9344 8

ЄСВ якщо працівник після виходу з відпустки відпрацював неповний місяць та отримав заробітну плату менше мінімальної

Яким чином визначається база для нарахування ЄВ найманому працівнику, який після виходу з відпустки відпрацював неповний календарний місяць та отримав заробітну плату у розмірі менше мінімальної?

Коротка:
     Найманим працівникам за основним місцем роботи, які після виходу з будь-якої відпустки, визначеної ст. 4 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (крім відпустки без збереження заробітної плати відповідно до п. 18 частини першої ст. 25 цього Закону), відпрацювали неповний місяць, в якому загальна сума нарахованого доходу за місяць не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску у розмірі 22 відсотка. 


Повна:
     Відповідно до ст. 2 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 504) громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, мають право на відпустки.

     Статтею 4 Закону № 504 передбачено такі види відпусток: щорічні, додаткова відпустка у зв’язку з навчанням, творча відпустка, соціальні відпустки (у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у зв’язку з усиновленням дитини, додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А I групи), відпустки без збереження заробітної плати.

     Відповідно до частини п’ятої ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) для платників, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 відс. до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ. У разі, якщо база нарахування ЄВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки ЄВ. 

     Згідно з п. 8 розд. ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, із змінами і доповненнями (далі – Інструкція № 449) умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.

     Суми оплати відпустки відносяться до того місяця, за який вони нараховані. Якщо після виходу з відпустки загальна сума нарахованої заробітної плати та оплати частини відпустки, яка припадає на поточний місяць, не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄВ за цей місяць розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки ЄВ. 

     Отже, наймані працівники за основним місцем роботи, які після виходу з будь-якої відпустки, визначеної ст. 4 Закону № 504 (крім відпустки без збереження заробітної плати відповідно до п. 18 частини першої ст. 25 Закону № 504), відпрацювали неповний місяць, в якому загальна сума нарахованого доходу за місяць не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки ЄВ у розмірі 22 відсотка.

ЗІР категорія 301.04.01



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (8)
Василь
22.07.2016
ПОТРІБНО перевірити: сума відпустки за відповідний місяць + з/п за цей же місяць = чи менше мінімальної бази нарахування ЄСВ (мінім. з/п) та нараховувати ЄСВ
Наталія Василь
23.07.2016
1450*22%=319,00
Василь Наталія
25.07.2016
Наприклад: працівникові у червні виплатили відпускні - 1250,00грн. (=970,00 грн. за червень + 280,00 грн. за липень) та з/п - 495,00 грн. Сума ЄСВ у червні становить - 383,90грн. Нараховано з/п у липні 1190,00 грн. На яку суму нараховувати ЄСВ у пипні?
Людмила Василь
25.07.2016
На 1190,00 грн., оскільки, загальний дохід за липень складає 1470,00 грн. (280,00(виплачені в червні)+1190,00) більший за мін.зарплату.
Людмила Василь
29.10.2016
У липнi мiсяцi нарахована сума зарплати 1190 грн. 'EСВ буде складати 261,80грн. тобто 22%.Я так зрозумiла пояснення. А ви ?
Валентина
25.07.2016
Наталю,Ви, розприділяєте відпускні по місяцях.(червень та липень).За червень у звіті ЄСВ Ви показали три строчки : зарплата за червень 495,00; відпускні за червень -970,00 грн ; та відпускні за липень-280,00 грн. У липні Ви покажете зарплату за липень 1190,00грн.Якщо додати зарплату по місяцях то донарахування Вам робити непотрібно до бази ЄСВ.
Саша
25.07.2016
Якщо людина взяла відпустку без збереження заробітної плати і в неї зарплата получається не доходить до мінімалки то чи потрібно їй доплачувати різницю ЄСВ?
Валентина
25.07.2016
потрібно