Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6969 9
Друкувати
Обране

27,3% перевірених листків непрацездатності видані з порушеннями

Упродовж 2018 року фахівцями Фонду соціального страхування України було здійснено перевірки 207 495 листків непрацездатності. У тому числі під час перевірок страхувальників (роботодавців) проаналізовано 31 481 лікарняний листок, з яких 27,3% видані з порушенням Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності.


Аудит здійснюється з метою забезпечення цільового використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування та упередження неправомірних виплат. Водночас, проведення перевірок здійснюється за наявності вагомих підстав і законних приводів.

Зазначимо, рішення про призначення або відмову в призначенні матеріального забезпечення приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства на підставі листка непрацездатності застрахованої особи.

Серед іншого, до повноважень комісії (уповноваженого) належить розгляд підстав і правильність видачі та заповнення листків непрацездатності задля уникнення зловживань; ведення обліку осіб, які часто та довго хворіють; перевірки дотримання застрахованими особами режиму, визначеного лікарем на період тимчасової непрацездатності тощо.

Нагадаємо, упродовж 2018 року страхувальниками було надано до Фонду заяви-розрахунки для фінансування майже 38 млн днів тимчасової непрацездатності, що на 5,7% більше, ніж у 2017 році. Для фінансування матеріального забезпечення по листках непрацездатності у минулому році з бюджету Фонду було направлено близько 11,5 млрд грн.

ФСС

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(9)
Злой Бух
14.03.2019
столкнулись с такой проблемой, и, кстати, не один раз.
Ругались с "окошком выдачей больничных листов", напорят в листке еще и не докажешь ничего, бестолочи! Даже приходилось новый листок запрашивать у мед.установы- кошмар по три ошибки в одном листке, а такие не подлежат оплате. С боем всё, с руганью. Просто у них план - помочь фонду вернуть некоторую часть денег. И никто их не наказывает, а следовало бы, ведь правила выдачи и заполнения листков есть у всех - и у тех, кто выдает, и у тех, кто выплачивает.
Ігор
14.03.2019
За медиків роботу робити потрібно... комісія з установи має перевіряти чи листок непрацездатності правильно заповнений.. навіщо тоді вони там сидять і беруть заробітну плату???
фархад
14.03.2019
а нічого що в комісії прості робочі навіть без в/о, і тепер їм що робити йти на юр фак

НК тц
14.03.2019
Чи настане такий час коли хтось не просто оцінить роботу бухгалтера, а просто уявить діапазон його діяльності? Цеж просто і пекар і аптекар!! Відповідно і "б"Ють " за все!
Вадим
14.03.2019
Цікаво, а скільки % в даній цифрі припадає на неправильно заповненену графу "місце роботи " ? Комісія, уповноваженні- це взагалі повний фейк,за все відповідає бухгалтер.
Янина
19.03.2019
Ввести электронный больничный, и пусть соцстрах сам начисляет по нему и выплачивает.
Бухгалтер
19.03.2019
З наших зарплат відраховуємо податки, на які утримують соцстрахи,а вони ще приходять перевіряють і накладають штрафи)-ніякої логіки у всьому.Дійсно потрібно соцстрах щоб нараховував лікарняні та й виплачував.
Антон
19.03.2019
Шукають як би людям не дати грошей. А коли будуть бланки, які відповідають законодавству.
Наталія
21.03.2019
З листками непрацездатності просто морока. Постійно відсилаємо людей для виправлення помилок.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд