Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
6843 11
Друкувати
Обране

Заборону на індексацію пенсій держслужбовців можуть скасувати незабаром

Про це йдеться в поданому до КСУ конституційному поданні омбудсмена


Конституційним Судом отримано подання Уповноваженого ВРУ з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ст. 90, пп. 1 п. 2 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону про державну службу, ч. 7 ст. 21 Закону про службу в органах місцевого самоврядування.

Цими нормами в їхній теперішній, після низки змін, редакції встановлено, що пенсійне забезпечення державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". При цьому взагалі не передбачено перерахунку (індексації) пенсій, призначених зазначеним категоріям пенсіонерів згідно з попереднім Законом про держслужбу 1993 року.

Відповідно омбудсмен просить КСУ визнати неконституційними положення ст. 90, пп. 1 п. 2 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону про державну службу, ч. 7 ст. 21 Закону про службу в органах місцевого самоврядування. Як відомо, норми законів, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

buh.ligazakon.net

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (11)
Наталка
22.11.2019
Всі закони приймаються тільки для держслужбовців, всі інші не люди?
Олександр Наталка
22.11.2019
Ви жертва пропаганди таких політиків як ляшко, гройсман і їм подібних. та уряду, які весь час підсовують інформацію що держслужбовці купаються в грошах, в політиків взагалі тренд винить в усьому держслужбовців, чи, як вони кажуть- "чиновників". А народ цьому віре, бо краще ж винить в корупції когось с сусідів з РДА, та боготворити профффесора, петю чи бубочку, ніж заради цікавості глянуть декларацію рядових держслужбовців.
oksana Наталка
22.11.2019
Якраз всі пенсії індексуються (крім пенсій держслужбовців)
Любов
22.11.2019
Пенсія інших людей індексується.
Людмила
22.11.2019
Секретар села це не людина? Що її пенсію не підіймають з 2009 р. У якої утримували підвищений процент пенсійного фонду.
Світлана
22.11.2019
Якраз всім іншим людям пенсія індексується, а держслужбовцям ні бо держслужбовці не люди. Вони посадові особи які попрацювали на державу а держава їх кидає.
Олена Світлана
22.11.2019
З держслужбовців утримували 6,1% внесків в ПФ, а з працівників не держслужбовців 2%, а коли прийшов час йти на пенсію, то пенсія держслужбовця вийшла меншою.
777 Олена
25.11.2019
з зп не держслужбовців - 3,6 %, 2% - з лікарняного, але взагалі я з Вами згодна
Васа
22.11.2019
Пропрацювали на мінімальну заробітну плату.
Коля
24.11.2019
Взагалі,багато осіб непенсійного, але вже досить похилого (за 50) віку не мають ні зарплат, ні пенсій: звільнені з попереднього місця роботи у зв"язку з різноманітними "ліквідаціями" держпідприємств; тобто стали безробітними з ініціативи держави і по незалежним від них причинам...
Коля Коля
24.11.2019
Адже знайти нове робоче місце у країні, яка тепер фактично не має виробництва, складно навіть молодим і здоровим...
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться