494 5

Податкові накладні: з якого числа складати тільки в електронній формі та реєструвати в ЄРПН?

Фіскали в Базі знань відповіли на питання: починаючи з якої дати всі податкові накладні та розрахунки коригування до них складаються лише в електронній формі та підлягають реєстрації в ЄРПН?

Контролери зазначили:

з 01.01.2015 р. — всі податкові накладні та розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронній формі. До 01.02.2015 р. платники ПДВ можуть реєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до них в ЄРПН незалежно від суми ПДВ, що міститься у податковій накладній або розрахунку коригування;

 з 01.02.2015 р.обов'язковій реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до них, складені, починаючи з 01.02.2015 р., в тому числі податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, а також податкові накладні, що не надаються покупцю, незалежно від суми ПДВ, вказаній в такій податковій накладній.

 

 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (5)
Сергей
28.01.2015
А какой штраф за нерегистрацию налоговой накладной по операциям необлагаемых НДС?
Алена
28.01.2015
Пунктом 120 прим. 1.1 ст. 120 прим. 1 ПКУ передбачені штрафи за порушення платниками податку термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН) у таких розмірах: 10 % від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів; 20 % — у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 % — у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40% — у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів. При цьому такі штрафи застосовуються у разі, якщо такі накладні та розрахунки коригування підлягають наданню покупцям - платникам ПДВ. В ЗІР податківці зазначають, що так як з 01 січня до 01 лютого 2015 року не всі податкові накладні та розрахунки коригування підлягають обов'язковій реєстрації в ЄРПН, штрафи, визначені п. 120 прим. 1.1 ст. 120 прим. 1 ПКУ, в цей період не застосовуються.
Сергей
28.01.2015
Алёна, значит никак не штрафуется?
Алена
28.01.2015
Сергей, да, с 1 января до 1 февраля никак не штрафуется
Сергей
28.01.2015
Про январь я понял. С 01.02 как можно рассчитать штраф по операциям без НДС?