794 0

Депутат припинив повноваження: чи виплачується йому допомога по безробіттю?

Державний центр зайнятості роз’яснив питання, щодо виплати депутатам місцевих рад, що працювали на виборних посадах, допомоги по безробіттю при припиненні повноважень.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності — інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або за згодою депутата на іншому підприємстві, в установі, організації. У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету.

При цьому виплата допомоги по безробіттю та матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації відкладаються на строк, який дорівнює періоду, протягом якого застрахованій особі відповідно до законів надається вихідна допомога або інші виплати при звільненні з підприємств, установ і організацій або закінченні строку повноважень за виборною посадою, що забезпечують часткову або тимчасову компенсацію втраченого заробітку (ч. 4 ст. 31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»).

А особам, яким вихідна допомога або інші компенсаційні виплати було виплачено одноразово, виплата допомоги по безробіттю відкладається не більше ніж на місяць, а у разі здійснення таких виплат щомісячно — до закінчення періоду їх виплати.

Зазначені вище норми не визначають, що надання статусу безробітного може бути підставою для припинення виплати вихідної допомоги особам після закінчення строку повноважень за виборною посадою, при цьому вони чітко визначають, що виплата допомоги по безробіттю відкладається на строк, який дорівнює періоду протягом якого застрахованій особі відповідно до законів надається вихідна допомога.

Таку відповідь надав Державний центр зайнятості у листі від 03.10.2014 р. № ДЦ-04-6709/0/6-14.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)