Звільнення від плати за землю на території АТО: фіскали поки що не дають «добро»

В Базі знань спеціалісти ДФСУ відповіли на питання: чи звільняються СГ, які здійснюють діяльність на території проведення АТО, від плати за землю за земельні ділянки державної і комунальної власності відповідно до норм Закону від 02.09.2014 р. № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»?


Фіскали роз’яснили, що перелік земельних ділянок державної та комунальної власності, на які розповсюджується вищезазначена пільга, визначається виходячи з переліку населених пунктів, на території яких здійснюється АТО, згідно переліку, затвердженого КМУ.

Остаточний перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася АТО, буде затверджено у десятиденний строк з дня закінчення АТО.

Проте, як відмічають фіскали, на сьогодні не розроблено порядок застосування вказаних у ст. 6 Закону № 1669 податкових пільг, а також не внесено відповідних змін до ПКУ.

Тобто, на думку фіскалів, застосовувати таку пільгу поки що не можна.

В свою чергу нагадаємо, що Кабмін розпорядженням від 30.10.2014 р. № 1053 все ж таки затвердив Перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася АТО. Проте невдовзі вказаний Порядок було призупинено (розпорядження КМУ від 05.11.2014 р. № 1079-р).

Також зазначимо, що Законом № 1669 передбачалося також:

— скасування орендної плати за користування державним та комунальним майном;

— звільнення платників ЄСВ від виконання своїх обов’язків щодо нарахування, сплати та звітування з ЄСВ до закінчення АТО або військового чи надзвичайного стану.

Виходячи з логіки органів ДФСУ, зазначені пільги також не можна  застосовувати?  Чекаємо на подальші коментарі фіскалів!

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі