Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.08.23
1055 0
Друкувати
Обране

Мінсоцполітики підтримує передачу адміністрування ЄСВ від Державної податкової служби до Пенсійного Фонду України

7 серпня 2023 у Верховній Раді групою народних депутатів був зареєстрований проєкт Закону 9570, яким разом із пов’язаними з ним проєктами Законів України за реєстраційними номерами 9569 та 9571 яким пропонується передати Пенсійному фонду України адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), а також функції контролю за його сплатою.

Мінсоцполітики підтримує цей законопроект, оскільки він дозволяє врегулювати одну з суттєвих проблем у сфері соціального захисту.

Внаслідок недостатнього контролю за сплатою ЄСВ, деякі роботодавці не сплачують єдиний соціальний внесок за працівників. Це спричиняє проблеми, в першу чергу, для власне працівників. Адже за певний період часу людині не зараховується страховий стаж. Також працівник не має можливості претендувати на страхові виплати, наприклад, лікарняні.

Ще одна існуюча на сьогодні проблема, – це те, що наразі інформацію про  те, за яку людину і який обсяг внесків сплачено, Пенсійний фонд отримує зі значною затримкою. 

Наразі єдина квартальна звітність щодо сплати ЄСВ подається протягом 40 днів після закінчення кварталу. Весь цей період Пенсійний фонд, який відповідає за виплату пенсій, страхових виплат, призначення субсидій, не володіє інформацією, скільки ЄСВ сплачено за конкретну людину. Тобто не має точної інформації, щоб визначити розмір допомоги, необхідний їй. Це ускладнює швидке реагування держави на потреби окремого працівника.

Наприклад, у випадку, якщо людина захворіла у лютому, Пенсійний фонд отримає відомості про заробіток такого працівника лише наприкінці травня. Відтак, він немає точних даних для розрахунку і виплати лікарняних на момент їх призначення.

Повернення функцій з адміністрування ЄСВ Пенсійному фонду дозволить вирішити ці проблеми без збільшення адміністративного навантаження на роботодавців .

Точна і актуальна інформація щодо роботи і внесків за кожного конкретного працівника не тільки дозволить більш гнучко та оперативно реагувати на їх потреби і забезпечувати страхові виплати, а й спростити реалізацію прав у сфері праці. 

ПФУ має успішний досвід адміністрування ЄСВ, оскільки до 2013 р. саме він виконував цю функцію. Повернення цих функцій ПФУ, як організації, яка найбільше зацікавлена у забезпеченні сплати ЄСВ, є логічним рішенням, яке дозволить сконсолідувати усю відповідальність за забезпечення страхових внесків.

Джерело:
Мінсоцполітики
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×