривень (або на 17 %) більше у порівнянні з 1 липня 2021 року.
29.06.22 Про зміну способу виплати пенсії Відповідно до закону пенсія в Україні виплачується щомісяця через відділення АТ “Укрпошта” або через банк. Спосіб виплати пенсіонер обирає самостійно. Обраний спосіб виплати або раніше обраний банк пенсіонер може змінити за власним бажанням. Для цього необхідно подати відповідну заяву.
коментарі
(17)
оксана
18.05.2016
Тю. Ну и закрутили сюжет. Все проще- пенсионный возраст с 76 лет. Точка. Такая экономия!!!! Не только на выплатах но и на кадрах сэкономят. Ведь у нашей страны приоритет- экономия бюджетных средств?
Ірина
18.05.2016
Головне, щоб десь було прописано, що накопичені внески можна буде виплатити родичам, якщо людина помре до настання пенсійного віку. Бо такими темпами як у нас підвищують пенсійний вік, то до нього недоживатиме 1/3 людей. А ще цікавіше буде, якщо цей так званий Накопичувальний фонд десь пропаде через років так 25 і всі внески зникнуть. Радує одне - внески має платити роботодавець, а не працівник...звичайно тим, хто працює у приватних підприємців не радісно, бо офіційно оформлених стане ще менше, а їхня офіційна зарплата точно буде вже у всіх мінімальною
Наталя Ірина
19.05.2016
В ідеалі, працівник мав би сказати працедавцю: ти шо робиш, я що, без пенсії маю лишитись? І договірним, чи законним способом оформитись офіційно. Так думають і європейці, і МВФ - пенсійна реформа з ними узгоджена. Але я думаю, що їх (кредиторів) чекатиме черговий шок від розуміння того, як наші люди себе не поважають і дозволяють принижувати, бо буде так, як ви написали - зарплати і працівники підуть у тінь
Ірина Наталя
19.05.2016
В Україні логіка не діє, ні в яких сферах. Мені лише цікаво як ця система працюватиме, якщо інфляція за останні 3 роки, з'їла гривню в три рази, тому якщо ми будемо використовувати те що накопичено, то не буде що використовувати через 30 років
Пітекантроп
18.05.2016
Може краще 5% від зп переводити в $ або "Au" аби нашим законотворцям в майбутньому не захотільсь щось змінити... наприклад пенсійний вік, як написала Оксана, 76 років. Накопичив - здох! Да й 3,14здець...
Вадим
18.05.2016
Мій дід з бабою все життя накопичували і спали на ощадкнижках,а на старості отримали аж 2 тисячі від Юлі і Віті. Про які накопичення можна говорити, якщо тільки офіційна інфляція за 2015 становила більше 40 %.
Олег
18.05.2016
Радійте бухгалтери, тепер ви будете щей обслуговувати персональні пенсійні рахунки своїх працівників. Чергова перемога !!!
Капитан очевидность
18.05.2016
Через 10 років поміняють Закон і знову буде мінімальна пенсія ... І про ці відрахування можна забути. Ось уже держслужбовців кинули з пенсіями, хоча в них утримання з зарплати було в 2 рази більше ніж в інших працівників. Де ці гроші ?Люди все життя працювали на державу, вірили що отримутиватиме кращу пенсію, а на ділі очередне кидалово від влади.
Наталія
18.05.2016
Так чому ж не працює теперішня ставка 22%? Можливо погано працює держава над проблемою тіньової зарплати? Скільки людей взагалі не оформлені на роботу!!! як працюють органи на яких покладено виявлення даних фактів непрацевлаштування? Такі великі штрафи за ці факти, що теж можна було б направити на ПФУ.
Капитан очевидность
18.05.2016
Таке враження, що влада сама в тіні і зацікавлена, щоб в тіні була і сама держава. Починаючи з обшорів і закінчуючи корупційними схемами.
Вітя Янукович Капитан очевидность
18.05.2016
риба гниє з голови!
Юрій
19.05.2016
Як можна накопичувати з такою інфляцією? Через 20 років за те накопичене можна буде купити пляшку пива-не більше...
Вера
19.05.2016
Проведя несложный расчет, убедилась, что это все бред полнейший. За трудовой стаж при получении зарплаты близкой к минимальной на персональном счете у Вас накопится около 30 тыс. грн. Это на данный момент 1200 долларов, а какой курс будет через 30 лет и хватит ли всех этих сбережений на бутылку пива.... не известно никому... ИБД (имитация бурной деятельности) Уряду продовжується...
Дарина
20.05.2016
От в мені цікаво, якщо це буде мій накопичувальний рахунок, то чи зможу я одразу всі накопичені кошти зняти або якими частками я буду отримувати ці доплати? Наприклад, назбиралося 10000, це на скільки років ? Може мені все одразу потрібно. А ще цікаво, розповсюджується на ці кошті відсоток? Наприклад, 80% від загальною суми накопичень чи 100?
Юрій
23.05.2016
Простіше самому відкладати гроші, конвертуючи їх в валюту. При цьому отримаєш відсотки, банк сам зможеш обирати. Якщо щось трапилось критичне у житті, гроші можна забрати на будь-якому етапі. А так - це "пенсійний міф". По-перше: гривня з моменту свого існування знецінилась, по відношенню до долара, в 15 разів (з 1996 року), а це всього 20 років і якщо накопичення коштів буде відбуватися років 40-50 в національній валюті то можна зрозуміти, що з того залишиться; по-друге: сам керувати пенсійним вкладом ти не зможеш і будеш змушений виконувати вимоги того банку, де обслуговуєшся; по-третє: кожна влада буде надавати "пенсійні" ліцензії своїм банкам, а потім відповідального не знайдеш, а якщо щось і отримаєш - то дивись п. 1. Це чергова велика афера нашого уряду.
Олег
23.05.2016
Цей законопроект Уряд має відкликати, тому що другий ріень впроваджувати неефективно з інфляцією у 49%. Також Мінсоцполітики планує підвищити ЄСВ у два рази, а тут тільки "проснулися" із звіністю!
Тамара
24.05.2016
Кто получает большие зарплаты, есть грань с которой просто не начисляется 22% ЕСВ (это с себя любимых), они придумали такой закон...А вот у кого маленькие зарплаты все оплачивают ЕСВ, сами налоги с больших зарплат не платят, а пенсии получают, и не такие как все....Всем людям одинаковые пенсии на пенсии...Хочешь больше иди и работай.....
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.