Звільнення від плати за землю на території АТО: фіскали поки що не дають «добро»

В Базі знань спеціалісти ДФСУ відповіли на питання: чи звільняються СГ, які здійснюють діяльність на території проведення АТО, від плати за землю за земельні ділянки державної і комунальної власності відповідно до норм Закону від 02.09.2014 р. № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»?


Фіскали роз’яснили, що перелік земельних ділянок державної та комунальної власності, на які розповсюджується вищезазначена пільга, визначається виходячи з переліку населених пунктів, на території яких здійснюється АТО, згідно переліку, затвердженого КМУ.

Остаточний перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася АТО, буде затверджено у десятиденний строк з дня закінчення АТО.

Проте, як відмічають фіскали, на сьогодні не розроблено порядок застосування вказаних у ст. 6 Закону № 1669 податкових пільг, а також не внесено відповідних змін до ПКУ.

Тобто, на думку фіскалів, застосовувати таку пільгу поки що не можна.

В свою чергу нагадаємо, що Кабмін розпорядженням від 30.10.2014 р. № 1053 все ж таки затвердив Перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася АТО. Проте невдовзі вказаний Порядок було призупинено (розпорядження КМУ від 05.11.2014 р. № 1079-р).

Також зазначимо, що Законом № 1669 передбачалося також:

— скасування орендної плати за користування державним та комунальним майном;

— звільнення платників ЄСВ від виконання своїх обов’язків щодо нарахування, сплати та звітування з ЄСВ до закінчення АТО або військового чи надзвичайного стану.

Виходячи з логіки органів ДФСУ, зазначені пільги також не можна  застосовувати?  Чекаємо на подальші коментарі фіскалів!Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі