Інформація по темі "" | Публікації по тегу
31.01.20
15916 0
Друкувати
Обране

ПДФО: хто та у якому розмірі зможе скористатись податковою соціальною пільгою?

Хто зможе скористатися?


Загалом, податкова соціальна пільга (далі - ПСП) – це право платника податку на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця, що свого роду, зменшення податкового навантаження на малозабезпечені категорії громадян.

Така пільга застосовується до доходу у вигляді заробітної плати (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди). При цьому, існує граничний розмір місячного доходу, що надає право на її застосування. Розраховується наступним чином: величина прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановлена на 1 січня звітного податкового року, множиться на коефіцієнт 1,4, після чого отриманий результат округляється до найближчих 10 грн (пп. 169.4.1 ПКУ). Тож граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП у 2020 році 2 940 грн (2102,0 *1,4).

Передбачені також обмеження до кола осіб та доходів, відносно яких може застосовуватися ПСП (п.п. 169.2.3 ПКУ). Це зокрема особи, які окрім заробітної плати, упродовж звітного місяця отримують з бюджету ряд інших виплат у вигляді стипендії, грошового або майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад'юнктів, військовослужбовців.

Розміри ПСП:

- 50 % прожиткового мінімуму:

ПСП базова («на себе»).  Розмір ПСП у розмірі, дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (з розрахунку на місяць), встановленого законом на 1 січня звітного податкового року. Тобто у 2020 році така ПСП дорівнює 1 051 грн (2102,0*50%).

- 100 %:

ПСП «на дітей». ПСП у розмірі 100% розміру базової ПСП, надається з розрахунку на кожну дитину одному з батьків, у яких є двоє і більше дітей у віці до 18 років (1050,0* кількість дітей). І тут є особливість, яка полягає передусім в особливому механізмі визначення граничного розміру заробітної плати для застосування пільги. Так, у одного з батьків така межа визначається як добуток загальновстановленої граничної величини зарплати і кількості дітей (2940,0*кількість дітей) (пп. 169.4.1 ПКУ). Застосовується до кінця року, в якому дитина досягає 18-річного віку.

У разі якщо платник податку має право на застосування ПСП з двох і більше підстав, застосовується одна ПСП з підстави, що передбачає її найбільший розмір. Виключенням є випадок, коли платник податків утримує двоє і більше дітей, у тому числі дитину-інваліда - розміри пільг підсумовуються (п.п. 169.3.1 ПКУ).

- 150 %:

Сума такої ПСП у цьому році становить – 1576,50 грн (150%*(2102,0*50%)). Застосовується до доходів у вигляді зарплати і прирівняних до неї доходів працівника, який (п.п. 169.1.3 ПКУ):

- є самотньою матір'ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, опікуном - з розрахунку на кожну дитину у віці до 18 років;

- утримує дитину-інваліда - з розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років;

- є особою, віднесеною законом до першої або другої категорій осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб, нагороджених грамотами Президії Верховної Ради УРСР у зв'язку з їх участю в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;

- є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад'юнктом;

- є інвалідом I або II групи, у тому числі з дитинства, крім інвалідів, пільга яким визначена пп. " б" пп. 169.1.4 ПКУ;

- є особою, якій присуджено довічну стипендію як громадянину, що зазнав переслідувань за правозахисну діяльність, включаючи журналістів;

- є учасником бойових дій на території інших країн в період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", крім осіб, визначених в пп. " б" пп. 169.1.4 ПКУ.

- 200 %:

У поточному році це - 2 102 грн (200%*(2102,0*50%)). Застосовується до працівника, який є (пп. 169.1.4 ПКУ):

- Героєм України, Героєм Радянського Союзу, Героєм Соціалістичної Праці або повним кавалером ордену Слави або ордену Трудової Слави, особою, нагородженою чотирма і більше медалями "За відвагу";

- учасником бойових дій під час Другої світової війни або особою, що у той час працювала в тилу, та інвалідом І і ІІ групи, з числа учасників бойових дій на території інших країн в період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- колишнім в'язнем концтаборів, гетто і інших місць примусового утримання під час Другої світової війни або особою, визнаною репресованою або реабілітованою;

- особою, яку було насильно вивезено з території колишнього СРСР під час Другої світової війни на територію держав, що знаходилися у стані війни з колишнім СРСР або окупованих фашистською Німеччиною і її союзниками;

- особою, що знаходилася на блокадній території колишнього Ленінграда (Санкт-Петербург, Російська Федерація) в період з 8 вересня 1941 року по 27 січня 1944 року.

 Резюмуємо:

ПСП можуть скористатись працівники (лише за одним місцем роботи), які отримують заробітну плату, при цьому граничний розмір їх доходів не перевищує 2 940 грн. Однак застосовуючи пільгу «на дітей», ця сума збільшується кратно кількості дітей.

Використання ПСП, яка вища базової, передбачає подання працівником заяви про застосування ПСП з приведенням норми Кодексу, яка надає йому право на певний розмір ПСП та документів, які підтверджують таке право.

Розміри ПСП у 2020 році:

50%  – 1 051 грн;

100% - 1 051 грн * кількість дітей;

150% - 1 576,5 грн;

200% - 2 102 грн.

 

Офіс ВПП ДПС

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн