Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6141 2
Друкувати
Обране

Які особливості роботи єдиного рахунку для податків та ЄСВ

Кабінет Міністрів постановою від 29 квітня 2020 № 321 затвердив порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, інформує Юрліга.



Документ визначає механізм зарахування платниками коштів на єдиний рахунок, перерахування коштів з єдиного рахунку на бюджетні рахунки та повернення (врахування) помилково та/або надміру зарахованих коштів.

Що можна оплатити через єдиний рахунок?

Через єдиний рахунок можна сплачувати:

  • податок на прибуток підприємств;
  • податок на доходи фізичних осіб;
  • єдиний соціальний внесок;
  • єдиний податок;
  • рентну плату;
  • інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на ДПС.

Не використовується він для сплати податку на додану вартість та акцизного податку з пального та спирту. Таке виключення пов'язане з функціонуванням спеціальних систем електронного адміністрування цих податків. Крім того, виключення стосується і сплати частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їх об'єднаннями.

Який порядок відкриття?

Єдиний рахунок відкривається у Казначействі на ім'я ДПС.

Платник податків повідомляє про наміри використання системи ДПС в електронній формі через електронний кабінет.

ДПС відкриває єдину картку платника на підставі даних реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.

В єдиній картці платника відображаються дані про платника та операції, що проводяться з коштами, які зараховані/перераховані/повернуті (враховані) на єдиний рахунок/з єдиного рахунка.

Інформація про рух коштів на єдиному рахунку доступна платнику в електронному кабінеті в актуальному стані.

Деякі особливості

Під час використання єдиного рахунка платник не має права сплачувати такі кошти на інші рахунки, відкриті Казначейством для сплати таких податків, а кошти, які сплачені на інші рахунки, вважаються помилково сплаченими та підлягають поверненню.

Якщо на єдиний рахунок надійшли кошти від платника, не включеного до реєстру платників, які використовують єдиний рахунок, або ДПС не може ідентифікувати платника з інформації про рух коштів на єдиному рахунку, такі кошти повертаються ДПС на рахунок платника, відкритий в установі банку, через який здійснено таке зарахування. Зазначені кошти не вважаються зарахованими на єдиний рахунок та не підлягають відображенню в єдиній картці платника.

Що робити у випадку помилково або надміру зарахованих коштів?

За коштами, які є помилково сплаченими грошовими зобов'язаннями, ДПС не пізніше наступного робочого дня з дня їх зарахування надсилає платнику через електронний кабінет повідомлення про виявлені помилки чи розбіжності за таким розрахунковим документом.

Платник не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення визначає належність платежу відповідному одержувачу.

Якщо платник протягом зазначеного строку не визначив належність платежу, інформація з розрахункового документа вважається інформацією без визначення належності платежу відповідному одержувачу і суми такого платежу включаються ДПС до реєстру платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з урахуванням черговості сплати, визначеної пунктом 351.6 статті 351, пунктом 89.7 та пунктом 131.2 ПКУ.

Суми помилково та/або надміру сплачених платником грошових зобов'язань і пені, зобов'язань з єдиного внеску, за даними ДПС, вважаються коштами, що надійшли на єдиний рахунок, та враховуються ДПС під час формування реєстру платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника на дату формування такого реєстру в такий спосіб:

- визнаються зарахованими за одним і тим самим видом доходів до державного та/або місцевих бюджетів, а у частині зобов'язань з єдиного внеску - до бюджетів Пенсійного фонду України та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, за якими такі кошти обліковуються;

- перераховуються Казначейством між різними видами доходів державного та/або місцевих бюджетів за висновком ДПС, поданим в установленому законодавством порядку Казначейству, на підставі визначеного напряму використання суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань і пені таким платником.

Це положення не позбавляє платника права на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань і пені у порядку, визначеному статтею 43 ПКУ.

Шановні користувачі! Тепер ви можете дізнаватися всі останні новини порталу Бухгалтер.com.ua першими в TELEGRAM і VIBER спільнотах! Більш детально за посиланням.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (2)
Alex
07.05.2020
У меня в связи с этим только один вопрос - зачем? зачем он вообще нужен?
Тетяна
07.05.2020
Очередная е-шка в работе бухгалтера...
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд