Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.05.16
12091 17
Друкувати
Обране

Як на практиці буде виглядати пенсійна реформа в Україні

Головна мета, яку ставить перед собою український уряд, затіваючи реформу пенсійної системи - збалансувати її дохідну і видаткову частини.


Наприклад, в цьому році різниця між власними надходженнями Пенсійного фонду і необхідними соціальними виплатами складе близько 81 млрд грн. Основна частина цього дефіциту - 77 млрд грн, за словами глави ПФУ, утворилася завдяки зниженню ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ) майже вдвічі.

Очікуваного зростання відрахувань до ПФ за рахунок детінізації зарплат поки так і не відбулося.

Знайти баланс

Комплексное рішення проблеми балансування видаткової і дохідної частин Пенсійного фонду запропоновано в урядовому законопроекті № 4608 про пенсійну реформу.

Щоб побудувати ефективну пенсійну систему, ПФУ звільнять від невластивих йому виплат. По суті, зараз в Україні діє радянська пенсійна система, яка називається солідарною. Це так званий перший рівень, і поки єдиний. Коли в один котел скидаються внесками всі працюючі для виплати грошей тим, хто вже вийшов на пенсію.

Зараз 1 працюючий утримує одного пенсіонера. За різними розрахунками, солідарна система може забезпечувати до 40% заробітку, який людина мала до пенсії. Цього мало, тому така система обов'язково повинна бути доповнена накопичувальним елементом.

Мало того, що в діючій системі пенсії виходять невеликі, так ще ПФУ повинен фінансувати додаткові соціальні витрати, які ніяк не пов'язані з розміром соціальних відрахувань, які робив нинішній пенсіонер.

Це пенсії для військовослужбовців, чорнобильців, і деяких інших категорій населення, а також спеціальні надбавки і компенсації.

Також є пенсії за вислугу років. Тобто, коли працівник може вийти на пенсію до досягнення пенсійного віку (як правило, це представники окремих "шкідливих" професій, наприклад, гірники).

Такого роду соцгарантії пропонується фінансувати за рахунок спеціальних корпоративних пенсійних фондів.

У підсумку, невеликі пенсії, які зможе платити ПФ на рівні соціальних стандартів, залишаться. Але щоб людина отримала пристойний дохід в старості, йому запропонують обов'язково відкладати кошти в молодості.

Додатковий рівень

Для цього пропонується ввести другий рівень пенсійного забезпечення - накопичувальний, який планували ввести ще в 2003 р У кожного працівника буде свій накопичувальний рахунок, куди роботодавець буде зобов'язаний перераховувати пенсійні платежі. Їх розмір буде залежати від зарплати працівника.

З 2017 р такий обов'язковий платіж, утримуваний із заробітної плати працівника (крім ЄСВ) буде 2%, в 2018 р - 3%, 2019 року - 4%, а з 2020 року - не менше 5% від зарплати.

Згідно із законопроектом уряду, з 1 липня 2017 р запущений другий рівень пенсійного забезпечення для держчиновників і осіб, що працюють у важких або небезпечних умовах, а вже з 1 липня 2018 року - для всіх працюючих в Україні.

У тому числі з 1 липня 2018 р почнеться сплата роботодавцем внесків за накопичувальними пенсійними професійними програмами для працівників, які мають право на пенсію за вислугою років.

Під дію закону однозначно потраплять всі, кому на момент запуску системи буде менше 35 років.

Після впровадження її по всій країні через веб-портал ПФУ працівник зможе побачити, які внески за нього сплатив (або не сплатив) роботодавець. А впровадження накопичувальної системи дозволить відстежувати і стан накопичувального рахунку.

Треба відзначити, що законопроектом пропонується відокремити існуючі персоніфіковані рахунки майбутніх пенсіонерів в чинному ПФ від накопичувальних, які буде ввести нова окрема неприбуткова структура - Накопичувальний фонд. Його повинен створити ПФУ. Чим більше грошей накопичить працівник - тим більше буде його пенсія. Фактично це буде додаткова виплата до того, що людина буде отримувати по лінії Пенсійного фонду.

http://ubr.ua/

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(17)
оксана
18.05.2016
Тю. Ну и закрутили сюжет. Все проще- пенсионный возраст с 76 лет. Точка. Такая экономия!!!! Не только на выплатах но и на кадрах сэкономят. Ведь у нашей страны приоритет- экономия бюджетных средств?
Ірина
18.05.2016
Головне, щоб десь було прописано, що накопичені внески можна буде виплатити родичам, якщо людина помре до настання пенсійного віку. Бо такими темпами як у нас підвищують пенсійний вік, то до нього недоживатиме 1/3 людей. А ще цікавіше буде, якщо цей так званий Накопичувальний фонд десь пропаде через років так 25 і всі внески зникнуть. Радує одне - внески має платити роботодавець, а не працівник...звичайно тим, хто працює у приватних підприємців не радісно, бо офіційно оформлених стане ще менше, а їхня офіційна зарплата точно буде вже у всіх мінімальною
Наталя Ірина
19.05.2016
В ідеалі, працівник мав би сказати працедавцю: ти шо робиш, я що, без пенсії маю лишитись? І договірним, чи законним способом оформитись офіційно. Так думають і європейці, і МВФ - пенсійна реформа з ними узгоджена. Але я думаю, що їх (кредиторів) чекатиме черговий шок від розуміння того, як наші люди себе не поважають і дозволяють принижувати, бо буде так, як ви написали - зарплати і працівники підуть у тінь
Ірина Наталя
19.05.2016
В Україні логіка не діє, ні в яких сферах. Мені лише цікаво як ця система працюватиме, якщо інфляція за останні 3 роки, з'їла гривню в три рази, тому якщо ми будемо використовувати те що накопичено, то не буде що використовувати через 30 років
Пітекантроп
18.05.2016
Може краще 5% від зп переводити в $ або "Au" аби нашим законотворцям в майбутньому не захотільсь щось змінити... наприклад пенсійний вік, як написала Оксана, 76 років. Накопичив - здох! Да й 3,14здець...
Вадим
18.05.2016
Мій дід з бабою все життя накопичували і спали на ощадкнижках,а на старості отримали аж 2 тисячі від Юлі і Віті.
Про які накопичення можна говорити, якщо тільки офіційна інфляція за 2015 становила більше 40 %.
Олег
18.05.2016
Радійте бухгалтери, тепер ви будете щей обслуговувати персональні пенсійні рахунки своїх працівників. Чергова перемога !!!
Капитан очевидность
18.05.2016
Через 10 років поміняють Закон і знову буде мінімальна пенсія ... І про ці відрахування можна забути. Ось уже держслужбовців кинули з пенсіями, хоча в них утримання з зарплати було в 2 рази більше ніж в інших працівників. Де ці гроші ?Люди все життя працювали на державу, вірили що отримутиватиме кращу пенсію, а на ділі очередне кидалово від влади.
Наталія
18.05.2016
Так чому ж не працює теперішня ставка 22%? Можливо погано працює держава над проблемою тіньової зарплати? Скільки людей взагалі не оформлені на роботу!!! як працюють органи на яких покладено виявлення даних фактів непрацевлаштування? Такі великі штрафи за ці факти, що теж можна було б направити на ПФУ.
Капитан очевидность
18.05.2016
Таке враження, що влада сама в тіні і зацікавлена, щоб в тіні була і сама держава. Починаючи з обшорів і закінчуючи корупційними схемами.
Вітя Янукович Капитан очевидность
18.05.2016
риба гниє з голови!
Юрій
19.05.2016
Як можна накопичувати з такою інфляцією? Через 20 років за те накопичене можна буде купити пляшку пива-не більше...
Вера
19.05.2016
Проведя несложный расчет, убедилась, что это все бред полнейший. За трудовой стаж при получении зарплаты близкой к минимальной на персональном счете у Вас накопится около 30 тыс. грн. Это на данный момент 1200 долларов, а какой курс будет через 30 лет и хватит ли всех этих сбережений на бутылку пива.... не известно никому... ИБД (имитация бурной деятельности) Уряду продовжується...
Дарина
20.05.2016
От в мені цікаво, якщо це буде мій накопичувальний рахунок, то чи зможу я одразу всі накопичені кошти зняти або якими частками я буду отримувати ці доплати? Наприклад, назбиралося 10000, це на скільки років ? Може мені все одразу потрібно. А ще цікаво, розповсюджується на ці кошті відсоток? Наприклад, 80% від загальною суми накопичень чи 100?
Юрій
23.05.2016
Простіше самому відкладати гроші, конвертуючи їх в валюту. При цьому отримаєш відсотки, банк сам зможеш обирати. Якщо щось трапилось критичне у житті, гроші можна забрати на будь-якому етапі. А так - це "пенсійний міф". По-перше: гривня з моменту свого існування знецінилась, по відношенню до долара, в 15 разів (з 1996 року), а це всього 20 років і якщо накопичення коштів буде відбуватися років 40-50 в національній валюті то можна зрозуміти, що з того залишиться; по-друге: сам керувати пенсійним вкладом ти не зможеш і будеш змушений виконувати вимоги того банку, де обслуговуєшся; по-третє: кожна влада буде надавати "пенсійні" ліцензії своїм банкам, а потім відповідального не знайдеш, а якщо щось і отримаєш - то дивись п. 1. Це чергова велика афера нашого уряду.
Олег
23.05.2016
Цей законопроект Уряд має відкликати, тому що другий ріень впроваджувати неефективно з інфляцією у 49%.
Також Мінсоцполітики планує підвищити ЄСВ у два рази, а тут тільки "проснулися" із звіністю!
Тамара
24.05.2016
Кто получает большие зарплаты, есть грань с которой просто не начисляется 22% ЕСВ (это с себя любимых), они придумали такой закон...А вот у кого маленькие зарплаты все оплачивают ЕСВ, сами налоги с больших зарплат не платят, а пенсии получают, и не такие как все....Всем людям одинаковые пенсии на пенсии...Хочешь больше иди и работай.....
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн