Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.04.16
14412 4
Друкувати
Обране

Сума вихідної допомоги, нарахована при звільненні не є базою нарахування ЄСВ

Базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 року № 108/95-ВР.

Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄСВ передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року № 5 .

Пунктом 3.8 розділу 3 Інструкції № 5 визначено, що суми вихідної допомоги при припиненні трудового договору входять до інших виплат, які не належать до фонду оплати праці.

Отже, сума вихідної допомоги, нарахована роботодавцем найманому працівникові при його звільненні, не є базою нарахування ЄСВ.

Зазначена норма визначена в пункті 1 частини 1 статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI.

ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Олена
26.04.2016
Вихідна допомога-це компенсація за невикористану відпустку?
Євген Олена
26.04.2016
Ні!
Коля
26.04.2016
Судді, наприклад, отримують вихідну допомогу у розмірі десяти своїх заробітних плат. А заробітна плата судді більше десяти тисяч гривень. Тобто , їх вихідна допомога більше ста тисяч гривень. Крім суддів , ще безліч подібних високозабезпечених посадовців , отримують аналогічну вихідну допомогу. Одночасно , за ініціативою держави, по незалежним від працівника причинам, малозабезпечені можуть позбавлятися мінімальної заробітної плати , тобто, взагалі засобів існування. Ганьба вона і є ганьба.
Яяяяяяяя Коля
27.04.2016
Коля, як завжди, все і про всіх знає....
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі