Як застосовувати понижуючий коефіцієнт при нарахуванні ЕСВ: підписано нові правила!
Згідно зі змінами, до 31 грудня 2015 року при нарахуванні ЄСВ понижуючий коефіцієнт зможуть використовувати роботодавці, які виконують одночасно такі умови:
1) база нарахування ЄСВ в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці (далі — БН(зо)) збільшилась на 20 і більше % порівняно з середньомісячною базою нарахування ЄСВ платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу (далі — СмБН(зо)2014);
2) після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці (далі — СП(зо)м) складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік (далі — СмП(зо)2014);
3) кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 % середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік (далі — СмК(зо)2014). Ця умова не застосовується до роботодавців-фізосіб.
Законодавці вирішили, що платники ЄСВ будуть обчислювати коефіцієнт самостійно щомісячно за спеціальною формулою:
Коефіцієнт = СмБН(зо)2014/БН(зо)
де:
СмБН(зо)2014 — середньомісячна база нарахування ЄСВ для платника у 2014 році в розрахунку на одну застраховану особу;
БН(зо) — база нарахування ЄСВ на одну застраховану особу за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовим договором.
Якщо в результаті розрахунку коефіцієнта його значення складає менше ніж 0,4, то застосовується коефіцієнт 0,4.
Коефіцієнт буде застосовуватись і при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізособам з джерел не за основним місцем роботи.