Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
1759 0
Друкувати
Обране

ДФСУ: про використання статусу неприбутковості в 2015 році

Фіскали роз’яснили порядок використання статусу неприбутковості установами та організаціями в умовах змін до ПКУ, згідно з якими починаючи з 1 січня 2015 року, змінено порядок оподаткування неприбуткових організацій.


Так, контролери зазначили, що до внесення змін до Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, починаючи з 01.01.2015 р., установи та організації, внесені станом на 31.12.2014 р. до Реєстру та включені до переліку установ та організацій, зазначеного у пп. 133.1.1 ПКУ, а також відповідають умовам, встановленим абзацом 2 цього підпункту (метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов'язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій), продовжують використовувати статус неприбутковості.

Крім того, всі установи та організації, які станом на 31.12.2014 р. внесені до Реєстру неприбуткових організацій та установ, незалежно від того, підпадають під дію положень пп. 133.1.1 ПКУ чи ні, обов'язково подають податковий звіт за 2014 рік за діючими формами в установлений для річного звітного періоду термін - протягом 60 календарних днів до закінчення звітного року, тобто не пізніше 2 березня 2015 року.

Нагадаємо, що починаючи з 01.01.2015 р. в пп. 133.1.1 ПКУ встановлено, що не є платниками податку:

1) бюджетні установи;

2) громадські об'єднання, політичні партії, релігійні, благодійні організації, пенсійні фонди, метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов'язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.

З метою оподаткування центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, веде реєстр всіх установ та організацій, які зазначені в підпунктах 1 та 2 цього підпункту.

Такі установи та організації не є платниками податку на прибуток лише після їх внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ контролюючими органами в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Такі роз’яснення приведені в листі ДФСУ від 02.03.2015 р. № 7023/7/99-99-19-02-02-17

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд