Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
4452 1
Друкувати
Обране

Як нараховується ПДФО та ЄСВ на премії, виплачені у 2016 році за 2015 рік

ДФС у листі від 18.03.2016 р. № 4670/5/99-99-17-03-03-16 роз’яснила порядок нарахування ПДФО та ЄСВ на суму премії, яка виплачується працівникам підприємства у 2016 році за результатами роботи 2015 року.


Податківці наголосили: суми премій, нараховані працюючим працівникам у лютому 2016 року за результатами їх роботи у 2015 році, включаються податковим агентом до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу лютого 2016 року й обкладаються ПДФО за ставкою 18%.

Щодо ЄСВ податківці зауважили: якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема, у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми донарахованої заробітної плати включаються до заробітної плати місяця, у якому були здійснені такі донарахування. Частиною 4 ст. 9 Закону про ЄСВ визначено, що обчислення ЄСВ за минулі періоди здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку відповідно доЗакону про ЄСВ нараховується єдиний внесок.

Отже, при нарахуванні премії в поточному місяці за попередні періоди суми такої премії включаються до заробітної плати місяця, у якому були здійснені такі донарахування. При цьому ЄСВ нараховується за ставкою 22%, тобто ставкою, що діє на день фактичного нарахування доходу.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(1)
Тетяна
31.03.2016
чи можна цього нормативу дотримуватися при донарахуванні окладу за січень-лютий 2016 року у зв’язку з виконанням постанови №1013.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд