Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.08.23
4632 0
Друкувати
Обране

Чергова реформа на підході: цього разу у сфері соціального страхування

Рада збирається повернути функції адміністрування ЄСВ до Пенсійного фонду України з 1 січня 2024 року.

На думку законотворців, це допоможе:

  • покращити адміністрування в системі загальнообов'язкового соціального страхування працюючих громадян;
  • запровадити єдину систему управління коштами та єдиної інформаційної системи;
  • посилити державний контроль за використанням коштів соціального страхування. 

Для вирішення зазначених питань у ВРУ зареєстровано проєкти законів:

  • "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (реєстр. № 9569);
  • "Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (реєстр. № 9570).

Так, пропонується визначити, що адміністрування єдиного внеску, а також функції контролю за його сплатою, стягнення недоїмки, штрафів та нарахованої пені здійснюватиме Пенсійний фонд України.

У цьому разі, сплата ЄСВ здійснюватиметься страхувальниками на рахунки територіальних органів ПФУа подання звітності про нарахування ЄСВ – через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній, а страхувальниками, у яких кількість застрахованих осіб не перевищує п’ять осіб, – за їх вибором в паперовій формі. 

Строки подання звітності встановлюватиме Пенсійний фонд України. Висока ймовірність, що звітувати щодо ЄСВ доведеться щомісяця, тому що ПФУ неодноразово говорив про проблеми, пов'язані із запровадженням з 2021 року квартальної об'єднаної звітності. Навіть СБУ закликала до впровадження щомісячної звітності. Чому це так важливо, ми писали тут.  

Таким чином, замість квартального об'єднаного звіту бухгалтерам доведеться подавати:

  • щомісячну звітність з ЄСВ до ПФУ;
  • щоквартальну звітність з ПДФО та ВЗ до ДПС.

Так само і ФОПам доведеться подавати до ПФУ окремий звіт про нарахований "за себе" ЄСВ, а не у складі майнової декларації або декларації єдиноподатника.  

Крім розділення звітності, змінами  до ПКУ  пропонується зобов'язати ФОПів сплачувати ЄСВ "за себе" щомісяця.

А ще борг з ЄСВ стане підставою для анулювання реєстрації платника єдиного податку (наразі такі наслідки відбуваються при наявності податкового боргу, до якого не належить борг з ЄСВ).  

Варто згадати, що Верховна Рада вже зробила перший крок для впровадження щомісячної звітності з ЄСВ. Так, ще у вересні минулого року було прийнято у першому читанні відповідний законопроєкт, але до другого читання від поки що не дійшов. На відміну від нових проєктів, цим документом пропонується залишити об'єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та ВЗ, але з щомісячним періодом подання до ДПС. Тож, який саме варіант обере Верховна Рада, покаже час.

А ми, в свою чергу, продовжуємо слідкувати за ситуацією та інформувати вас про будь-які зміни. 

Джерело:
Бухгалтер 911
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
50
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×