Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.02.24
6911 3
Друкувати
Обране

Гетманцев хоче відродити прогресивну шкалу оподаткування фізосіб: коли чекати

9 лютого відбулась зустріч Податкового комітету Європейської Бізнес Асоціації з Данилом Гетманцевим, Головою Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, для обговорення актуальних для бізнесу податкових питань.

Реформування системи оподаткування персональних доходів. Прогресивна шкала ПДФО. Оподаткування домогосподарств

На переконання пана Гетманцева, прогресивна шкала оподаткування – це економічно обґрунтований підхід, що відповідає практиці європейських країн, та був відображений у Національній стратегії доходів до 2030 року. Водночас застосування прогресивної шкали ускладнює адміністрування та вимагає загального декларування. До того ж, обговорювати це питання варто в контексті ширшого реформування системи оподаткування доходів та після завершення першого етапу НСД (який охоплює 2024-25 рік): реформування фіскальних органів, підвищення якості адміністрування та довіри платників. Перед змінами системи оподаткування мають відбутися зміни в контексті диджиталізації та підвищення довіри до податкових органів. Наразі, як повідомив пан Гетманцев, зарано обговорювати рівень ставок та градації шкали, до цього питання законодавці повернуться пізніше. Ймовірно після війни.

Питання оподаткування домогосподарств найближчим часом не буде розглядатись, адже така концепція суперечить нашим зобов’язанням перед міжнародними партнерами. У законопроєкті №10166 про оподаткування самозайнятих осіб також поки мало шансів для подальшого руху з тієї ж причини, адже цей проект передбачає надання певних пільг і буде розглянутий в контексті реформи оподаткування доходів. Тож в цьому році немає перспектив для його прийняття.

Законопроєкти №10168-2 та №10169-2

Наразі триває підготовка законопроєктів №10168-2 та №10169-2 (вдосконалення здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів) до другого читання. Як повідомив пан Гетманцев, система електронного адміністрування ПДВ відслідковуватиме походження товарів для цілей здійснення експорту. Водночас було вирішено відмовитися від прив’язки відшкодування ПДВ до факту повернення валютної виручки. Однак, це питання ще дискутується нарівні КМ. Водночас пан Гетманцев вказав на майбутнє доопрацювання питань, пов’язаних із форвардними контрактами та подальше залучення бізнесу до обговорень фінальних пропозицій.

Законопроєкт №10346

Бізнес озвучив стурбованість певними нормами законопроєкту, зокрема підставами для анулювання ліцензії. У компаній є перестороги, що внесення таких підстав як встановлення контролюючими органами факту відсутності ліцензіата за місцезнаходженням, недопуску до перевірки, продажу алкоголю за відсутності акцизної марки на 1 пляшці / з порваною акцизною маркою на 1 пляшці, може потенційно бути використано для тиску на бізнес.

Законопроєкт №8137 про КІК

Данило Гетманцев погодився з необхідністю перенесення терміну подання податкової звітності за 2023 рік по КІК на 2025 рік. У зв’язку з наближенням терміну подання податкової звітності по КІК (для юридичних осіб – контролерів до 1 березня 2024 року, а для фізичних осіб – контролерів до 1 травня 2024 року), а при цьому деякі положення Проєкту Закону №8137 досі не погоджені Міністерством фінансів – необхідно знайти можливість законодавчо врегулювати цю проблему в найкоротший термін.

Закон № 3173-ІХ 

Також було домовлено, що Данило Гетманцев звернеться до відповідних органів щодо причин невиконання строків підготовки проектів актів та виконання інших завдань, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 29 червня 2023 р. № 3173-ІХ  “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України у зв’язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах”. Зокрема йдеться про вимоги до технічного обладнання, які повинні бути опубліковані завчасно. Оскільки це обладнання потрібно завозити з-за кордону, пройти його сертифікацію, атестацію – а це строки, налаштування спеціалістами, яких нема в Україні і т.д.

Дякуємо Данилу Гетманцеву та його команді за зустріч та можливість постійного діалогу!

Європейська Бізнес Асоціація

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
Віктор
13.02.2024
Нехай введуть бронювання для чоловіків-бухгалтерів. Чим вони гірші від викладачів або ІТ ?
Роботи мають дуже багато.
Людмила Віктор
14.02.2024
А хіба не видно по оцінюванню заробітної плати, що бухгалтера зовсім нічого не роблять? Йде масове звільнення бухгалтерів.
Фінік Людмила
19.02.2024
Тому що закінчив курси за 3 місяці, і вже бухгалтер.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×