Інформація по темі "" | Публікації по тегу
04.08.16
8328 3
Друкувати
Обране

Нюанси оподаткування податком на доходи фізичних осіб компенсації за невикористані дні відпустки

 Відповідно до підпункту 14.1.48 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) заробітна плата для цілей розділу ІV ПКУ - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
   
   Згідно із підпунктом 164.2.1 пункту 164.2 статті 164 ПКУ доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного платника податку і є базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
   
   Відповідно до статті 24 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі - Закон № 504) у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки.
   
   У разі переведення на роботу на інше підприємство сума грошової компенсації за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник.
   
   Згідно із підпунктом 168.1.1 пункту 168.1 статті 168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статтею 167 ПКУ.
   
   Відповідно до підпункту 168.1.2 пункту 168.1 статті 168 ПКУ податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.
   
   Обов’язок зі сплати податку на доходи фізичних осіб покладається на того роботодавця, який здійснює нарахування компенсації і відповідно нарахування та утримання до бюджету і соціальних фондів.
   
   Моментом виплати такого доходу, є дата перерахування грошових коштів іншому підприємству, що є новим місцемроботи працівника. Тобто, роботодавець має виконати всі функції податкового агента.
   
   Таким чином, так як суми компенсації за невикористану відпустку з метою оподаткування розглядаються як заробітна плата і входять до складу загального місячного оподатковуваного доходу працівника, то вони підлягають оподаткуванню податковим агентом - працедавцем на загальних підставах у тому місяці, коли були нараховані (в даному випадку - у місяці звільнення).
   
   Оскільки суму грошової компенсації було обкладено податком на доходи фізичних осіб роботодавцем за попереднім місцем роботи, що було відповідним чином відображено ним у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ, підприємство, на яке перейшов працівник, не повинно показувати відомості про суму виплаченої працівнику компенсації у ф. № 1ДФ .

 

ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
ирина
05.08.2016
а как это на практике? какая сума пересылается на счет организации, куда переводится человек, грязная или чистая? если чистая, то вроде всё понятно, а если грязная, то как тогда может организация, с которой переводится человек, перечислить НДФЛ?
Надежда
08.08.2016
Сумма перечисляется на счет новой организации чистая, без выплаты налога, т.к. её уже удержали на старой работе
Анна
09.08.2016
Вопрос в другом, как предприятию, которое получит деньги без НДФЛ будет проводить расчеты с работником? Предприятие начисляет работнику отпускные и опять должен удержать НДФЛ
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі