Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6962 0
Друкувати
Обране

Як оподатковується зарплата померлого працівника, що виплачується його спадкоємцям

Фахівці ДФСУ надали роз’яснення щодо оподаткування суми грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки, що виплачується спадкоємцям померлого працівника (ІПК від 04.03.2019 р. № 872/6/99-99-13-02-03-15/ІПК).ЄСВ

Сума заробітної плати (у т.ч. сума грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки), нарахована працівнику до дня його смерті, є базою нарахування єдиного внеску для платника єдиного внеску - роботодавця.

Водночас оскільки спадкоємці відповідно до вимог чинного законодавства не є застрахованими особами роботодавцем - страхувальником, то зазначена сума, яка їм виплачується, не є базою нарахування єдиного внеску.

ПДФО та військовий збір

Дохід у вигляді суми компенсації за невикористану відпустку включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника на день його смерті та оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, визначено ст. 174 ПКУ, якою встановлено декілька ставок для оподаткування доходів платника податку, одержаних у вигляді спадщини, залежно від ступеня споріднення спадкоємця із спадкодавцем та їх резидентського статусу. 

Інтерактивна бухгалтерія

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд