Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.08.23
3806 2
Друкувати
Обране

ЄСВ, як м'ячик для пінг-понгу між ДПС та ПФУ

У Верховній Раді групою народних депутатів від СН на чолі з Третьяковою Г. 07.08.2023 р. зареєстровано законопроєкти 9569 і 9570.

Ключова пропозиція: з 2024 року передати адміністрування ЄСВ від ДПС до Пенсійного фонду.

Сплата ЄСВ - на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду.

Подавати звітність про нарахування ЄСВ - через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду в електронній, а страхувальникам, у яких кількість застрахованих осіб не перевищує п’ять осіб, – за їх вибором у паперовій формі.

Конкретні строки, порядок та форму подання звітності законопроєктами не визначено – їх встановлюватиме ПФУ за погодженням з Мінсоцполітики.

Але в червні на сайті ПФУ було опубліковано аналогічний законопроєкт, згідно з яким планувалося, що сплата ЄСВ страхувальниками, а також подання звітності з ЄСВ здійснюватимуться щомісяця.

Відповідно, звітність із ПДФО і ВЗ подаватиметься щокварталу до ДПС.

ФОПам доведеться подавати до ПФУ окремий річний звіт про нарахований за себе ЄСВ, а не у складі річної декларації.

Дискусії про доцільність повернення функцій адміністрування ЄСВ Пенсійному фонду тривають відколи їх було передано ще Міністерству доходів і зборів з 1 жовтня 2013 року. Тобто вже 10 років

Можливо, ці дискусії і мають право на існування, а от епопею з об’єднанням/розділенням звітності давно вже слід припинити.
 
Об’єднана квартальна звітність діє з 2021 року
 

30 вересня 2021 року (тобто через 9 місяців дії непродуманої ініціативи) уряд подав до ВР проєкт закону 6120, який змінює період подання платниками звітності з ЄСВ і ПДФО з квартального на місячний

Ще через рік, 6 вересня 2022 року, цей законопроєкт прийняли за основу.
 
Ну от, минув іще майже рік, маємо нову ініціативу, тоді як робочі групи по законопроєкту 6120 зайшли в глухий кут.
 
Про те, що навіть СБУ в листі до голови податкового комітету звертає увагу на необхідність повернення до щомісячної звітності з ЄСВ повідомлялося тут. Можливо, слід уже прийняти хоч якесь рішення.

Насправді ті, хто призвів до проблем із нарахуванням за лікарняними листками, втратою пенсіонерами вчасних і повних нарахувань пенсій, мали б понести відповідальність або швидше виправляти помилку, чи не так?

Ніна Южаніна, народний депутат

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Лариса
14.08.2023
Ключове слово "мали б понести відповідальність".....тільки відповідальність завжи на бухгалтерській службі, там і штрафи, а з цих розумак, як з гуся вода. Нема вже слів прилічних.😣
Марина
14.08.2023
А може б розробити в кабінеті пенсійного спеціальний модуль з нарахування зарплати? Там її нараховувати і тоді жодних звітів не треба, всі детальні дані будуть для ПФ доступні
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі