Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.03.15
2953 0
Друкувати
Обране

Оподаткування неприбуткових організацій: проект змін від законодавців

Комітет з питань податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування неприбуткових організацій)

Члени Комітету на засіданні 4 березня розглянув законопроект за реєстр. №2049, яким передбачається врегулювати питання оподаткування неприбуткових організацій та визначити їх перелік.

Народні депутати підтримуючи пропозиції, викладені в законопроекті, під час засідання висловили деякі зауваження.

Члени комітету звернули увагу на те, що до 1 січня 2015 року Податковий кодекс України визначав перелік неприбуткових організацій, які не сплачували податок на прибуток зі своєї основної діяльності (стаття 157). Проте, Законом "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" значна кількість неприбуткових організацій була визначена платниками податку на прибуток на загальних підставах. Доцільність та ефективність таких змін сумнівна, оскільки вони не передбачають економічного ефекту у вигляді додаткових надходжень податку на прибуток, а лише ускладнюють діяльність неприбуткових організацій та адміністрування податку на прибуток.

Водночас, законопроектом не врегульовуються окремі питання, пов'язані із оподаткуванням податком на прибуток неприбуткових організацій, зокрема:

— не передбачено умов щодо позбавлення статусу неприбутковості у разі порушення ними законодавчих актів про неприбуткові організації, а також при здійсненні діяльності непередбаченої статутом;

— не прописано, що статутні документи повинні містити вичерпний перелік видів діяльності, які не передбачають одержання прибутку згідно з нормами законів, що регулюють їх діяльність.

Крім того, проектом передбачається внести технічні правки до статті 166 стосовно податкової знижки на благодійність. Пропонується змінити базу для оподаткування податком на доходи фізичних осіб, виключивши з неї цільову і нецільову благодійну допомогу, в тому числі матеріальну допомогу, що надається фізичним особам будь-якими благодійниками у будь-якому розмірі. Для цього необхідно вносити зміни до інших статей розділу ІV Податкового кодексу України, зокрема до статей 164, 165, пункту 170.7 статті 170, статті 179.

Члени Комітету при цьому зазначили, що благодійна допомога (у відповідних розмірах) не включається до оподатковуваного доходу їх одержувачі, тобто не є об'єктами оподаткування. Тому потреби у запропонованих змінах не має.

Народні депутати вважають, що законопроект може бути прийнятий за основу за умови виключення з переліку неприбуткових організацій кредитних спілок.

За матеріалами Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі