Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.01.19
8352 5
Друкувати
Обране

Велика розборка: що таке ЄСВ і кому він потрібен

В Україні середній рівень ЄСВ становить 22%. При цьому в Естонії "на пенсію" йде 22%, Польщі - 19,5%, США - 15%


У питаннях ЄСВ журналісти "Сегодня" розбиралися за підтримки директора юркомпанії "Прима лідер груп" Діни Дрижакової.

Що таке ЄСВ?

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) запрацював в Україні в 2010 році. Його введення було направлено на скорочення кількості окремих відрахувань, адже до 2011-го стягувалися окремі платежі до Пенсійного фонду, фонд страхування по безробіттю, від нещасних випадків на виробництві. Ставки диференціювалися, в залежності від виду платника, класів профризику, виду діяльності. 

Сьогодні ЄСВ – консолідований (зведений) страховий внесок. Його збір здійснюється в системі загальнообов'язкового державного страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі. Мета сплати – забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, застрахованих осіб і членів їх сімей. Адже в підсумку люди отримують страхові виплати в рамках діючих видів загальнообов'язкового соціального державного страхування. 

В цілому первинною метою запровадження ЄСВ було консолідувати діяльність фондів в частині розподілу внесків на соціальне і пенсійне страхування. Впровадження внеску повинно було наповнити бюджет ПФ і вирішити пенсійне забезпечення українців. Але на практиці в систему вносилося чимало змін, що свідчить про недосконалість механізму.

Чи є єдиний соцвнесок в інших країнах?

Якщо порівняти платежі "на пенсію" в Україні із загальною ставкою в 22% з іншими країнами, вимальовується цікава картина з різними показниками. Наприклад, на ці цілі в Естонії направляється 22%, в Білорусі – 29%, в Польщі – 19,5%, в США – 15%. 

Але, крім внесків із заробітної плати, за кордоном діють відрахування на індивідуальні накопичувальні пенсійні рахунки, звідки виплачуються додаткові суми до пенсій. Причому в більшості економічно розвинених країн світу громадяни з невисокими зарплатами звільняються від сплати прибуткового податку. Зате основний тягар наповнення держбюджету лягає на заможне населення, для яких встановлена прогресивна шкала оподаткування.

Зокрема, в Австралії функціонує п'ять ставок податку. Громадяни, чиї доходи за рік менше $ 6 тисяч, звільняються від оподаткування. А громадяни, доходи яких перевищують $ 180 тисяч, 45% доходу віддають до держбюджету. Якщо ж говорити про Канаду, то там не обкладаються податком доходи розміром до 10 382 доларів. А ось ті, хто отримав понад 128 тисяч доларів, зобов'язані заплатити 29% від свого заробітку в державну казну.

Чи можна отримати пільги при оплаті єдиного соціального внеску? Чи можна не платити?

Максимальна база нарахування ЄСВ у 2018 році встановлена в розмірі 15 мінзарплат - це 55 845 грн. Тобто, якщо місячний дохід перевищує цю суму, внесок із суми перевищення на стягується.

Важливо відзначити, що не платять ЄСВ і ті фізособи-підприємці і фермери, які отримують пенсію. Ці категорії громадян звільнені від сплати внеску за себе, оскільки пенсійні виплати є частиною пенсійного страхування і вони не включаються до бази ЄСВ. Якщо ж пенсіонер отримав дохід від іншої діяльності, наприклад, за цивільно-правовим договором, в такому випадку утримання ЄСВ проводиться з доходу, крім пенсії, за діючими ставками єдиного соцвнеску.

Важливо вивчити і саму структуру розподілу ЄСВ в бюджеті. Отже, внесок ділиться на загальнообов'язкове соцстрахування на випадок безробіття (7,1767%), загальнообов'язкове держстрахування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (7,726%), загальнообов'язкове держпенсстрахування (78,5576%;), загальнообов'язкове держсоцстрахування від нещасних випадків на виробництві (6, 5397%). 

Хто і скільки платить єдиний соцвнесок?

Платниками ЄСВ є підприємства, організації, фізичні особи-підприємці (незалежно від системи оподаткування), роботодавці, військовослужбовці тощо. 

Якщо говорити про розмір внеску, з січня 2016 основна ставка ЄСВ становить 22% (раніше 34,7%). А з січня 2017 го мінвнесок для фізосіб-підприємців – платників єдиного податку 1-ї групи склав 352 грн. Діють зменшені ставки і для окремих категорій населення. Наприклад, для працівників-інвалідів ставка ЄСВ становить 8,41% від зарплати. Ще спецставки ЄСВ встановлено для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів – 5,5%. Якщо ж організація інвалідів всеукраїнська, ставка – 5,3%. 

Давайте розглянемо приклад розрахунку ЄСВ із зарплати працівника в 3723 грн. Людині доведеться заплатити податок з доходу фізосіб: 3723 грн х 18% = 670,14 грн. І потрібно сплатити військовий збір: 3723 грн х 1,5% = 55,85 грн. Також важливо сплатити ЄСВ: 3723 грн х 22% = 819,06 грн. Тобто всього податків буде нараховано: 670,14 грн + 55,85 грн + 819,06 грн = 1545,05 грн. В результаті людина повинна отримати на руки: 3723 грн – 670,14 грн – 55,85 грн = 2997,01 грн. Чому стільки? Справа в тому, що нарахований ЄСВ в 819,06 грн оплачується в бюджет за рахунок коштів роботодавця. 

Важливо відзначити, часто співробітники отримують зарплату нижче мінімалки, тоді ЄСВ сплачується з розрахунку встановленої мінімальної зарплати. Тобто мінразмер ЄСВ в 2018-м розраховується за формулою: 3723 грн х 22% = 819,06 грн на кожного працівника. До слова, аналогічну суму в цьому році зобов'язані платити і "сплячі" фізособи-підприємці. Вони повинні платити внесок, навіть якщо декларують відсутність доходу.

Чи можна замінити або взагалі скасувати ЄСВ?

Сьогодні немає можливості скасування єдиного соціального внеску, адже він є основним джерелом надходження до Пенсійного фонду України

Правда, при цьому існує величезна проблема збору в бюджет цього платежу. За даними Держфіскальної служби України, за 7 місяців 2018 року в казну надійшло 126,8 млрд грн. Це на 27,4 млрд більше, ніж за аналогічний період минулого року, оскільки зростання надходжень відбулося за рахунок збільшення мінімальної зарплати в 2018 році.

Але, за даними Міністерства економрозвитку і торгівлі, рівень тіньової економіки України становить 42% ВВП, а річний обсяг "зарплат у конвертах" оцінюється в 175 млрд грн. Природно, бюджет не отримує надходжень з цих доходів.

Тому уряд має вжити заходів щодо детінізації доходів, врегулювання відтоку трудових ресурсів, створення нових робочих місць. І тут, за даними Держкомстатистики, резервом надходжень можуть стати доходи 9,4 мільйона осіб, які з 26 мільйонів населення працездатного віку взагалі не платять податки.

Крім того, доцільно вивчити питання про дію максимальної бази нарахування єдиного соціального внеску. А все тому, що сьогодні дохід понад 55 845 грн не обкладається цим внеском. Тому має сенс ввести прогресивну шкалу оподаткування єдиним соцвнеском сум понад максимальну базу.

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(5)
особа
21.01.2019
з 01.08.2017 працює Фонд СС ...і розподіл один... а не на ТВП та НВ
Енгрібьорд особа
22.01.2019
То все велика "сила звички". Скільки років були різні фонди, що навіть зараз. коли намагаєшся довести людині, що виплатою "звичайних" лікарняних та травмами на виробництві займається один фонд - ніхто відразу не вірить
Н.В.
22.01.2019
хочу в Канаду
Ж.Н.
22.01.2019
Сколько у нас в стране грамотных экономистов, аналитиков. Все все понимают, все говорят о том как нужно сделать, и никто ничего не делает, начиная с нашего правительства которое принимает законы которые не работают.
Олег
23.01.2019
У злодійській державі цей колгосп працювати не може.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
pw-image
Доступ до сайту за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн