Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.09.19
7466 3
Друкувати
Обране

Запровадження єдиного рахунку для сплати ЄСВ, податків і зборів: як це буде працювати

З метою спрощення процедури розрахунків платників податків з бюджетами депутати пропонують запровадити єдиний рахунок для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Відповідні зміни до ПКУ передбачені законопроектом № 1051, одержаним Верховною Радою 29.08.2019 року.

Законопроект передбачає запровадження системи сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового), єдиного соціального внеску через Електронний кабінет платника податків на єдиний рахунок, який буде відкрито для платника за його згодою (бажанням) на центральному рівні Державної казначейської служби.

Перевагами запровадження єдиного рахунку є:

  • спрощення сплати платниками податкових платежів;
  • зменшення кількості помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платником;
  • підвищення рівня відкритості, прозорості та довіри платників податків до державних органів.

Єдиний рахунок — це рахунок, який платник податків за власним бажанням має право відкрити в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та використовувати для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, які передбачені цим Кодексом, і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів з використанням єдиного рахунку платник податків поповнює коштами такий рахунок.

Єдиний рахунок не використовується платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового. Проте, платник податків має право перераховувати кошти з єдиного рахунку на рахунки, відкриті в СЕА ПДВ  та в СЕА РП та СЕ.

Сплата грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків і зборів з використанням єдиного рахунку здійснюється платником податків самостійно через його електронний кабінет в межах залишку коштів на єдиному рахунку на бюджетні рахунки для зарахування доходів бюджетів та рахунки платника податків у СЕА ПДВ  та в СЕА РП та СЕ.

Для здійснення таких операцій платник податків у своєму електронному кабінеті на підставі розміщеної у ньому інформації щодо сум грошових зобов’язань, у тому числі за результатами перевірок, граничних термінів їх сплати та/або податкового боргу формує електронні розрахункові документи на переказ коштів.

Платник податків має право повернути залишок невикористаних коштів на єдиному рахунку на поточний рахунок такого платника податків в установі банку в разі відсутності непогашених податкових зобов’язань та/або податкового боргу.

Електронні розрахункові документи платників податків, сформовані та підписані платниками податків, формуються в пакети та надсилаються Податковою службою до Казначейства, для виконання у день формування таких електронних розрахункових документів з урахуванням тривалості операційного дня в Казначействі.

Казначейство протягом операційного дня у день отримання пакета електронних розрахункових документів перераховує з єдиних рахунків платників податків суми податків та зборів до відповідних бюджетів, суми коштів на рахунки платників податків у системі СЕА ПДВ  та в СЕА РП та СЕ та здійснює повернення коштів з єдиних рахунків платників податків на поточні рахунки таких платників податків в установі банку.

У разі прийняття, Закон набере чинності з 1 січня 2020 року, а функціонування єдиних рахунків розпочинається з 1 числа місяця, що настає за місяцем впровадження у роботу програмного забезпечення взаємодії інформаційних систем Податкової служби та Казначейства, але не пізніше 1 липня 2020 року.

Проектом Закону № 1049 "Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що у разі застосування платником єдиного рахунку, днем сплати ЄСВ вважається день списання Казначейством суми платежу з єдиного рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.

Крім того, законопроектом № 1049 пропонується встановити заборону щодо звернення стягнення та накладення арешту на кошти на такому єдиному рахунку платників податків, яке можливе тільки після одночасного внесення змін до Податкового кодексу України, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про виконавче провадження».

buhgalter911.com

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
злая зая
03.09.2019
Ну вот какая, нафик, разница - я перечислю п/поручением конкретный налог в конкретный бюджет, или это сделает казна с единого счета? Или так легче бабло дерибанить?
123
03.09.2019
Задовбали своїми змінами. transparent_pxl.png
Тетяна
04.09.2019
Як це буде працювати?.. Як завжди - через ж....у
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі