Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.10.19
6870 4
Друкувати
Обране

Пропонується звільнити від оподаткування зарплату студентів та молодих спеціалістів

До Верховної Ради внесено проект Закону № 2250 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинення відтоку українських спеціалістів за кордон)».

Законопроектом пропонується звільнити роботодавців від сплати ЄСВ за працівників, які не досягли 27-річного віку. За таких осіб ЄСВ сплачується за умови їх добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Також пропонується встановити нульову ставку податку на доходи фізичних осіб для працівників віком до 27 років.

Схожий підхід вже був застосований у світовій практиці. Для прикладу, у Польщі задля вирішення проблеми з виїздом поляків на роботу до більш успішних країн було скасовано податок на доходи фізичних осіб для працівників, яким не виповнилося 26 років. Міжнародні експерти позитивно оцінили такий крок польської влади. У Польщі були встановлені граничні розміри доходу, до якого застосовується відповідна пільга. Водночас, в українських реаліях встановлення граничного розміру доходу для отримання податкових пільг призведе лише до залишення в тіні справжніх розмірів доходу населення.

Втілення запропонованих змін сприятиме виведенню ринку зайнятості з тіні, роботодавцям стане вигідно офіційно працевлаштовувати працівників та після досягнення ними 27-річного віку продовжувати працювати законно.

Також будуть мінімізовані корупційні ризики при проведенні перевірок контролюючими органами, оскільки роботодавцю буде вигідніше офіційно працевлаштовувати працівників.

Прийняття законопроекту:

  • створить сприятливі умови для роботодавців у розрізі прийняття на роботу студентів та молодих спеціалістів;
  • стимулюватиме українців залишатися працювати в Україні, оскільки вони на початку робочого шляху будуть звільнені від сплати податку на доходи;
  • стимулюватиме іноземців працювати в Україні;
  • призведе до детінізації ринку зайнятості та доходів населення;
  • стимулюватиме інвесторів розвивати бізнес в Україні з використанням праці молодих спеціалістів;
  • мінімізує корупційні ризики в правовідносинах з контролюючими органами.

buhgalter911.com

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Айтишник
10.10.2019
Что может быть лучше для айти где основная масса спецов от 22 до 34 лет.
Gumiho
11.10.2019
для роботодавців схема нічого така) але який зиск для тих студентів... порівняли... прибутковий, який вираховується із зарплати з ЄСВ, яке нараховується і сплачується роботодавцем. Просто нема слів. А як щодо стажу?..
Алена
11.10.2019
В этом случае выигрывает работодатель, который не будет платить ЕСВ с молодого специалиста, а также студент, которого ради экономии возьмут на работу. Но теперь дилемма для молодого специалиста: если он захочет добровольно платить ЕСВ, чтобы ему шел стаж, тогда ему нужно будет это делать со своих доходов (соответственно доходы будут меньше), за него не будет это делать предприятие как раньше.
Енгрібьорд Алена
18.10.2019
Ну, якщо разом із ЄСВ не будуть утримувати ПДФО, то воно приблизно те на те й вийде (не зовсім, але все ж таки).
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі