Інформація по темі "" | Публікації по тегу
02.03.16
6414 17
Друкувати
Обране

Кожного українця хочуть зобов'язати декларувати доходи і витрати

Якщо витрачаєш більше, ніж заробляєш, платиш податок. Експерти: постраждають офіційно безробітні


Влада серйозно взялися за доходи українців: до порядку денного Верховної Ради включено законопроект нардепів Юрія Луценка і Олександра Кірша "Про нульову декларацію", що зобов'язує всіх повнолітніх громадян пред'явити в недалекому майбутньому Держфіскальній службі не тільки свої доходи за рік, але і витрати. І якщо виявиться, що людина витратила більше, ніж заробила, доведеться не тільки аргументувати фіскалам, "звідки дровишки", а й сплатити з них податки. Президент Петро Порошенко вже заявив, що сподівається на розгляд законопроекту найближчим часом, і на його підтримку депутатським корпусом. Як нововведення змінить життя народу, з'ясувала "Сегодня".

ЩО ДО ЧОГО. Відповідно до законопроекту, після його схвалення кожен українець буде зобов'язаний особисто (!) заповнити, принести або надіслати поштою в ДФС так звану нульову декларацію: в ній потрібно вказати, чим він володіє (бізнес, нерухомість, земля, транспорт, коштовності, банківські депозити, готівка і т. д.). При цьому фіскали не спитають, яким чином вдалося накопичити багатство – ці дані будуть прийняті просто як якась "точка відліку". Але вже в наступному році кожному треба буде показати податківцям не тільки свої доходи (прибуток від бізнесу, зарплата, відсотки за вкладами, доходи від продажу майна, подарунки, в тому числі грошові і т. д.), і розмір сплачених з них податків, але і головне – витрати. Якщо виявиться, що податки недоплачені, фіскали їх донарахують. Ну а якщо витрати перевищать доходи, доведеться аргументовано пояснити – чому зароблено, умовно кажучи, 100 тис. грн на рік, а витрачено – 200 тис.? Якщо не вдасться довести, що податки з цих додаткових доходів вже сплачено, людину зобов'яжуть сплатити податок – 21% від суми перевищення, плюс 22% – єдиний соціальний внесок. Звичайно, це можна виявити тільки в випадках, якщо новопридбане майно підлягає реєстрації (нерухомість, транспорт, земля). "Всі громадяни України, незалежно від доходів, повинні будуть заповнювати декларацію на все майно, яким людина володіє, і всі доходи, які у неї є, – роз'яснив Луценко. – Якщо ці кошти на банківському рахунку, їх потрібно показати. Таким чином, вже ніхто не зможе сказати, що він "позичив гроші у тещі". Луценко впевнений: реалізація закону приверне тіньові гроші в економіку, наповнить додаткові доходи держбюджет і поліпшить інвестклімат.

ЕКСПЕРТИ. За словами президента Украналітцентра Олександра Охріменка, декларування доходів і витрат – світова практика і, підписавши Асоціацію з ЄС, ми зобов'язані прийняти у себе такий закон. "Але втілення його в життя потребує кількох років. Ми зіткнемося з труднощами, особливо в провінції, де недостатньо кваліфікованих кадрів і рівень фінансової грамотності населення невисокий. Тому потрібен перехідний період в 2-3 роки", – вважає Охріменко і попереджає: від нововведення постраждають люди, які не мають офіційних доходів. Їм нарахують податок хоча б на доходи в розмірі прожмінімума (з +1378 грн – це близько 300 грн), і теж змусять сплатити єдиний соціальний внесок.

Економіст Віктор Лисицький, втім, сумнівається, що серйозний бізнес стане виконувати цей закон і чесно платити податки: "Рівень корупції у нас в країні, на жаль, такий, що фіскали реально зможуть трясти лише дрібних "крамарів" і простих громадян – з'ясовуючи, звідки у них "зайві" гроші".

ДЕПУТАТИ. Втім, схоже, "закон Луценка" навряд чи приймуть без правок. Як роз'яснила нам глава профільного комітету ВР Ніна Южаніна, цей документ занадто декларативний, не передбачає чітких термінів його виконання, а також жорсткої відповідальності за неподання або приховування доходів від ДФС. "Закон дуже важливий і повинен бути чітковиписаний. Запропонований проект простіше написати заново, ніж доопрацювати, тому зараз комітет, у співпраці з Мінфіном, готує новий варіант законопроекту. Обов'язково треба дозволити фіскалам використовувати непрямі методи визначення доходів. Що стосується термінів, то, можливо, депутати розглянуть у другій половині року – після обговорення з громадськістю. А впроваджуватися закон буде в кілька етапів: почнемо з держслужбовців, потім – бізнес і лише в останню чергу – громадяни. При цьому з нього вилучать непрацюючих пенсіонерів".

За яхти поки не заплатять

А ось оподаткування предметів розкоші поки так і обмежиться нерухомістю. З 2016 року, нагадаємо, це квартири (площею більше 60 кв. м), будинки (більше 120 кв. м) і дорогі автомобілі (вартістю понад 1 млн грн і не старші 5 років). Раніше Кабміну надійшла пропозиція визнати предметами розкоші також мотоцикли, моторні човни і яхти дорожче 50 тис. євро, а також літаки і вертольоти дорожче 200 тис. євро. Але КМУ цю пропозицію не підтримав: як уточнили в прес-службі уряду, головна проблема в тому, що неможливо визначити базу оподаткування (вартість цих предметів розкоші), так як у податкової немає достовірних даних про те, за скільки був куплений літак або яхта, а власник може заявити будь-яку вартість.

На думку експерта ринку транспорту Костянтина Кінбурна, насправді з'ясувати вартість уже використовуваних катерів, приватних літаків і т. д. можна двома способами: або за фактом, оцінивши їх техстан (перш за все це стосується повітряного транспорту), або за каталожною ціною з урахуванням зносу (ці дані є в Мінінфраструктури, де реєструються морські та річкові судна). "Але, швидше за все, витрати на адміністрування цього податку перевищать доходи. Наприклад, за підсумками моніторингу виявиться, що 90% плавзасобів не дотягують до 50 тис. євро, а приватних літаків і вертольотів у нас взагалі не більше сотні на всю Україну. Тому доходи з них в казну не перевищать 2-3 млн грн на рік, – аналізує Кінбурн. – Це питання більше має політичне підґрунтя – мовляв, змусимо багатих оплачувати користування тим, що недоступно простому народу. Тому тема оподаткування такого транспорту не раз піднімалася, але нічим не закінчувалася".

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


коментарі
(17)
Коля
02.03.2016
Ага, ми з мінімалкою будем платити податки, а багатії на яхтах кататимуться як і тепер.
Наталя
02.03.2016
Мало того, що бюджетників закопали в папери, ще й хочуть пересічних) 2-3 роки це оптимістичний сценарій, може він буде здивований, але далеко не в провінції, а у містах! більшість фінансово не грамотні і не зможуть заповнити декларації та оцінити майно, яким володіють
Петро
03.03.2016
Доскакались). Диктатор Янукович був поганий! Спасибі майдонутим!
оксана
03.03.2016
А я - за! Посмотрят на наши доходы, ужаснуться и повысят зарплату !
Коля оксана
03.03.2016
Таки-да. На вашу зарплату тільки й дивляться! Зменшують - зменшують, а вони все живуть і живуть, і не протестують - а, мовчать - ми їх ще притиснемо, нові податки придумаємо, бо не вистачає на позачерговий золотий унітаз, чи то пак - яхту !!!
Вадік
03.03.2016
Сподіваюся, що зможу побачити як цього Йугу Луценка повісять на майдані!
коля
03.03.2016
Багато українців взагалі не мають ні зарплати, ні пенсії; звільнені з роботи ще режимом Януковича у зв"язку з так званими "ліквідаціями" держустанов; по декілька років живуть на утриманні своїх родичів та перебиваються випадковими підробітками.
Коля коля
04.03.2016
З часів яянуковичча вже можна сорок раз роботу знайти, кому нема - запрошуємо в село - картоплю садити, там робочих рук завжди не вистачало, а на утриманні у родичів напевно краще.
коля Коля
04.03.2016
Коля, ти мабуть у школі не надто добре вчився. Сказано ж "звільнені з роботи у зв"язку з так званими "ліквідаціями" держустанов", тобто, ПО НЕЗАЛЕЖНИМ ВІД ПРАЦІВНИКА ПРИЧИНАМ. Фактично це значить, що у зв"язку із зміною держустановою кода ЄДРПОУ, людину на рівному місці позбавили робочого місця. Причому, у таких випадках скорочення посад не відбувається і на звільнене місце приймається, як правило, пенсіонер. "Ліквідація" держустанов є не що інше, як законодавчо закріплене шахрайство: чи можна уявити, щоб дехто, маючи певні борги і обов"язки, раптом за своїм бажанням поміняв свій паспорт і тільки завдяки цьому позбувся своїх боргів і обов"язків7
коля коля
04.03.2016
Держустанова змінила код ЄДРПОУ --і трудовий договір з цією держустановою став не дійсним (!) -- у якій ще країні є такий з очевидний обман ?
Петро
04.03.2016
І знову Янек винувати?))))
коля Петро
04.03.2016
Абсолютно точно: оте вишкрібайло і ініціювало масові "ліквідації" держустанов. Якби Янукович не позарився на мінімальні зарплати, то був би президентом по сьогодняшній день. Жадібність фраера згубила.
Петро
09.03.2016
Коля, Янека немає вже давно! Роботу за цей час можна знайти багато разів))).
коля Петро
10.03.2016
Оце дійсно питання: якщо людина звільнена з роботи згідно розпорядження державних органів по незалежним від працівника причинам, то чи зобов"язана держава цю людину працевлаштовувати? Адже саме з вини держави людина залишилась без засобів існування.
Петро
12.03.2016
Коля! А чому Людини сидить склавши руки і жде ? Держава багато чого кому винна і шо??? Мені також держава повинна виплачувати достойну зарплату , а не на рівні ...не буду говорити кого. Але я знайшов собі не одну роботу, щоб забезпечити свої потреби та сім"ї. І пер ніж жалітись на Державу чи не треба самому для себе щось зробити?
коля
12.03.2016
Думаю, що тепер держава має оплатити звільненому працівнику увесь вимушений прогул та працевлаштувати його на попереднє робоче місце.
Василь коля
13.03.2016
І це буде правильно і справедливо, адже держава по незалежним від працівника причинам позбавила його заробітної плати. Хто причинив шкоду, той і має її компенсувати, а не сам постраждалий від причиненої шкоди.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн