Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
12811 8
Друкувати
Обране

Чи потрібно нараховувати ЄСВ на суму вихідної допомоги

Чи потрібно нараховувати ЄСВ на суму вихідної допомоги при припиненні трудового договору?


Базою нарахування ЄСВ для роботодавців є суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Склад основної, додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, на які нараховується ЄСВ, визначається Інструкцією № 5. До інших виплат, що не належать до фонду оплати праці, відносяться суми вихідної допомоги при припиненні трудового договору. Аналогічну норму містить п. 4 розділу 1 Переліку № 1170.

Отже, ЄСВ не нараховується на суми вихідної допомоги при припиненні трудового договору.

ВИКОРИСТАНІ МАТЕРІАЛИ

Інструкція № 5 — Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5. 

Перелік № 1170 — Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170.

Анжелика Роговец, главный государственный ревизор-инспектор.

"Вісник. Офіційно про податки".

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (8)
Лера
23.10.2019
Уже несколько раз сталкиваюсь с ситуацией, когда бухгалтера пишут, что забыли или не успели начислить компенсацию за неиспользованный отпуск до расчета работника, и начисляют их после увольнения и поэтому не начисляют ЕСВ. Считаю это не нормальным, так как что тогда мешает абсолютно всем бухгалтерам делать подобные начисления после увольнения работника и не платить лишний ЕСВ.... Этот вопрос должен быть как-то урегулирован...
!! Лера
23.10.2019
Бухгалтеру краще нараховувати ЄСВ, ніж мати проблеми з працівниками (ЦЗ, пенсія).
Енгрібьорд Лера
24.10.2019
У статті не про компенсацію а про вихідну допомогу йдеться (наприклад ту що виплачують при скороченні штатних одиниць)
Бухгалтер ЗП
23.10.2019
А в звіті додаток - 4 потрібно показувати вихідну допомогу чи ні?
!! Бухгалтер ЗП
23.10.2019
Не нараховується ЄСВ - не показується в додатку 4.
Метеорит
23.10.2019
А як же бути з компенсацією за невикористану відпуску, коли вона також зазначена в наказі про звільнення у зв'язку зі скороченням??На коомпенсацію і зп нараховувати ЄСВ, а на вихідну допомогу - ні??
Олександр Метеорит
23.10.2019
Так, на ЗП, та компенсацію нараховується ЄСВ, а на вихідну допомогу - ні. І ще одне, у звіті з ЄСВ не показуємо вихідну допомогу, а в звіті 1-ДФ, показуєте
Тетяна Олександр
24.10.2019
У звіті з ЄСВ одна графі "Загальна сума нарахованої заробітної плати", там вихідна допомога показується, і друга графа "Сума нарахованої заробітної плати на яку нараховуються страхові внески", там не показується.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд