Мінфін змінив правила заповнення реквізиту «Призначення платежу» у платіжці
Його головна мета – мінімізувати кількість обов’язкових полів реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції, які заповнюються платниками та органами виконавчої влади.
Зокрема, згідно з наказом:
- кількість обов’язкових полів, які заповнюють платники у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції, зменшили до 2 полів – для платників на бюджетні/небюджетні/депозитний рахунки («Код виду сплати», «Додаткова інформація запису»), а для платників на єдиний рахунок - до 1 поля («Додаткова інформація запису»);
- скорочено кількість обов’язкових полів, які заповнюють органи виконавчої влади у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції. Наприклад, територіальні органи ДПС та органи державної виконавчої служби при стягненні коштів на єдиний рахунок заповнюють 3 поля («Номер рахунку»; «Сума податку»; «Додаткова інформація запису»).
Також у новому Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» наведено приклади заповнення цього реквізиту.
Крім цього встановлено, що Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на небюджетні рахунки, а також на єдиний рахунок, затверджений наказом Мінфіну від 24.07.2015 № 666, застосовуватимуть лише у разі використання неструктурованого формату реквізиту «Призначення платежу» відповідно до міжнародного стандарту ISO 20022. При чому лише на перехідний період до 01.07.2023. З цієї дати Порядок № 666 втратить чинність.
Наказ № 148 набрав чинності 31.03.2023.