Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
4942 0
Друкувати
Обране

Щодо оподаткування компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу

Податківці повідомили, що головним при оподаткуванні ПДФО, ЄСВ та військовим збором середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу під час мобілізації, є факт отримання роботодавцем компенсації таких витрат із держбюджету.


Якщо середній заробіток роботодавець виплачує за рахунок коштів держбюджету відповідно до Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 № 105 (далі — Порядок № 105), то такий дохід не оподатковується ПДФО, ЄСВ та військовим збором. Якщо ж заробітну плату підприємство виплачує на виконання частини третьої статті 119 Кодексу законів про працю України (КЗпП), то такий дохід є об’єктом оподаткування ПДФО і військовим збором та базою нарахування і утримання ЄСВ.

До того ж податківці не зважають на те, що на сьогодні частина третя статті 119 КЗпП поширює соціальні гарантії також на працівників, призваних на військову службу. Проте Порядок № 105 не передбачає виплати компенсації підприємствам за таких осіб. Як вони пояснюють, питання виплати компенсації із держбюджету в межах середнього заробітку та категорії осіб, яким вони виплачуються, знаходяться у правовому полі Мінсоцполітики.

Отже, якщо підприємство виплатить середній заробіток працівнику, призваному на військову службу, а у бюджетній компенсації буде відмовлено, то такий дохід підлягає оподаткуванню ПДФО, ЄСВ та військовим збором.

 

Лист Державної фіскальної служби України від 07 вересня 2015 року № 19141/6/99-99-17-03-03-15

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд